Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Meistaru pulkā papildinājums

Gatis Ķīsis

Latvijas atklātā čempionāta ringā kāpa 150 kikbokseri no septiņām valstīm. Būtu arī vairāk, taču gripas epidēmija paretināja vairākas ārvalstu sportistu delegācijas.

Vismazāk šī kaite bija skārusi Polijas izlasi, kas Rīgā ieradās 26 sportistu sastāvā. Vaigā varējām skatīt arī eksotiskos ēģiptiešus, ne mazāk temperamentīgos Azerbaidžānas kikerus.

Šajā čempionātā sporta meistara normu izpildīja četri kikbokseri – Andrejs Podusovs, Dainis Sidorovs (abi Budo centrs, Rīga), Nikolajs Fiļipovs (Sedna, Rēzekne) un Lietuvas pārstāvis no Klaipēdas Maksims Ņevoļa. Prestižo titulu (sākot ar šo gadu) piešķīra tikai Latvijas open čempionāta dalībniekiem, kas šo sacensību laikā bija guvuši vismaz trīs uzvaras.

Divi Latvijas kikeri – Dainis Sidorovs (treneris V.Čerņigovs) un Nikolajs Fiļipovs (V.Makuševs) piedalījās visās trijās disciplīnās – light contact, full contact un law kick. 22 gadus vecais Dainis Sidorovs vispirms ieguva zeltu vieglajā kontaktā (svarā līdz 63 kg) un pilnkontaktā (līdz 60 kg). Četrdesmito uzvaru līdzšinējās sporta gaitās viņš izcīnīja law kick (līdz 60 kg). Savukārt rēzeknietis divus titulus ieguva junioru konkurencē – vieglajā un pilnkontaktā, trešo – pieaugušo čempionāta law kick (līdz 81 kg). Teicamu sniegumu demonstrēja juniors Reinis Porozovs (Budo centrs), kurš pārspēja visus konkurentus vienaudžu kompānijā un bija labākais arī pilnkontaktā vīriešiem (svarā līdz 71 kg).

Pirmajā sacensību dienā lieliski boksēja poļi, zaudējot divās savstarpējās cīņās. Tas nav pārsteigums, jo Polijas izlase ir viena no spēcīgākajām pasaulē. Pirmo zaudējumu poļiem sagādāja rīdzinieks Andrejs Podusovs, nokautējot Sebastjanu Basti. Finālos law kick un pilnajā kontaktā Latvijas un Polijas sportistu divcīņās labāka bilance tomēr bija mājiniekiem. Dažās kategorijās veiksme bija arī igauņu un lietuviešu pusē. Maksims Ņevoļa spraigā cīņā ar 1:2 piekāpās pasaules čempionāta laureātam polim Mihalam Jabloņskim. Anglijas izlases dalībnieks Jurijs Krivenko (67 kg), kurš pusfinālā pieveica Ēģiptes sportistu, bet finālā ar 2:1 arī Polijas meistaru Davidu Biskupski. Jāpiebilst, ka Krivenko ir bijušais rīdzinieks un trenējās pie Nikolaja Strigina.

Kategorijā līdz 86 kg pilnkontaktā par čempionu kļuva Artjoms Mironcevs (Pankration), law kick – Mairis Briedis (Budo centrs, Rīga), kurš no iekšlietu ministra Ivara Godmaņa saņēma speciālbalvu par visātrāk gūto uzvaru. Smagajā svarā zelta medaļa Brieža kluba biedram Sandrim Lapacinskim.

Komandu vērtējumā vadošo trijniekā Budo centrs, Polijas izlase, K. Sports (Liepāja).

Pēc šo sacensību rezultātiem tiks izveidotas Latvijas izlases startam pasaules pieaugušo čempionātā Serbijā un Eiropas junioru meistarsacīkstēs Portugālē.

Gatis ĶĪSIS