Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Lielais nezināmais

Tā bija lielā skolu stafete, kurai uzdrošinājās pieteikties tikai desmit komandas. Lai dotos uz startu, divpadsmit skolēnu vienībai bija jābūt gatavai divu stundu laikā Ērgļos atrast divpadsmit kontrolpunktus, kuros, pelnot ieskaites punktus, būs jādemonstrē gan sportiskas, gan praktiskas iemaņas, gan erudīcija. Turklāt komanda drīkstēja dalīties, tikai finišs bija jāsasniedz kopā.

Kas īsti būs jādara, to komandas uzzināja desmit minūtes pirms starta, kad sākās drudžaina stratēģijas izstrāde. Vispirms doties izpildīt arborista metienu vai uz našķotavu pēc garšas noteikt desmit ēdienus? Gūt punktus disku golfā, uzspēlēt kērlingu, sacensties naglu sišanā vai demonstrēt spējas uz balansa dēļa? Atbildēt uz jautājumiem par Blaumani, ziemu un Ērgļiem vai vispirms izpildīt nepavisam ne vieglos jaunsardzes uzdevumus?

Būtībā tās bija savdabīgas piedzīvojumu sacensības, kuru laikā pa Ērgļiem nācās veikt aptuveni piecpadsmit kilometru un kurās visvairāk punktu savāca Madonas Valsts ģimnāzija, apsteidzot saimniekus Ērgļu vidusskolēnus un Rīgas Franču liceju.

Tikai divas — Grundzāles pamatskolas un Rīgas Franču liceja — komandas visus uzdevumus paspēja izpildīt divu stundu kontrollaikā. Grundzāles lauku puikas negaidīti iegāzusi… naglu sišana, citādi viņi būtu medaļās. Madonieši distancē zaudēto kompensēja ar lielāku gūto punktu skaitu.

 

LIELĀ SKOLU STAFETE

1. Madonas Valsts ģimnāzija

2. Ērgļu vidusskola

3. Rīgas Franču licejs

4. Rīgas Valdorfskola

5. Strenču novada vidusskola

6. Grundzāles pamatskola