Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Divi šķēpi – divas medaļas

Juris Bērziņš – Soms 

Ar sveicienu Krimas pussalas vizbulītēm Jaltā no ziemas atvadījās Eiropas labākie mešanu disciplīnu pārstāvji. Lai arī joprojām tās nav kontinenta meistarsacīkstes, bet tikai kausu izcīņa, iepriecināja abi Latvijas šķēpa metēji.

Junioru sacensībās Sinta Ozoliņa ziemā paveikto apliecināja ar 55,03 metru tālu metienu un U-23 konkurencē ieguva sudraba medaļu. Iepriecina gan vieta, gan rezultāts, jo vasarā Sinta ir metusi tikai metru tālāk, kas viņai deva sesto vietu pasaules junioru meistarsacīkstēs.

Ventspilniece Sinta vieglatlētikā sākusi darboties savā dzimtajā pilsētā pie trenera Jura Petroviča un tikusi pāri četrdesmit metriem. Pēdējos gados meitene uzklausa treneres Valentīnas Eidukas padomus.

— Man patīk Sinta. Tas nekas, ka brīžiem ar viņu jārunā nopietnāk. Lieku saprast, ka bez pilnīgas atdeves treniņos augšup skrējiens var aprauties. Viņa to saprot. Jaltā bija jāceļas piecos ( !), lai astoņos izietu uz starta. Pa miegam aizmest tuvu personiskajam rekordam… Tas kaut ko nozīmē, – atzinību izsaka Valentīna Eiduka.

Ziemas metējs ar stāžu Ainārs Kovals ( jau trešais starts ziemā) varēja pagulēt ilgāk, bet tas šoreiz izspēlēja nelāgu joku. Spēkos vājākajā sportistu grupā, kas meta no rīta, bija labāki laika apstākļi nekā stiprākajiem pēcpusdienā. Lai arī kā pretvējā centās Ainārs, ar 74,64 m pietika vien bronzas medaļai. To pašu viņš spēja pērn, bet 2004.gadā, kad uzvarēja Vadims Vasiļevskis, Ainārs bija otrais.

Lai arī ziemas sacensības ne visi uzskata par obligātām ( nepiedalījās ne Torkildsens, ne Pitkemaki, ne Vasiļevskis), tas tomēr ir labs spēku samērošanas veids.

Kas tālāk? To jautāju Valentīnai Eidukai.

— Vēl pastrādājam savā ūķītī Daugavas stadionā, tad pošamies uz Portugāli, kur trīs nedēļas gatavosimies sezonai. Brauc septiņi – Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals, Voldemārs Lūsis, Andis Anškins un trīs meitenes – Inga Kožarenoka ( viņai gan veselības problēmas nav līdz galam atrisinātas), oficiante Linda Brīvule (viņa pārāk aizņemta savā kafejnīca) un Sinta Ozoliņa, kurai šogad ne mazāk svarīgs pienākums –beigt 12. klasi.

Ceru, ka liktenis un pašu ieguldījums būs līdzsvarā, jo šogad notiek pasaules meistarsacīkstes, pasens ir mūsu sieviešu rekords. Ir, ko darīt. Eiropas kausu izcīņā piedalījās vēl trešais mūsu dalībnieks – vesera metējs Igors Sokolovs, kurš nesen Rīgā apliecināja nopietnos nodomus šajā sezonā. Jaltā tik labi neveicās – viens ieskaitīts metiens un 16. vieta.

Juris Bērziņš-Soms