Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Melnās svītras cerība

„1996. un 1997. gadā Latvijā dzimis maz talantīgu džudistu,” ar joku, kurā daļa patiesības, jaunatnes izlases treneris Gatis Mīlenbergs sāk skaidrojumu par to, kāpēc atšķirībā no iepriekšējā EYOF uz Utrehtas tatami Latvija palika bez godalgām. „Mums pat nebija pilnas izlases. Bet favorīti bija — vispirms Dāvis Dūda, kas svara kategorijā līdz 73 kg šogad vairākos Eiropas kausa izcīņas posmos jauniešiem bija piektais un pats pirmais, jau februārī nopelnīja ceļazīmi uz Utrehtu.”

Diemžēl sacensībās Čehijā Dāvis savainoja menisku, un cerības, ka ar traumu izdosies sadzīvot, nepiepildījās jau pirmajā cīņā. Daudz negaidītāku neveiksmi cieta Ronalds Dobelnieks (līdz 66 kg), kurš, jau izpildot pirmo metienu, izmežģīja potīti. Jebkurš cits atlēts šādā situācijā būtu izstājies, bet mūsējais cīņu turpināja līdz galam, pat ar vienu kāju pretiniekam turpinot būt līdzvērtīgs sāncensis. Tas vien liecina, ka šveicietis Timo Allemans, kurš vēlāk izcīnīja piekto vietu, bija ņemams. Bet nu zaudējums pirmajā kārtā un tālāka pārvietošanās kādu laiciņu ar kruķiem.

Ralfam Rūsiņam (virs 90 kg) vienīgajam izloze pirmo kārtu dāvāja brīvu. Otrajā viņš visai viegli uzvarēja turku Kadiru Bingoli, bet trešajā pretī stājās Eiropas čempions Ruslans Šahbazons no Krievijas, kurš arī izcīnīja EYOF zeltu. Savukārt Ralfs gandarījuma turnīrā septīto reizi pēc kārtas uzvarēja igauni Tanelu Karro. Par bronzas medaļu bija jācīnās ar Juri Spijkeru no Nīderlandes. Pilnas tribīnes, uzmundrinājuma auri, līdzīga cīņa un… uzvara tomēr mājniekam.

„Cerību stariņš Latvijas dāmu džudo attīstībai,” tā Gatis Mīlenbergs saka par mūsu vismazāko atlēti Aigu Anitu Bērziņu (līdz 52 kg), kuru tāpat kā Rūsiņu Pierīgas sporta skolā trenē Leonīds Kuzņecovs. „Aiga ir gatava stāties pretī jebkurai pretiniecei. Eiropas ranga ceturto numuru viņa divreiz nosvieda uz paklāja ar yuoko un wazari, kurš bija ippon cienīgs metiens, bet tiesneši vērtēja citādi. Slovākietei Annai Heberlei tikai pašās pēdējās sekundēs izdevās uzvarēt ar ippon. Kaut kāda melnā strīpa, nudien šis nav mūsu gads.”

 

DŽUDO

Latvijas sportistu rezultāti

Aiga Anita Bērziņa.Līdz 52 kg. Izstājās 1. kārtā.

Linda Bēniņa.Līdz 70 kg. Izstājās 1. kārtā.

Gints Būmeisters.Līdz 81 kg. Izstājās 1. kārtā.

Ronalds Dobelnieks.Līdz 66 kg. Izstājās 1. kārtā.

Dāvis Dūda.Līdz 73 kg. Izstājās 1. kārtā.

Ralfs Rūsiņš.Virs 90 kg. 5. vieta, zaudēja gandarījuma turnīra cīņā par bronzas medaļu.