Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ejam kopā, lai dzīvotu

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības dalībnieces jau ceturto gadu piedalījās informatīvajā kampaņā Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!, kuru organizē Latvijas Basketbola savienība un krūts vēža pacientu atbalsta biedrība Vita. Tās noslēgumā svētdien, 25. maijā, notika tradicionālā krūts veselības atbalsta akcija pie Brīvības pieminekļa un gājiens uz Arēna Rīga, kur notika Rozā lentītes spēle starp Latvijas un Grieķijas sieviešu izlasēm.

Kampaņas vēstnese Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības dalībniece Ieva Krastiņa: „Šogad mūsu komandai priekšā liels mērķis — veiksmīgi jāstartē Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Latvijas izlases līdzdalība cīņā par Eiropas čempionāta medaļām jau kļuvusi par labu tradīciju, un tikpat tradicionāla nu jau ir arī mūsu līdzdalība krūts veselības atbalsta akcijā.

Šī problēma personīgi skārusi arī manu ģimeni, tāpēc akcijā piedalos ar īpašu attieksmi. Labi, ja mūsu komandas aktivitātes pamudinās mammas, vecmāmiņas, draudzenes doties uz pārbaudēm, jo laikus atklāta slimība ir veiksmīgi izārstējama. Aicinu sievietes ieklausīties mūsu aicinājumā.”

Šogad kampaņa Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu! ir īpaši veidota, lai uzrunātu sievietes, vecumā no 50 līdz 69 gadiem, izmantot valsts sniegto iespēju — reizi divos gados bez maksas pārbaudīt krūtis, veicot mamogrāfiju. Realitātē tikai apmēram 38 procenti uzaicināto sieviešu veic mamogrāfiju un trešā daļa krūts vēža gadījumu ir atklāti vēlīnās stadijās, tālab ir tik svarīgi dažādos veidos atgādināt sievietēm par nepieciešamību mīlēt sevi un rūpēties par savu veselību.

Plašāk par kampaņas aktivitātēm lasiet:

www.parbaudikrutis.lv