Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mīnusu vairāk nekā plusu

Gatis Ķīsis 

 

Belgradā notikušajā Eiropas čempionātā pabāls sniegums bija Latvijas džudistiem. Pirmo iespēju kvalificēties Pekinas olimpiskajām spēlēm neizmantoja neviens no pieciem Serbijā startējušajiem mūsu sportistiem. Taču viss vēl nav zaudēts – priekšā Pasaules kausa izcīņas turnīri, kur būs iespējams papildināt katra sportista reitinga punktus. Un rudenī vēl būs pasaules čempionāts Brazīlijā, kur pirmie seši katrā svarā automātiski kvalificējas Pekinai.

Latvijas džudisti uz Belgradas tatami aizvadīja duci cīņu, gūstot piecas uzvaras un septiņreiz zaudējot. Varoņu mūsu komandā šoreiz nebija. Ar neitrālu bilanci turnīru beidza perspektīvais ventspilnieks Oļegs Fiļipovs (līdz 60 kg), vispirms pieveicot albāni Angeslinu Dedaju, pēc tam gandarījuma turnīrā bija uzvara pret Monako sportistu Janu Sikardi, taču zaudējumi Ruslanam Kišmakovam (Krievija), kurš kļuva par kontinenta čempionu, un ungāram Lāslo Burjanam neļāva ierindoties augstāk par devīto vietu.

Sacensību pēdējās dienas rīta un pievakares cēlienā uz tatami devās mūsu vienīgā pārpalikusī cerība — Eiropas un pasaules junioru meistarsacīkšu divkārtējais zeltnesis Jevgeņijs Borodavko, kurš, startējot kategorijā līdz 90 kg, uz tatami aizvadīja piecas cīņas, trijās no tām gūstot skaistas uzvaras. Bet ar to bija par maz, jo rīdzinieks piedzīvoja arī divas neveiksmes, piekāpjoties spānim Astorsam un itālim Roberto Meloni, kurš beigu beigās kļuva par  bronzas laureātu ( ne jau tas Roberto, kas iekarojis Latvijas publiku gan Sešos bonapartos, kas grasās iekarot Eirovīziju, gan danču superseriālā, lencot Lauru Kosīti).

Joprojām melnais kaķis ir Sidnejas spēļu bronzas laureāta Vsevoloda Zeļonija ceļā. Belgradā viņš jau pirmajā cīņā piekāpās itālim Frančesko Brijāram. Abiem bija vienāds rezultatīvo metienu skaits – katram pa minimālajam vērtējumam – koka, taču arbitri rīdziniekam piešķīra par vienu pasivitātes piezīmi vairāk, lai gan tas bija tiesnešu visai apšaubāms lēmums. Itālietis  nākamajā cīņā zaudēja, un rīdziniekam čempionāts bija beidzies. Tāpat kā Jurim Bogdanovičam (līdz 66 kg) un Konstantīnam Ovčiņņikovam (81 kg), kuriem pirmā kārta tā arī palika pēdējā. Neveiksmīgi Belgradā cīnījās arī lietuvieši un igauņi.

Visvairāk medaļu Francijas dāmu un kungu izlasei – piecas zelta, viena sudraba un trīs bronzas. Krievijai no katras raudzes pa divām, Gruzijai pa zeltam un bronzai, kā arī trīs sudraba veltes.

Gatis ĶĪSIS