Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 323 Olimpiāde

Emociju festivāls

Iepriekš Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, tagad — Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) virsvadībā tradicionālajās norises vietās Ērgļos un Viešūrkalnā pie Gaiziņa gan turpināja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iekoptās tradīcijas, veidojot plašu un atraktīvu olimpisma mācību pasākumu, gan attīstīja tās tālāk. Pirmo reizi programmā bija iekļauts kamaniņu sports visiem pieejamā veidā, kā arī orientēšanās sacensības uz slēpēm un oriģināla lielā skolu stafete.

Divas dienas 1076 skolēni no 128 skolām sacentās astoņos sporta veidos. Iznākumā visvairāk medaļu — trīs zelta, vienu sudraba, četras bronzas — izcīnīja Rīgas Franču liceja audzēkņi, aiz sevis atstājot Madonas Valsts ģimnāziju ar piecām godalgām, bet trešo vietu ar vienādu medaļu skaitu ieņēma Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Siguldas Valsts ģimnāzija. Pirmo reizi vismaz vienu medaļu izcīnīja 71 skola. Iepriekšējā reizē tikai 49.

PĀRBAUDĪTA LAIKĀ, TIKS TURPINĀTA NĀKOTNĒ

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis: “Šī tradīcija, kuru pirms vairāk nekā divdesmit gadiem uzsāka Latvijas Olimpiskā komiteja un kuru mēs tagad turpinām kopīgi, guvusi skolēnu, skolotāju un pašvaldību atzinību. Mums ir tikai viens uzdevums — padarīt šīs sacensības vēl labākas un atraktīvākas.

Gandrīz 1100 dalībnieku no 128 skolām ar savu aizrautību, degsmi un sacensību prieku apliecināja, ka šāds pasākums skolēniem ir ļoti vajadzīgs. Dažam labam tā varbūt pat bija vienīgā iespēja izbaudīt īstu ziemu visā tās krāšņumā. Dažos sporta veidos, piemēram, kamaniņu braukšanā vai skolu stafetē sacensības bija ļoti demokrātiskas, ļaujot piedalīties arī vasaras sporta veidu pārstāvjiem. Pat kalnu slēpošanā, kur līderu sniegums bija ļoti atzīstams, startēja bērni ar turpat Viešūrī nomātu inventāru. Tātad šis sports viņiem ir tikai hobijs, tajā pašā laikā viņi izjuta vienotu sacensību garu un vienreizēju atmosfēru. Lielai daļai tā bija pirmā olimpiskā pieredze — par sacensībām ar noteiktiem rituāliem, kārtību un etiķeti.

Milzīgs paldies skolām, dalībniekiem, viņu vecākiem, skolotājiem un mūsu komandai, kuru veidoja Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Olimpiskā komiteja un Ērgļu novada dome, kas šo pasākumu realizēja, radot emocijas, kas nav nopērkamas ne par kādu naudu.”

LIELĀKĀ UN LABĀKĀ

Gadu gadiem lielāko komandu uz Ērgļiem veda Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas sporta skolotāja Iveta Daude. Šoreiz viņu pārspēja Rīgas Franču licejs, kam nokļūšanai uz festivālu bija nepieciešami divi tūristu autobusi! Turklāt francūži festivālā izcīnīja arī visvairāk medaļu. “Reiz jau mēs bijām otrie!” saņēmusi apsveikumu par šo panākumu, atgādināja liceja sporta skolotāja Gita Pērkone. Skolas komandas dalībnieku skaitu līdz 64 palielinājusi interese par jaunajiem sporta veidiem — kamaniņu sportā gūts zelts, stafetē — bronza, pārējās medaļas kā parasti — kalnu slēpošanā, snovbordā, slidošanā. Drīzumā skolotāja Ērgļos sola atkal ierasties arī ar savu hokeja komandu