Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Uz Minsku stiprināt olimpisko pieredzi

No 21. līdz 30. jūnijam Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā risināsies II Eiropas spēles, kurās piedalīsies 50 Eiropas valstu labākie vasaras sporta veidu pārstāvji. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Latvijas komandas sastāvā iekļāvusi 52 sportistus, kuri pārstāvēs sarkanbaltsarkanās krāsas 13 no 15 sporta spēlēs iekļautajos sporta veidos.

Latvijas Mobilais Telefons centrālajā administrācijas ēkā pusotru nedēļu pirms Eiropas sporta spēļu starta šāviena norisinājās Latvijas komandas Minska 2019 informatīvā darba sanāksme un prezentācijas pasākums, kurā tika nosaukts Latvijas delegācijas karognesējs.

Latvijas karogu II Eiropas spēļu atklāšanas ceremonijā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā 21. jūnija vakarā nesīs džudo cīkstonis Jevgeņijs Borodavko. Tā lēma LOK un Latvijas komandas Minska 2019 vadība, sportisti un treneri. Svinīgajā paziņojuma brīdī Borodavko gan nevarēja būt klāt, jo lēja sviedrus treniņnometnē ārpus Latvijas.

LOK ģenerālsekretārs un Latvijas komandas Minska 2019 delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers atzīst, ka Eiropas spēles ir ambiciozs projekts, ar potenciālu nākotnē kļūt par vienu no svarīgākajiem kompleksajiem sporta forumiem Eiropā. “Eiropas spēles ir mērķtiecīga darba rezultāts — līdzīgi kā mūsu Latvijas komanda. Sastāvā ir iekļauti vieni no labākajiem un pieredzējušākajiem Latvijas sportistiem, kā arī talantīgākie no juniora vecuma atlētiem, kuri nākotnē noteikti papildinās Latvijas olimpiskās komandas rindas. Viens no šādiem pieredzējušākajiem līderiem ir Borodavko, kurš sevi apliecinājis kā talantīgu, neatlaidīgu un profesionālu sportistu.”

Borodavko karjeras laikā piedalījies trijās olimpiskajās spēlēs (2008. g. Pekinā, 2012. g. Londonā un 2016. g. Riodežaneiro) un pasaules čempionātos, kā arī izcīnījis vairākas godalgas Eiropas čempionātos. Tāpat ar labiem panākumiem startējis pasaules un Eiropas čempionātos dažādās jauniešu vecuma grupās.

“37 sportistiem šīs būs pirmās kompleksās sporta veidu sacensības karjerā, kā arī komandā būs deviņu olimpisko spēļu dalībnieki — Anastasija Grigorjeva, Jevgeņijs Borodavko, Aleksejs Rumjancevs, Aleksejs Saramotins, Madara Palameika, Lauma Grīva, Gunta Vaičule, Dmitrijs Jurkevičs un Jānis Leitis. Astoņos no 13 sporta veidiem norisināsies arī olimpiskās kvalifikācijas sacensības — loka šaušanā, vieglatlētikā, badmintonā, šosejas riteņbraukšanā, džudo, karatē, šaušanā un galda tenisā. Komandas sastāvs ļauj cerīgi raudzīties uz labiem sportiskiem rezultātiem,” norādīja Tikmers.

Viskuplāk Latvija II Eiropas spēlēs Minskā būs pārstāvēta vieglatlētikā, kur Eiropas izlašu komandu sacensībās Latvija piedalīsies ar pilnu komandu 15 sportistu sastāvā, kā arī sešiem rezervistiem. Jāpiebilst, ka I Eiropas spēlēs Baku 2015. gadā Latvijas izlases komanda vieglatlētikā nepiedalījās, jo toreiz noritēja Eiropas komandu čempionāta zemākās sacensības ar 14 valstu līdzdalību.

Latvija II Eiropas spēlēs Minskā piedalīsies arī ar divām 3×3 basketbola komandām — sievietēm un vīriešiem. Pieci sportisti būs pārstāvēti kanoe sacensībās, četri startēs šosejas riteņbraukšanā, pa trm piedalīsies boksa turnīrā un cīņā, divi mūsu pārstāvji būs arī šaušanas sacensībās, bet pa vienam sportistam no Latvijas būs badmintona, džudo, karatē, loka šaušanas, sambo un vingrošanas sacensībās.

UGUNSKRISTĪBAS OLIMPIĀDEI

Sprintere Sindija Bukša Minskā startēs 100 m distancē. “Šī būs mana debija — manas mini olimpiskās spēles, tādēļ Eiropas spēles gaidu ar patīkamu sajūtu,” sarunu iesāka Latvijas rekordiste. “Gribu pietuvoties savam personiskajam rekordam un, iespējams, pat labot to. Uzskatu, ka nekas nav neiespējams, tādēļ izcīnītās vietas izteiksmē būtu gandarīta, ja izdodos iekļūt finālā.”

Tiesa, sezonas galvenais starts Sindijai būs uzreiz pēc tam gaidāmajā Eiropas U-23 čempionātā, kurā arī ieplānots sasniegt sportiskās formas virsotni. “Šosezon pēdējo reizi drīkstu startēt junioru čempionātā, tādēļ tam gatavojos nopietnāk, un Eiropas spēles man ir sagatavošanās etaps tam. Startēšu tikai vienā disciplīnā, jo Gunta Vaičule 200 m sprintā ir mazliet ātrāka par mani.”

MODERNĀ STAFETE

Vieglatlēts Austris Karpinskis pārstāvēs Latvijas krāsas 4×400 m jauktajā stafetē. Atraktīvais skrējējs ar lielu entuziasmu runā par gaidāmo startu, jo stafete solās būt īpaši aizraujoša — distancē katras valsts komandā spēkiem mērosies divi vīrieši un divas sievietes, turklāt katra stafetes komanda pati lems, kādā secībā startēs dzimumi. Tādēļ prognozējams, ka stadionā epizodiski būs vērojama unikāla situācija, kā spēkiem mērojas dāmas pret kungiem. “Tur jau tā sāls!” uzsver Karpinskis. “Biju ļoti priecīgs, uzzinot, ka esmu iekļauts komandā startam Eiropas spēlēs. Minska ir mans ievads U-23 čempionātam — Eiropas spēles ļaus paraudzīties, uz ko mēs varētu būt spējīgi, tagad aiz muguras ir vairākas izbraukātas nometnes un fiziskās sagatavotības ziņā jūtams straujš progress. Mērķis — iekļūt finālā un tad izcīnīt kādu augstāku vietu.”

Savukārt 400 m individuālajā distancē startēs Jānis Leitis. Karpinskis piebilst: “Kā jau Latvijas rekordistam pienākas — rezultāti liecina, ka viņš šobrīd ir lieliskā sportiskā formā. Ko lai novēl man? Lai pietiek spēka mums visiem četriem!”

VAI IEPRIEKŠĒJAIS KAROGNESĒJS IZŠAUS?

Šāvējam Laurim Strautmanim šīs būs otrās Eiropas spēles. Pirms četriem gadiem Baku tieši Strautmanim tika uzticēts Latvijas delegācijas karognesēja gods. 2017. gada Eiropas čempionāta medaļnieks Minskā startēs divās disciplīnās: ar mazkalibra pistoli — 25 m un 50 m mix disciplīnā kopā ar Agati Rašmani, kā arī 10 m disciplīnā ar pneimatisko pistoli. “Sajūta ir mierīgāka nekā pirms iepriekšējām Eiropas spēlēm Azerbaidžānā [kur gadu vēlāk tukumnieks negaidīti izcīnīja pieminēto Eiropas bronzu], jo tikko Minskā aizvadīju treniņsacensības šautuvē, kur arī risinās Eiropas spēļu sacensības, — redzēju visu savu darbības sfēru. Par rezultātiem vēl nevēlos runāt, jo šodien uzreiz pēc delegācijas prezentācijas pasākuma dodamies uz pēdējo treniņnometni Igaunijā — pēc tās varēšu spriest, cik gatavs esmu. Jebkurš brauc cīnīties par visaugstākajām vietām, bet būtībā mēs braucam cīnīties paši ar sevi — ja izšaujam personisko rekordu līmenī, zinām, kurā vietā būsim,” teica Strautmanis.

“Latvijas delegācijā man nav daudz pazīstamu sportistu. Četru gadu laikā daudz kas ir mainījies, un maz ir tādu kā es, kuriem šīs būs otrās Eiropas spēles.”

Eiropas spēles

Eiropas spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kuras tiek organizētas reizi četros gados, un tajās piedalās sportisti no visas Eiropas. Pēc organizatoriskā koncepta tās pielīdzināmas vasaras olimpiskajām spēlēm. Sacensību programmā ir 15 sporta veidu 23 disciplīnas: badmintons, 3×3 basketbols, bokss, cīņa, riteņbraukšana, vingrošana, kanoe, džudo, karatē, vieglatlētika, sambo, loka šaušana, šaušana, galda teniss un pludmales futbols. Astoņos sporta veidos šajās sacensībās noritēs arī kvalifikācija 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet divos sporta veidos — boksā un džudo — tiks noskaidroti arī labākie Eiropas čempionāta ietvaros. II Eiropas spēlēs Minskā piedalīsies vairāk kā 4000 atlētu no 50 Eiropas valstīm.

LATVIJAS SPORTISTU KOMANDA MINSKA 2019

Badmintons

Ieva Pope

3X3 basketbols

Ligita Līga Golovko

Felicita Liepiņa-Liepa

Laura Okuņeva

Anete Blūma

Armands Seņkāns

Armands Ginters

Mārtiņš Šteinbergs

Roberts Pāže

Bokss

Mihails Pavlovs

Genādijs Merkulovs

Evanders Servuts

Brīvā cīņa

Anastasija Grigorjeva

Karalina Tjapko

Dmitrijs Mihailovs

Džudo

Jevgeņijs Borodavko

Kanoe

Maruta Aldiņa

Aleksejs Rumjancevs

Roberts Lagzdiņš

Aivis Tints

Gatis Pranks

Karatē

Kalvis Kalniņš

Loka šaušana

Jānis Bružis

Riteņbraukšana

Māris Bogdanovičs

Aleksejs Saramotins

Andris Vosekalns

Kristers Ansons

Sambo

Viktors Reško

Šaušana

Agate Rašmane

Lauris Strautmanis

Vieglatlētika

Sindija Bukša

Paula Sprudzāne

Madara Palameika

Lauma Grīva

Patrīcija Sarmule

Marija Medvedeva

Līga Velvere

Gunta Vaičule

Elvijs Misāns

Kristaps Sietiņš

Rihards Bremze

Austris Karpinskis

Aleksandrs Kucs

Dmitrijs Jurkevičs

Jānis Leitis

Rezervē:

Ilona Dramačonoka

Daniels Bambāls

Iļja Petrušenko

Reinis Krēgers

Anna Ševčenko

Patrīcija Cīrule

Vingrošana

Elina Vihrova

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns