Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ārkārtas kopsapulcē ievēlēti pieci jauni LSFP valdes locekļi

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) ārkārtas kopsapulcē ievēlēti pieci jauni valdes locekļi. Kopsapulcē piedalījās 64 no 89 padomes biedriem. Jaunajā valdē līdz 2021. gada 14. martam darbosies arī Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins, Latvijas Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, Latvijas Motosporta federācijas prezidents Mārtiņš Lazdovskis, Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece, departamenta direktora vietniece Dina Vīksna.

 

LSFP biedru kopsapulce tika atklāta ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta Aldona Vrubļevska uzrunu, kurā viņš runāja par tik aktuālo amatpersonu statusa piemērošanas jautājumu. “Manā skatījumā likumdošana nav mainījusies — šā gada martā bija spēkā tādi paši likumi, kādi tie ir šobrīd. Ir mainījusies politiskās varas attieksme pret sabiedriskajām organizācijām. Ir jācīnās pret uzskatu, ka nevalstiskais sektors ir pretvalstisks. Uzskatu, ka amatpersonu statusa piemērošana šajā kontekstā ir nepareiza jau pēc būtības. Apsveicami, ka Saeimas deputāti ir gatavi apspriest šo jautājumu par likumdošanas izmaiņām, bet es domāju, ka mums no sabiedrisko organizāciju puses būs jāveic ievērojams darbs, lai nostiprinātu sabiedrībā pārliecību, ka mēs neesam pretvalstiskas organizācijas, bet esam sabiedriskās organizācijas, kas bieži vien valsts pārvaldes iestāžu vietā veic sabiedrībā ļoti vajadzīgu un derīgu darbu.”

Turpinot kopsapulci, klātesošos uzrunāja Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, uzsverot, ka būtiskākās izmaiņas LSFP valdes vēlēšanās šoreiz saistāmas ar to, ka valdē varēs ievēlēt tikai tos kandidātus, kuriem var piemērot valsts amatpersonas statusu. “Ir Latvijas vēsturē noticis bezprecedenta gadījums, kad valsts tiešā veidā ir iejaukusies, izmantojot ne īpaši precīzās likuma normas, un ierobežojusi to personu loku, kuras no biedru vidus bija deleģētas strādāt LSFP valdē,” norādīja prezidents. “Saņemot piešķirto amatpersonas statusu, vairāki valdes pārstāvji bija spiesti no šī sabiedriskā pienākuma atteikties. Īpašu paldies vēlos pateikt Atim Sausnītim, Jānim Naglim, Agrim Blauam un Pēterim Apinim, kuri pēdējo aizvadīto piecu gadu laikā deva lielu ieguldījumu LSFP lomas stiprināšanā Latvijas sporta nozarē un tālākajā virzībā. Kā zināms — valdes sastāvu līdz šim mēs esam veidojuši pēc paritātes principa, lai visiem — gan olimpiskajiem, gan neolimpiskajiem — sporta veidiem, darbības jomām un tehniskajiem sporta veidiem būtu sava pārstāvniecība valdē.”

LSFP valde, kurā kopā ar jaunajiem locekļiem turpina strādāt Agita Ābele, Einars Fogelis, Māris Liepiņš, Jānis Upenieks, Raimonds Emuliņš un Andris Smočs, par LSFP viceprezidentiem ievēlēja Raimondu Emuliņu un Valdi Voinu. Iepriekš šos pienākumus pildīja Pēteris Apinis un Atis Sausnītis.

Autori: Līga Vanaga