Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Grandioza piektās sezonas atklāšana

31. oktobrī Arēnā Rīgapulcējās gandrīz 7000 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas Sporto visa klase dalībnieku no visas Latvijas, lai grandiozā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas piektajai sezonai.

Programma Sporto visa klasečetru gadu laikā ir ļoti strauji attīstījusies, un, uzsākot piekto sezonu, programmā piedalīsies un piecas reizes nedēļā sporta stundas aizvadīs nu jau gandrīz 8000 bērnu no visiem Latvijas reģioniem.

No 6 līdz 336 klasēm

“Programma Sporto visa klaseir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos,” atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. “Aktualizējot jautājumu par bērnu veselību un fizisko sagatavotību, aizvadītajos četros mācību gados programma ir pierādījusi, ka papildu sporta stundas nepalielina noslodzi, bet uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.”

“Mūsu mērķis ir mērķtiecīgi uzlabot skolēnu fizisko sagatavotību, veselību, stāju, dot viņiem motivāciju nodarboties ar sportu. Ne olimpiešu sagatavošana ir pats svarīgākais, bet gan bērnu veselība,” turpina Žoržs Tikmers. “Nodrošinot papildu trīs fakultatīvās sporta stundas, bērniem tiek dota iespēja pilnveidot sevi, uzsvaru liekot uz to, ka sportojam visi kopā. Mācību gada laikā ir ne tikai jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, bet arī labi jāmācās. Tāpat skolēniem jābūt arī izpalīdzīgiem, draudzīgiem un motivētiem. Protams, šeit ir arī sacensību elements, jo mācību gadu noslēgumā, kā jau tradicionāli, tiks rīkotas finālsacensības. Par balvām ir jāpacīnās, jo konkurence ir sīva. Manuprāt, šis ir motivējošs, interesants un saistošs projekts. Galvenais motors ir cilvēki un komanda. To realizēt nebūtu iespējams bez bērnu vecāku, pedagogu, skolu un pašvaldību vadības atbalsta. Projektu šobrīd atbalsta jau 70 pašvaldības, dodot iespēju projektā piedalīties kaut dažām klasēm pašvaldībā. Gribētos, lai vismaz viena klase pārstāv katru pašvaldību, tāpēc ļoti ceram uz projekta turpmāko paplašināšanos nākamajos gados.”

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš savā uzrunā bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā.

“Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā programma Sporto visa klaseno sešām pilotklasēm pirmajā gadā četru gadu laikā ir izaugusi jau līdz 336 klasēm un nepilniem 8000 dalībniekiem no 70 pašvaldībām”, atklāja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Programma ir augusi, un par to paldies ir jāsaka bērniem, bērnu vecākiem, pedagogiem, skolu un pašvaldību vadītājiem, bez kuru palīdzības to nebūtu iespējams realizēt.”

Atklāšanas pasākumu Arēnā Rīga apmeklēja arī trīskārtējais olimpietis un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Uzrunājot skolēnus, viņš norādīja, ka šajās sacensībās zaudētāju nav, visi ir uzvarētāji. “Esmu gandarīts par šī projekta straujo attīstību un interesi bērnu vidū, jo, pateicoties sportam, bērns apgūst arī citas ļoti nozīmīgas lietas. Rodas kopības izjūta, vēlme sasniegt mērķi, rūpes par veselību un savu higiēnu, tiekšanās uz rezultātu, patriotisms un spēja pieņemt lēmumus. Arī atbildības izjūta pret citiem, kas izteikta komandas sporta veidos. Veselība un fiziskā sagatavotība ir cilvēka kapitāls, par kuru ir jārūpējas ik dienu.”

Zvērests kustībai

Atklāšanas pasākumā tika pasniegtas LOK speciālbalvas vairākās nominācijās. Par aktīvāko pašvaldību tika nosaukta Jelgavas pilsētas dome, par aktīvāko izglītības iestādi — Valmieras Pārgaujas sākumskola, savukārt atsaucīgākās klases audzinātājas gods tika Daugavpils 3. vidusskolas skolotājai Ivetai Miloslavskai, bet par atsaucīgāko sporta skolotāju tika nosaukta Liepājas 8. vidusskolas sporta skolotāja Evita Auniņa.

Skolēni atzīst, ka tik aktīva sportošana viņus aizrauj un arī starpbrīžos klase vēlas izkustēties, nevis sēdēt telefonos. Un aktīvais dzīvesveids uzlabo gan atzīmes mācībās, gan miegu.Savukārt skolotāji atklāj, ka nav jājautā, vai bērniem šāda veida pasākums patīk, — to var redzēt pēc viņu acīm. Pieredze rāda, ka arī papildu sporta stundas sagādā prieku. Kopā ar bērniem ir jākustas un brīvais laiks jāpavada dabā, nevis ar telefoniem rokās.

Arēna Rīgaatklāšanas pasākumā dalībniekus priecēja talismanu parāde ar programmas Sporto visa klasetalismaniem Klasīte un Klasēns priekšgalā, gaismu izrāde, Green Trialun hip-hop mākslinieku priekšnesumi, spraigus paraugdemonstrējumus rādīja karatē skolas audzēkņi un ielu vingrotāji, bet bungu performances solo izpildīja talantīgais buņģieris Andžejs Grauds. Savukārt noslēgumā ar nelielu koncertu bērnus priecēja grupa Bermudu divstūris.

Projekta jaunie dalībnieki saņēma oficiālo programmas piederības zīmi — karogu, kā arī kopā ar pazīstamajiem Latvijas sportistiem Guntu Vaičuli (Latiševu-Čudari), Jāni Šmēdiņu, Jāni Baumani, Zigismundu Sirmo un Mārtiņu Pļaviņu nodeva programmas Sporto visa klasezvērestu.

Pirms un pēc atklāšanas pasākuma bērniem bija iespēja piedalīties dažādās sportiskās un interaktīvās aktivitātēs Arēnā Rīga, kā arī klātienē vērot basketbola kluba VEF Rīga spēli VTB Vienotajā līgā pret Igaunijas klubu Kalev/Cramo.

Arī 2. klases

2018./19. mācību gadā programmā Sporto visa klasetika aicinātas pieteikties ne tikai 3. klases, bet arī 2. klases no visas Latvijas.

Programmā šajā mācību gadā 2. klašu grupā iesaistās jauni dalībnieki no 63 klasēm, bet 3. klašu grupā dalībnieki no 72 klasēm. 4. klašu grupā dalību turpinās 105 klases, 5. klašu grupā 68 klases, savukārt 6. klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos 29 klases.

LOK ir gandarīta par ievērojamo pašvaldību un izglītības iestāžu atsaucību, jo šajā piecgades posmā programmā ir iesaistījušies gandrīz 8000 bērnu no 336 klasēm un 70 pašvaldībām.

Programma paredz iesaistīto skolu 2., 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu papildus nodrošināt trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programma Sporto visa klase2. klasēm paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā: rotaļas, vispārējo fizisko sagatavotību, peldēšanu vai sporta nodarbību svaigā gaisā.

Programma Sportovisa klase 3.—6. klasei paredz šādas trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā: vispārējo fizisko sagatavotību, futbola iemaņu apguvi, peldēšanu vai sporta nodarbību svaigā gaisā.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2.—6. klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmas Sporto visa klaseoficiālā mājaslapa internetā: www.sportovisaklase.olimpiade.lv.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar Olimpisko Solidaritāti, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija, sporta preču veikalu tīkls SIA Sportland, SIA E. Gulbja laboratorijaun LNK Group, LOK ģenerālsponsors SIA Latvijas Mobilais Telefons. Informatīvie atbalstītāji VSIA Latvijas Radio, VSIA Latvijas Televīzija, dienas laikraksts LatvijasAvīzeun žurnāls Sports.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters