Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Liepājnieki pārsteidz Zeļoniju

Džudo cīņās, kas risinājās septiņās svara kategorijās, laurus plūca rīdzinieki. Galvaspilsētnieki izcīnīja 11 medaļas (četri zelti), aiz sevis atstājot Liepāju ar piecām medaļām (divi zelti), Alūksni ar divām medaļām (viens zelts), kā arī Jelgavu ar trim, Ādažu novadu un Ventspili katru ar divām un Ķekavas novadu — ar vienu zemākas raudzes medaļu.

Pēc olimpiskās lāpas nodzēšanas Vsevolods Zeļonijs atzina, ka lielāko varoņdarbu paveicis vecmeistars Andrejs Šakelis. Par spīti iespaidīgajam vecumam, 39 gadus vecais liepājnieks izcīnīja sudraba godalgu visspēcīgākajā — +100 kg — svara kategorijā. „Pirms olimpiādes viņš teica, ka izpildīs žņaugšanas paņēmienu, un tā arī izdarīja,” veterāna sportisko konsekvenci uzteica Zeļonijs. Bronza Aleksandram Mastrjakovam (Ventspils), bet par čempionu kļuva Viktors Reško (Rīga).

Par lielāko olimpiādes pārsteigumu parūpējās vēl viens liepājnieks — Viktors Staruhs. Svara kategorijā līdz 66 kg Staruhs negaidīti sakāva Andreju Mageru. „Viņš pretuzbrukumā pieveica vairākkārtējo Pasaules kausa ieguvēju,” izbrīnu neslēpa Zeļonijs.

Gribētos uzslavēt abu Alūksnes novada pārstāvjus par godalgām — Artūru Mālnieku par zeltu svara kategorijā līdz 81 kg un Ediju Sadovņikovu par bronzu kategorijā līdz 73 kilogramiem. Svara kategorijā līdz 90 kg Aigars Mīlenbergs ieguva zelta godalgu. Tas nepārsteidza, jo viņa brālis Gatis Mīlenbergs ir prasmīgs treneris, turklāt Aigars trenējas kopā ar olimpieti Jevgeņiju Borodavko.

„Kopumā sacensības izdevās,” secināja Zeļonijs. „Interesanti, piedalījās daudzi sporta veterāni. Viņiem bija lielākais atbalstītāju pulks, bet jaunie sportisti varēja cīnīties ar iepriekš nezināmiem pretiniekiem, kas bija interesanti gan viņiem pašiem, gan skatītājiem.”

 

DŽUDO

Līdz 60 kg

1. Aleksandrs Dolotovs (Liepāja)

2. Vadims Terentjevs (Jelgava)

3. Dmitrijs Trofimovs (Rīga)

Līdz 66 kg

1. Vladislavs Staruhs (Liepāja)

2. Andrejs Magers (Rīga)

3. Viktors Grišibs (Liepāja)

3. Dmitrijs Haratjans (Rīga)

Līdz 73 kg

1. Deniss Kozlovs (Rīga)

2. Filips Piroženoks (Ādažu novads)

3. Edijs Sadovņikovs (Alūksnes novads)

3. Edgars Jaremenko (Liepāja)

Līdz 81 kg

1. Artūrs Mālnieks (Alūksnes novads)

2. Ņikita Vološins (Rīga)

3. Artemijs Naumovs (Rīga)

3. Juris Putins (Jelgava)

Līdz 90 kg

1. Aigars Mīlenbergs (Rīga)

2. Andrejs Tomašovs (Rīga)

3. Dmitrijs Zgardans (Jelgava)

3. Mārtiņš Lūkins (Ādažu novads)

Līdz 100 kg

1. Artūrs Ņikiforenko (Rīga)

2. Vjačeslavs Romaņonoks (Ventspils)

3. Vadims Lando (Rīga)

Virs 100 kg

1. Viktors Reško (Rīga)

2. Andrejs Šakelis (Liepāja)

3. Aleksandrs Mastrjakovs (Ventspils)

3. Vadims Jevgraškins (Ķekavas novads)