Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 348 Olimpiāde

Milžu cīņas lielajā skolu stafetē

Latvijas skolu Ziemas olimpiskā festivāla lielajā skolu stafetē dominēja skolu kopvērtējuma favorīti. 1. grupā laurus plūca šāgada kopvērtējuma uzvarētāji — Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda, 2. vietā atstājot pērnā festivāla medaļu kopvērtējuma uzvarētājus — Madonas Valsts ģimnāziju, bet 3. vietā iespraucās Rīgas Valsts angļu ģimnāzija. Savukārt 2. grupā triumfēja Madonas Valsts ģimnāzija, kura pārspēja Rīgas Valdorfskolu un festivāla vicečempionus — Jelgavas 4. vidusskolas komandu, kas ieguva 3. vietu.

Skolu stafetē bija jāveic dažādi interesanti un atraktīvi uzdevumi, kas vienlaikus ļāva iepazīt Ērgļus. Pirms starta jauniešiem izdalīja kartes un lapas ar vairāk nekā desmit uzdevumiem. Kartē atzīmēti kontrolpunkti, kuros jānokļūst iespējami ātri un žigli jāizpilda kāds uzdevums. “Nav tik vienkārši, kā izskatās!” secināja aculiecinieki, kuri paši pamēģināja veikt kādu no sportiski radošajiem uzdevumiem, vērojot no konktrolpunkta uz kontrolpunktu skrienošos jauniešus.

Skolēnu vidū par vienu no iecienītākajiem kontrolpunktiem kļuva festivāla vēstneša Madara Apses etaps, kurā ar īpašu ventspilnieka skeitborda sniega dēli bija jānošļūc no paugura. Protams, šogad neiztrūkstoša skolas stafetes sastāvdaļa bija kendama, tāpat arī disku golfs, hokeja metieni, zināšanu tests Ērgļu kultūras namā un virkne citu uzdevumu, kas, kā norādīja sporta skolotāji, prasīja gan stratēģiju, gan fizisko sagatavotību un izveicību, lai finišā sasniegtu konkurētspējīgu rezultātu.

 

Lielā skolu stafete

1. grupā

1. Siguldas valsts ģimnāzija

2. Madonas Valsts ģimnāzija

3. Rīgas Angļu ģimnāzija

2. grupā

1. Madonas Valsts ģimnāzija

2. Rīgas Valdorfskola

3. Jelgavas 4. vidusskola

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns