Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Aivars Liepiņš (1932.—2016.)

Kad no talantīga pedagoga, trenera, pieckārtēja Latvijas čempiona smagajā svara kategorijā boksā Aivara Liepiņa atvadījās ģimene, draugi un boksa biedri, acu priekšā parādījās viņa dzīve. Tas bija amatieru bokss un darbs, pelnot iztiku saviem mīļajiem. Ar Aivaru esam krāvuši vagonus, cirtuši mežus un dedzinājuši zarus, lai nopelnītu. Aivars darba nevairījās.

Aivars dzimis laukos, Cesvainē, jau bērnībā pārcēlās uz Rīgu, kad viņa tēvs, skolotājs, atrada darbu Sarkandaugavā, kur Liepiņi dzīvo joprojām. Tomēr laukos iegūtais spēks un latviskā pārliecība palika nemainīga. Turklāt pārcelšanās uz Rīgu jaunos Liepiņus paglāba no izsūtīšanas uz Sibīriju trimdā. Izsūtīšana bija Aivara sāpe visu mūžu. Viņš bija spiests krievus dalīt iebrucējos un draugos — bokseros.

Rīgā Aivars beidza Rīgas Industriālo politehnikumu, iegūdams elektrotehniķa specialitāti. Bet Sarkandaugavā toreiz bez pašaizsargāšanās nevarēja izdzīvot. 1947. gada sākumā viņš sāka mācīties boksa mākslu, ko turpināja visu mūžu. Viņam bija viens audzinātājs un treneris — Edgars Girgensons, viens klubs — Daugava.

No boksa Aivars Liepiņš nešķīrās — viņš absolvēja Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu, kur turpmāk strādāja par pasniedzēju, vienlaikus turpinādams būt arī boksa treneris, tiesnesis un arī žurnālists.

Cīnoties ringā oficiālās sacensībās, no 92 cīņām Aivars uzvarēja 74. Kā līdzīgs ar līdzīgu viņš sacentās ar kaimiņrepubliku boksa meistariem, kā arī neatpalika no sava dubultnieka ringā Jāņa Lancera. Ringā abu savstarpējās cīņas pilnveidoja meistarību. Oficiālo cīņu rezultāts ir 2:2 — neizšķirts. Ja kāds uzdrošinātos rakstīt Latvijas amatieru boksa vēsturi, tad to paveikt bez Liepiņa palīdzības būtu ļoti sarežģīti. Viņš pats bija izjutis un pārdzīvojis gan veiksmes, gan rūgtumu. Viņš saprata, ka ringā uzvarētājs saņem ne mazāk sitienus kā zaudētājs — katrs saņemtais sitiens izšķirošs vecumā, lai gan dzīves ilgumu nosaka liktenis.

Vieglas smiltis Tev, Aivar!” novēl Latvijas senioru bokseru biedrība Brek un Imants Miķelsons (Nelķis).