Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ziemas jautrākais sporta notikums skolēniem

1. un 2. martā Ērgļos un Viešūra kalnā risināsies 23. Latvijas skolu Ziemas olimpiskais festivāls — lielākās Latvijas skolēnu sacensības ziemas sporta veidos.

Sacensībās startēs 5.—12. klašu skolēni, kuri spēkiem mērosies 13 individuālajās un komandu disciplīnās — gan klasiskajos ziemas sporta veidos kā, piemēram, slēpošana, biatlons, hokejs, gan mazāk tradicionālās disciplīnās kā ziemas orientēšanās vai braukšana ar ragaviņām. Par šāgada ziemas festivāla vēstnesi kļuvis viens no populārākajiem skeitbordistiem ne vien Latvijā, bet arī pasaulē — Madars Apse, kurš arī pats savulaik piedalījies šajā festivālā. Dalībniekus festivālam aicināta pieteikt ikviena Latvijas vispārējās un profesionālās izglītības iestāde.

Latvijas skolu Ziemas olimpiskais festivāla ideja aizsākusies 1994. gadā. Kopš tā laika jauniešu ziemas sporta sacensībām bijuši dažādi nosaukumi un norises vietas. Dažas reizes Ziemas festivāls nav noticis vai pārcelts sniega trūkuma dēļ.

FESTIVĀLS JEBKURAM SKOLĒNAM

Sākot no 2016. gada Ziemas festivālu organizē Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), Ērgļu novada domi un sporta veidu federācijām. LOK olimpisko sacensību programmu vadītājs Juris Titovs pastāstīja, ka pērn notikušais festivāls sasniedza vēl nebijušus popularitātes augstumus, pulcējot vairāk nekā 1400 dažādu vecumu skolēnus no 146 skolām, pārstāvot vairumu Latvijas pašvaldību. “Nācās pat ātrāk slēgt reģistrāciju, lai mēs varētu uzņemt visas skolas,” sacīja Titovs. Ziemas festivāls turpina atgādināt par rudenī notikušās Eiropas Sporta nedēļas BeActive ideju — būt fiziski aktīviem ik dienu, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības, vecuma vai gadalaika.

“Arī šogad katrā no sporta disciplīnām noteiksim uzvarētāju, atzīmēsim skolu un individuālos sasniegumus, būs balvas, diplomi, uzvarētāju kausi. Tomēr svarīgākais Ziemas festivāla mērķis ir jebkuram skolēnam, arī bez profesionālām iemaņām sporta veidos, ļaut piedalīties un sajust, cik plašas un dažādas ir iespējas būt fiziski aktīviem arī ziemā un gūt no tā prieku, iepazīstināt skolēnu ar jauniem ziemas sporta veidiem,” uzsver sacensību organizētāju — LSFP — prezidents Einars Fogelis. “Tieši tāpēc sportisko sacensību programmu jau ierasti papildinās dažādi citi pasākumi, kā dīdžeju konkurss, lāpu gājiens un citas skolēnu iecienītas aktivitātes. Būs arī paraugdemonstrējumi disku golfā un sniega volejbolā, dalībniekus un viņu līdzjutējus sagaida krāšņas atklāšanas un noslēguma ceremonijas.”

PĒC OLIMPISKAJĀM TRADĪCIJĀM

Saskaņā ar olimpisko tradīciju tiks pacelts olimpiskais karogs, dots olimpiskais zvērests un iedegta olimpiskā uguns. Einars Fogelis ir gandarīts, ka šo tradīciju, kuru aizsākusi LOK, izdevies papildināt ar jaunām aktivitātēm — 3×3 hokeju un kērlinga sacensībām, turklāt tā ir lielisks papildinājums BeActive idejai dzīvot aktīvu dzīvesveidu visu gadu: “Vasarā notiek vairāki simti tautas sporta pasākumu, rudenī — Eiropas Sporta nedēļa ar gandrīz 1000 pasākumiem un aktivitātēm vienā nedēļā, ziemā — Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, bet pavasaris pienāks ar jauno sezonu tautas sportā!”

Ziemas festivāla atklāšana notiks 1. martā plkst. 11.30 Ērgļos (pie Ērgļu vidusskolas). Divu dienu garumā skolēni sacentīsies biatlonā, distanču slēpošanā, frīstaila slēpošanā un snovbordā, hokejā, 3×3 hokejā, kalnu slēpošanā, kērlingā, ragaviņu braukšanā, snovbordā, slidošanā, ziemas orientēšanās sportā un lielajā skolu stafetē.

VĒSTNESIS, KAM SEKO

“Pats galvenais ir labi pavadīt laiku, iemācīties ko jaunu. Piedalieties un izbaudiet katru Ziemas festivāla minūti! Sportojiet ar kaisli sirdī — tas ir labākais,” aicina ziemas festivāla vēstnesis Madars Apse.

Madaru varam droši saukt par cilvēku-starptautisku mediju. Viņa sociālā tīkla Instagram kontam ir vairāk nekā 76 000 sekotāju, kuri lielākoties ir no citām pasaules valstīm.

Lai gan šobrīd Madars ierasti biežāk redzams uz skeitborda, arī viņš savulaik bijis viens no Ziemas festivāla dalībniekiem, startējot snovborda sacensībās. Ventspilnieks uzsver — “lai būtu labā formā vasarā, jābūt aktīviem arī ziemā” — un, gatavojoties šāgada festivālam, apgūst sev mazāk ierasto distanču slēpošanu un rūdās āliņģī. Ventspilnieks divas reizes saņēmis Eiropas labākā skeitera balvu un jau vairāk nekā 10 gadus ir Red Bull komandā.

Jāpiebilst, ka tuvākajā laikā Madars piedalīsies dažādos starptautiskos skeiteru pasākumos Igaunijā, Somijā un Uzbekistānā. Madara plānos ir uzņemt trakulīgu video Barselonas ielās savam YouTube seriālam It’s A Mad World. Latvietis ir arī viena no reklāmas sejām GoPro, kas ir sporta videokameru nozares līderis. Ievērības cienīgi, ka Madaru atbalsta tādi zīmoli kā DC Shoes un Element.

Kopā ar draugu Madars šobrīd plāno izveidot jaunu skeitspotu Rīgā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja — stikla konstrukciju, kas ikdienā kalpotu kā soliņš. Savā ziņā līdzīgu ideju — citu skeitborda konstrukciju, kas iekļaujas vidē, — viņš savulaik realizēja pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

PIETEIKŠANĀS LĪDZ 26. FEBRUĀRIM!

Pieteikumus par savas skolas dalībniekiem varēs iesniegt skolas — to vadība vai pārstāvji, un reģistrācija notiks no 2019. gada 11. februāra līdz 26. februārim, aizpildot anketu www.lsfp.lv. Turpat pieejami arī sacensību nolikumi. Par pieteikšanos Ziemas festivālam aicinām jautāt klašu audzinātājiem vai sporta skolotājiem.

Vēl pirms sacensībām skolēniem būs nodrošināta iespēja savas prasmes atsevišķos sporta veidos pilnveidot bezmaksas treniņos profesionālu treneru vadībā, un to izziņošana notiks vienlaikus ar reģistrācijas sākumu 11. februārī organizatoru tīmekļa vietnē www.lsfp.lv un sociālajos medijos facebook.com/lsfp.lv.

Informācijai par Ziemas festivālu var sekot: www.lsfp.lv/ziemasfestivals, www.facebook.com/lsfp.lv, https://twitter.com/LSFP_LV, https://www.instagram.com/lsfp.lv/.

Pievienoties Ziemas festivālam jaunieši, viņu atbalstītāji, skatītāji, līdzjutēji var ne tikai sportojot, bet arī daloties ar piedzīvoto sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #sniegsnavbieds, #ziemasfestivals, #lsfp

ZIEMAS FESTIVĀLA PROGRAMMĀ:

1. Biatlons

2. Distanču slēpošana

3. Frīstails slēpošanā

4. Frīstails snovbordā

5. Hokejs

6. Hokejs 3×3

7. Kalnu slēpošana

8. Kērlings

9. Ragaviņu braukšana

10. Snovbords

11. Slidošana

12. Ziemas orientēšanās

13. Lielā skolu stafete

14. Disku golfs (paraugdemonstrējumi)

15. Ziemas volejbols (paraugdemonstrējumi

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns