Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Iespēja 15 tūkstošiem sportotāju

Ar vienpadsmit uzvarētājiem noslēdzies Latvijas Olimpiskās komitejas un uzņēmuma Coca-Cola rīkotais konkursssporta un veselīga dzīvesveida pasākumu atbalstam. Viņiem pasniegti granti 22 000 eiro apmērā projektu atbalsta programmas Par aktīvu dzīvesveidu ietvaros.

„Esam gandarīti, ka Coca-Cola Foundation nolēmis popularizēt un atbalstīt aktīva dzīvesveida projektus Latvijā un tās reģionos,” uzsver LOK ģenerālsekretārs un žūrijas komisijas vadītājs Žoržs Tikmers. „Veselība ir viena no galvenajām cilvēka dzīves vērtībām, un sporta nodarbības ir efektīvs veids, kā to uzlabot. Ar šīs programmas atbalstu veicināsim veselīga dzīvesveida popularizēšanu vairāk nekā 15 000 pasākumu dalībnieku vidū.”

Lielāko atbalstu — 5000 eiro — saņēma Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde Sporta servisa centrs projekta Sporto un esi vesels īstenošanai. Tas paredz vairāku fizisku aktivitāšu organizēšanu ģimenēm no aprīļa līdz septembrim, sākot ar vingrošanas un skriešanas nodarbībām līdz pat spīdmintonam un ģimeņu laivošanas sacensībām.

Atbalsti 3000 eiro vērtībā tika piešķirti Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldei un viņu veloprojektam Braucam ar ziedu un vēju buru, kas tiks saistīts ar tūrisma un velosezonas atklāšanu, un biedrībai Džudo klubs Saldus, kas šogad plāno rīkot tautas sacensības visu vecumu un fiziskās sagatavotības grupās sporta entuziastiem 160 vingrinājumi Saldus pilsētai.

„Piedaloties žūrijā, biju pārsteigts par privāto un pašvaldību organizāciju radošumu un nopietno attieksmi. Tas ir ļoti būtiski, ka no Rīgas attālākajos reģionos iedzīvotājiem arī ir iespēja iesaistīties lielos sportiskos festivālos,” atzīst Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Programmas ietvaros tika piešķirti vēl astoņi granti 2000 un 1000 eiro vērtībā. Šādu atbalstu saņēma Līvānu sporta svētki Savai pilsētai, kas veltīti Līvānu pilsētas 90. gadadienai, BMX sporta kluba Tālava projekts Esi aktīvs ziemā un vasarā, Limbažu novada ģimeņu sporta diena, pavasara veselības festivāls Preiļos, Valkas novada skriešanas seriāls Optimists, arī Aglonas, Saulkrastu un Gulbenes novada projekti u. c.

Kopumā projektu atbalsta programma Par aktīvu dzīvesveidu saņēma 49 pieteikumus no dažādām Latvijas novadu pašvaldību un pilsētu izglītības iestādēm, sporta organizācijām un klubiem.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters