Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Meistars atvadās

 

Gatis Ķīsis 

Sestdien arēnā Rīga notiks Latvijas Grand Prix starptautiskās spēkavīru sacensības, kas būs mūsu leģendārā stiprinieka Raimonda Bergmaņa pēdējais oficiālais starts visaugstākā līmeņa turnīros, tāpēc viņš uz Rīgu aicinājis pasaules dižākos vīrus.

Zvaigžņu salūts

Nebūs vienīgi Krievijas līdera Mihaila Kokļajeva, kurš saslimis. Viņu aizvietos Igors Pedans. Latviju šajā turnīrā pārstāvēs viens no šo sacensību galvenajiem rīkotājiem Raimonds Bergmanis, Agris Kazeļņiks un Mareks Leitis. Rīgā gaidām ierodamies nesen ASV pilsētā Kolumbusā notikušā Arnold Classic festivāla laureātus Židrūnu Savicku (Lietuva), Vasilu Virastjuku (Ukraina) un Andrusu Murumetsu (Igaunija), kā arī ASV pērnā gada spēcīgāko atlētu Stīvu Makdonaldu, viņa tautieti Filu Fisteru, kā arī Ungārijas stiprāko vīru Adamu Darasu, Nīderlandes vairākkārtējo meistaru Jarno Hamu, pasaules čempionu pāru cīņās somu Tomi Lotu, kā arī stiprāko vīru Etjēnu Smitu no Dienvidāfrikas Republikas.

Ielūgumu uz Arnold Classic turnīru saņēma arī Raimonds Bergmanis, taču sakarā ar aizņemtību Latvijas Grand Prix rīkošanā viņš uz Ameriku neaizbrauca. Latviju Kolumbusā spēka trīscīņā pārstāvēja dobelnieks Ivars Cīrulis, kurš svara kategorijā līdz 125 kg summā fiksēja jaunu valsts rekordu – 1140 kg. Pietupienos ar svaru stieni uz pleciem viņš fiksēja 460 kg, guļus uzspieda 320 kg stieni un vilkmē no zemes pievārēja 360 kg smagumu. Visi rezultāti, izņemot vilkmi, ir jauni mūsu valsts rekordi. Kopvērtējumā tas Ivaram nodrošināja sudraba medaļu. Lielisks veikums!

Kolumbusā tika sasniegti arī trīs pasaules rekordi. Divi no tiem Židrūna Savicka rēķinā – smaguma vilkmē no zemes – 457,5 kg. Otrs viņa supersniegums – astoņas reizes pacelts Apolona ritenis. Kopumā Savicks Amerikā uzvarēja četros vingrinājumos no sešiem. Par pasaules rekordistu fermeru pastaigā kļuva igaunis Andruss Murumetss. 

Latvijas Spēka atlētu federācijas prezidenta Raimonda Bergmaņa komanda jau dūšīgi strādā, lai Lielās balvas izcīņas dalībnieki Rīgā justos ērti un viss sacensībām un relaksācijai vajadzīgais būtu sarūpēts. Ir izstrādāta programma un pārsteigumiem bagāts scenārijs. Būs interesanti!

Zelta ģimenes galva

Pērn 26. jūlijā Raimonds Bergmanis nosvinēja 40 gadu jubileju, augustā kļuva par Latvijas absolūto čempionu spēkavīru sacensībās un paziņoja, ka lielajai sportošanai metīšot mieru, ja nu 2007. gadā vēl piedalīšoties kādā no daudzajiem Latvijas čempionāta posmiem. Raimis savu lēmumu nopietni pamatoja – apaļās jubilejas gadā izcīnītā otrā vieta  Latvijas Grand Prix aiz pasaules stiprākā cilvēka Židrūna Savicka ir pietiekams arguments, lai liktu punktu.

Tomēr Saeimas un valsts prezidenta drošības dienesta instruktoram Raimondam Bergmanim turpmākajā dzīvē radās negaidīts pavērsiens. Sporta karjeras beigšanu viņš atlika līdz šāgada Latvijas Grand Prix sacensībām. Rudens pirmajā mēnesī atskanēja telefona zvans no TV, sak', vai būtu vēlme izmēģināt spēkus iecerētajā izklaides programmā Zelta ģimene, kļūstot par tās vadītāju, jo pats esot triju bērnu tēvs un spēšot rast abpusēju sapratni ar cilvēkiem.

Raimonds: "Daudz nelaužoties, piekritu, jo TV kameru priekšā jau pirms tam biju stāvējis, piedaloties bērnu un jaunatnes programmās. Tiesa, sapratu, ka šis solis būs nopietnāks. Pirmoreiz ierodoties studijā, biju ne pa jokam satraucies. Gluži tāpat kā debitējot uz Barselonas olimpisko spēļu svarcelšanas paaugstinājuma. Šovs ir grūts visiem dalībniekiem, jo cilvēki taču nav raduši stāvēt kameru priekšā. Man kā vadītājam jāpalīdz spēles dalībniekiem atraisīties. Debijas reizē arī pašam bija grūti. Turklāt pirmās pārraides skatījās un vērtēja angļu speciāliālists. Šādas ģimeņu spēles Vācijā, Amerikā, Austrālijā, Anglijā, Portugālē un citviet ir populāras jau apmēram 15 gadu."

Spogulis TV sejai

Pats raidījuma vadītājs daudz darbojas individuāli, mājās pie spoguļa cenšas noslīpēt stāju un gaitu, sācis biežāk lasīt grāmatas, lai uzlabotu valodu. Viņam nav pašam jāizvēlas ģimenes, kas piedalīsies šovā, nav jārīko speciālistu aptaujas par konkursam izvēlētajiem jautājumiem. Pats galvenais – jājūtas brīvi un jāuzmundrina dalībnieki.

"Piektdienas vakaros mājās skatos raidījuma ierakstus, fiksēju pieļautās neprecizitātes, stila ziedus, vienvārdsakot, esmu paškritisks," spēkavīrs atklāj savu treniņu metodiku. "Pārraides gaitā dzirdētās atbildes prātā nepaliek, tāpēc mājās tās uzmanīgi noklausos. Ja šīs atbildes samontētu kopā, iznāktu vēl viens interesants šovs. Kas to būtu domājis, ka nepopulārākā profesija Latvijā ir skolotājs. Tā uzskata 100 aptaujātie."

Kāpēc šis raidījums guvis skatītāju atsaucību? „ Sabiedrībā tik daudz negludumu, bet šī pārraide palīdz atbrīvoties no ikdienas stresa, izstaro siltumu," skaidro Raimonds. "Starta drudzi man izdevies pārvarēt, taču vēl daudz darāmā, lai uzspodrinātu vadītāja tēlu. Jāatrod laiks arī treniņiem, jo pēdējās sacensībās izgāzties negribas."

Raimonds jau divreiz piedalījies TV seriālā Dziesmu duelis. Gribētu  startēt arī šovā Dejo ar zvaigzni, taču diezin vai atrastos piemērota dejotāja tik dūšīgam partnerim. Bergmaņa acīs ielec humora dzirkstis. Lai nu kā, bet, sakot ardievas sportam, viņš vientuļš un bez darba nepaliek.

Gatis ĶĪSIS