Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Uzvar Krimuldas vidusskola

Ar finālsacensībām Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā noslēgusies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta Sporto visa klase otrā sezona. Visa mācību gada garumā tajā bija iesaistītas 49 klases, 1186 trešo un ceturto klašu audzēkņi, kas sportoja piecas reizes nedēļā. Sešas labākās katra reģiona klases tikās finālsacensībās.

“Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā, un tādēļ vēlos pateikties visiem 1186 dalībniekiem, pedagogiem, vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo Sporto visa klase ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, sniedz iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, atzina projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Projekta gaitā tika rīkotas draudzības sacensības, vērtētas skolēnu sekmes, noskaidrojot sešas labākās klases, kuras Jelgavā sacentās finālsacensībās. Finālsacensību dalībniekiem bija jāveic ne tikai vairākas stafetes un jāatbild uz konkursa jautājumiem, bet arī žūrijas locekļiem jādemonstrē iepriekš sagatavots priekšnesums Tikai mēs tā protam. Vērtējot skolēnu sekmes, draudzības sacensību rezultātus, kā arī finālsacensību rezultātus, kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Krimuldas vidusskolas 3. klases skolēni. Viņi balvā ieguva vasaras nometni Ventspilī, zelta medaļas un diplomus par dalību projektā, kā arī Ceļojošo kausu.

Sudraba godalgu ieguva Ādažu vidusskolas 3.g klase, bet bronza tika Ķekavas vidusskolas 3.b klases audzēkņiem. Ceturtajā vietā ierindojās sākumskolas Taurenītis 3. klase no Jūrmalas, piekto pozīciju ieņēma divas klases: Daugavpils 3. vidusskolas 3.a klase un Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.a klase.

Pēc finālsacensību dalībnieku apbalvošanas muzikālu pārsteigumu skolēniem bija sagādājuši grupas Musiqq mūziķi, kuri bērnus priecēja ar savām populārākajām dziesmām.

Sporto visa klaseturpināsies arī 2016./17. mācību gadā, kad kopumā projektā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sportos jau nepilni 3000 dalībnieku, pārstāvot 107 izglītības iestādes, 128 klases no 56 Latvijas novadiem un pilsētām.

Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību un stāju, motivējot nodarboties ar sportu, sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pilnveidojot metodisko programmu 3.—6. klašu grupai.

Projekts paredz katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu 3 fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu papildu tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā, saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu. Projekts Sporto visa klase paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā: stājas uzlabošana un vispārējā fiziskā sagatavotība; futbola iemaņu apguve; peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Veicot projekta dalībnieku aptauju, 92 procenti skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā Sporto visa klase, 91 procents vecāku ļoti pozitīvi novērtēja projektu, savukārt 94 procenti skolotāju projektu novērtēja kā ļoti pozitīvu.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters