Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 289 Olimpiāde

Mazāk tāpēc, ka strādājam labāk

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālā Asambleja risinājās XXII ziemas olimpisko spēļu atspulgā. Divi sudrabi, divas bronzas… Tā vēl nekad nav bijis. Bet vai Latvijas sports tādēļ kļūs stiprāks un bagātāks?

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis akcentēja, ka 2014. gada LOK kopējais budžets — 11 041 447 eiro, ir par vairāk nekā miljonu eiro mazāks, nekā tas bija 2013. gadā. „Latvijas Olimpiskajai komitejai nāksies strādāt, lai trūkstošos līdzekļus piesaistītu no citiem avotiem. Budžeta samazinājums pēc olimpiskajām spēlēm ir ierasta lieta, tāpēc trauksmi pagaidām neceļam, bet apzināmies, ka nāksies ar finansējuma piešķīrējiem — valdību un sponsoriem — strādāt daudz vairāk un ciešāk.”

 

LATVIJAS OLIMPISKĀS KOMITEJAS ĢENERĀLĀS ASAMBLEJAS AICINĀJUMS

Izprotot sporta un veselīga dzīvesveida nozīmi mūsdienīgas sabiedrības veidošanā, augsti novērtējot Latvijas komandas izcilos sportiskos sasniegumus XXII ziemas olimpiskajās spēlēs un apzinoties nepieciešamību nodrošināt nepārtrauktu un ilglaicīgu sporta nozares attīstību, Latvijas Olimpiskā komiteja, kuras pamatu veido olimpisko sporta veidu federāciju pārstāvji, aicina valdību un Saeimu:

1. Sporta finansēšanā —

a) noteikt valsts sporta budžeta bāzes finansējumu 2015. gadā (arī vidēja termiņa budžeta plānošanā 2016. un 2017. gadā) apakšprogrammās 09.09.00 „Sporta federācijas un sporta pasākumi”, 09.17.00 „Dotācija komandu sporta spēļu izlašu nodrošināšanai” un 09.21.00 „Augstas klases sasniegumu sports”ne mazāku kā 2014. gadā;

b) atbalstīt ilgtermiņā prognozējamas un stabili pieaugošas finansēšanas sistēmas izveidi sportam un kultūrai (atskaitījumi no izložu un azartspēļu nodokļa un nodevām, akcīzes tabakai un alkoholam vai kāds cits finansēšanas modelis);

c) atbalstīt likumu grozījumus, ar kuriem tiktu atļauta legālo azartspēļu un loteriju sociāli atbildīga reklāma oficiālos pieaugušo komandu sporta spēļu pasākumos Latvijā.

2. Sporta nozares vieta valsts pārvaldē —

atbalstīt Sporta lietu sekretariāta (biroja) izveidi kā patstāvīgu valsts pārvaldes institūciju ar mērķi nostiprināt sporta nozari un tās pārvaldību Latvijā.

3. Jaunatnes sportā —

sākot ar 2015. gadu, atjaunot pilna apjoma līdzfinansējumu no valsts sporta budžeta treneru algām privātās un pašvaldību dibinātās sporta izglītības iestādēs.

4. Augstas klases sasniegumu sportā —

sākot ar 2014. gadu, nodrošināt nepieciešamo līdzfinansējumu Olimpisko spēļu sagatavošanās programmai „TOP-50”, kas paredzēta Latvijas labākajiem sportistiem individuālajos sporta veidos un komandu sporta spēļu nacionālās izlases komandām, gatavojoties olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro 2016. gadā un Pjončhanā 2018. gadā.

Aicinājums pieņemts LOK Ģenerālās Asamblejas sesijā Rīgā 2014. gada 21. martā.

 

Aldons Vrubļevskis,

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents

 

Žoržs Tikmers,

Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs,

olimpiskais vicečempions