Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvija Ģērā

Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiek katru otro gadu. Četrpadsmitajā reizē labākos jaunos sportistus jūlija beigās no visas Eiropas uzņem Ungārijas pilsēta Ģēra. Latvija šajā jauniešu sporta festivālā pārstāvēta ar plašu komandu — 53 sportistiem, kuri piedalās septiņos no desmit sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis akcentē, ka jauniešiem ir svarīgi sajust šo burvīgo gaisotni, kas valda Olimpiskajos pasākumos, un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē. „Vēlos, lai jaunie sportisti un talanti vasaras olimpiādē Ģērā pierāda sevi, dara visu iespējamo pēc labākās gribas, sasniedz savus labākos rezultātus un mājās atgriežas apmierināti un iedvesmoti turpmākiem darbiem.”

Gods nest Latvijas karogu atklāšanas parādē uzticēts jaunajam talantam desmitcīņā Oļegam Kozjakovam. Aizkraukles novada sporta skolas audzēknis Kozjakovs pagājušajā nedēļā Pasaules junioru čempionātā Kenijas pilsētā Nairobi izcīnīja sudraba medaļu, sasniedzot arī jaunu Latvijas rekordu U-18 grupā — 7377 punkti. Ģērā vieglatlētikas sacensību programmā gan nav desmitcīņas, līdz ar to Kozjakovs startēs augstlēkšanas sacensībās.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved olimpiskajā saimē, un viņiem ir iespēja sajust olimpisko gaisotni,” atzīst Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence olimpiādē ir ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt.”

Individuālajos sporta veidos Latvijas pārstāvji startēs vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, kanoe un riteņbraukšanā, taču šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Lielākā mūsu pārstāvniecība ir vieglatlētikā, kurā startē 16 sportisti, džudo sacensībās piedalās 10 mūsu jaunie talanti, peldēšanā, riteņbraukšanā un vingrošanā startē pa sešiem sportistiem, bet kanoe un tenisa sacensībās savu meistarību rāda attiecīgi pieci un četri Latvijas jaunie sportisti.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas jaunatnes olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi olimpieši un sportisti — vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993. g.), Staņislavs Olijars (1995. g.), Līga Kļaviņa (1997. g.), Inga Kožarenoka (1999. g.), Ilze Gribule (2001. g.), Poļina Jeļizarova (2005. g.), Rita Obižajeva (2005. g.), Laura Ikauniece-Admidiņa (2009. g.), peldētāji Margarita Kalmikova (1993. g.) un Romans Miloslavskis (1999. g.), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005. g.), tenisiste Aļona Ostapenko (2011. g.).

Autori: Mārtiņš Mālmeisters