Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Īpaši sporto 130 klases

Novembra sākumā Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā krāšņā pasākumā tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta Sporto visa klase jaunajai — trešajai — sezonai. Tajā iesaistās jaunas 82 klases no 73 izglītības iestādēm visā Latvijā. Piecas reizes nedēļā jeb katru mācību dienu sportos jau vairāk nekā 3000 skolēnu no 130 klasēm.

“Izsaku gandarījumu, ka projekts Sporto visa klase jau pēc divām sezonām ir radījis tik plašu interesi sabiedrībā un pats galvenais ka tas ir radījis interesi bērnu vidū,” atklāšanas ceremonijā teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekta realizācija pierādīs, ka papildu sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas.”

“Projekts ir ieguvis plašu atbalstu kā interesants, radošs un neapšaubāmi pozitīvs pasākums tā dalībniekiem, kas vienlaikus nostiprina skolēnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm,” sacīja LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Esmu gandarīts, ka projekts Sporto visa klase ir ieguvis plašu pašvaldību un izglītības iestāžu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi skolā.”

Atklāšanas pasākumā piedalījās visi 3. klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu, kā arī 4. klašu grupu finālsacensību dalībnieki un sešas 5. klases, kuras projektā piedalās jau trešo gadu.

Atklāšanas ceremonijā katra klase saņēma projekta Sporto visa klase karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam, savukārt Valmieras pilsētas radošie jaunieši bija sagatavojuši interesantus un aizraujošus priekšnesumus, kas priecēja atklāšanas pasākuma dalībniekus.

Klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā projekta gaitā tiks rīkotas draudzības sacensības un vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākajai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks maijā.

Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pilnveidojot metodisko programmu 3.—6. klašu grupai.

Projekts paredz katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu 3 fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu papildu tām divām sporta stundām, kuras ir paredzētas obligātajā izglītības programmā saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu.

Projekts Sporto visa klase paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

* vispārējā fiziskā sagatavotība;

* futbola iemaņu apguve;

* peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Veicot projekta dalībnieku aptauju, 92% skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā Sporto visa klase, 91% vecāku ļoti pozitīvi novērtēja projektu, savukārt 94% skolotāji projektu novērtēja kā ļoti pozitīvu.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar Olimpisko Solidaritāti, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors Latvijas Mobilais Telefons, LOK partneris LDz Cargo un sporta preču veikals tīkls SIA Sportland.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters