Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Jaunatnīgi aizrautīgas, grandiozas

Tā var teikt par Rīgā aizvadītajām SELL XXIX studentu spēlēm, kurās startēja vairāk nekā 1500 dalībnieku no 58 Eiropas augstskolām, kas pārstāvēja 13 valstis. Medaļas izcīnīja 46 augstskolu studenti no septiņām valstīm. Visvairāk — Rīgas Tehniskā universitāte (18 zelta, 12 sudraba, 7 bronzas), Lietuvas Sporta universitāte (16 — 6 — 12) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (11 — 9 — 5).

 

SELL studentu spēles pēc kārtas rīko šajā abreviatūrā iekļautās četras valstis — Somija, Igaunija, Latvija un Lietuva, kuru augstskolas tajās var pieaicināt savus sadarbības partnerus arī no citām zemēm. „Mums bija pieteikušās augstskolu komandas arī no Nigērijas, Pakistānas, Alžīrijas, Gambijas, kuras par mūsu sacensībām bija ieinteresējušās Eiropas studentu sporta organizācijā EUSA,” stāsta sacensību Rīcības komitejas vadītāja Agita Ābele. „Diemžēl tās nevarēja apliecināt sadarbību ar kādu no SELL augstskolām. Pagaidām apmierināmies ar Eiropas valstu augstskolām. EUSA pārstāvis, kas vēroja mūsu sacensības, atzina, ka tās varētu nosaukt par Ziemeļeiropas studentu universiādi. Savas deviņdesmit gadus ilgās vēstures sākumā SELL spēles tā arī tika dēvētas. Tagad tās atkal kļuvušas par ļoti nopietnām reģionālām spēlēm.”

Sacensības 15 sporta veidos risinājās 13 bāzēs, no kurām galvenā bija olimpiskais centrs Rīga. „Rīkotāji pēc saviem ieskatiem var papildināt astoņu SELL klasisko sporta veidu sarakstu. Iepriekšējais rekords bija desmit sporta veidi. Mēs to labojām,” lepojas Agita Ābele, kura ir arī Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente. Rīgā studenti par oriģināli dizainētām SELL medaļām cīnījās badmintonā, basketbolā, šahā, florbolā, futbolā (7 pret 7), džudo, orientēšanās sportā, pauerliftingā, regbijā (7 pret 7), peldēšanā, galda tenisā, vieglatlētikā, volejbolā, svarcelšanā un cīņā.

Sacensības, kas visā nopietnībā risinājās pēc striktiem starptautisko federāciju noteikumiem, mijās ar īsteni studentiskiem burziņiem. „Man daudzi jautāja, kā ar tik mazu budžetu var izveidot tik grandiozu festivālu,” saka Agita Ābele. „Katrs dalībnieks saņēma gan sporta somu, gan T kreklu, gan speciāli šim pasākumam izveidotu Rīgas informatīvo karti, gan Laimas konfektes, gan citas dāvanas. Lielākais gandarījums ir no studentiem saņemtās pozitīvās atsauksmes. Paldies brīvprātīgajiem, kuru vidū bija arī četri ārvalstnieki. Viņi bija teicami palīgi un gidi pusotram tūkstotim Rīgas viesu! Visu valstu delegāciju pārstāvjiem izcilu ekskursiju pa Vecrīgu vadīja… čehu students.”

Tagad vairāk nekā simt Latvijas studentu gatavojas startam Vispasaules universiādē, kas jūlija sākumā risināsies Kazaņā.

 

INTRIĢĒJOŠĀKIE REZULTĀTI

Svarcelšanā

Virs 94 kg.Artūrs Plēsnieks 381 kg (raušanā 165 kg, grūšanā 216 kg)

Vieglatlētikā

Šķēpmešanā. Vadims Vasiļevskis 79,10 m, Zigismunds Sirmais 78,20 m, Līna Mūze 58,26 m

1500 m.Dmitrijs Jurkevičs 3:45,85

400 m.Jānis Baltušs 47,51

Peldēšanā

100 m brasā. Nikolajs Maskaļenko 1:04.68

Basketbolā

Vīriešu finālā.Latvijas Universitāte — Šauļu universitāte 118:103

Volejbolā

Sievietes finālā.Latvijas Universitāte — Tartu universitāte 1:2 (18:25, 25:22, 6:15)