Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Murjāņi. Un ne tikai

Pamatotas bažas, ka Murjāņu sporta ģimnāzijas (MSĢ) rekonstrukcijai paredzētos līdzekļus varētu pārdalīt Daugavas stadiona sakārtošanai gaidāmo Deju svētku norisei, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē izraisīja plašas diskusijas.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktore Ulrika Auniņa-Naumova uzsvēra, ka MSĢ ir saglabājama. Darba grupa apspriedusi vairākas attīstības versijas. Pastiprinātu atbalstu gūstot būvniecības kārtu un apjomu maiņa.

„Federācijas un LOK gribētu redzēt jaunā piedāvājuma gala dokumentu pirms tā tālākas virzības,” pieprasīja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

„Tagad par 2600 kvadrātmetriem jāsamazina platības. Šādu projektu var īstenot, bet visu federāciju vēlmes netiks apmierinātas,” norādīja arhitekts, projektētāju pārstāvis Ints Pujāts.

„Mums primāri svarīga ir Murjāņu attīstība,” teica Handbola federācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis. „Tālāks risinājums — sadarbība ar citām pašvaldībām. Bet šobrīd svarīgi neizjaukt sistēmu.”

„MSĢ ir mūsu jaunatnes un junioru izlases galvenā bāze,” viņu atbalstīja Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga.

„Bet mums jāattīsta arī otrs virziens — olimpiskie centri, sadarbība ar vietējām skolām,” turpināja Airēšanas federācijas viceprezidente Daina Šveica. „Bet MSĢ jāpaliek kā centram. Jāsaliek kopā MSĢ un olimpiskie centri.”

„Kamēr nebūs likuma par MSĢ, mēs varam runāt, ko gribam,” kategorisks bija Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis. „Volejbols MSĢ jau labu laiku nevar atrasties, jo tam nav piemērotas sporta zāles.”

„Gribētu zināt, cik naudas tiks piešķirts, lai veiktu kvalitatīvu mācību un treniņu darbu?” uz citu pusi diskusiju pagrieza Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš. „Ko dos kārtējā uzbūvētā halle?”

„Būtiski redzēt, kā ieguldījumi sporta veidu pacels augstākā kvalitātē,” piekrita Kano federācijas prezidents Ēriks Loks. „Mums Murjāņu Jūrmalas filiāle ir ļoti vajadzīga. Bet runa nav tikai par jaunām būvēm.”

„Ja nerūpēsimies par treniņu inventāru, par treneriem, tad tur arī nebūs, kas trenējas,” sprieda LOK viceprezidents Einars Fogelis. „Murjāņos ir jābūt kvalitatīvākām iespējām par parastu sporta skolu.”

„Tagad iznāk, ka celsim vēl vienu sporta spēļu zāli bez vieglatlētika celiņa!” sašutumu pauda Vieglatlētikas federācijas prezidents Guntis Zālītis.

„Esmu pārliecināts, ka bez nopietnas pašvaldību līdzdalības nekas nebūs,” diskusiju piezemēja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. „Ir jārada sistēma ap olimpiskajiem centriem, nevis jācer uz vienu brīnumnūjiņu Murjāņos.”

„MSĢ ir septiņi sporta veidi, bet olimpiskie — 34. Pārējiem arī vajadzīgas savas attīstības iespējas,” atgādināja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

„Basketbols nekad nav bijis Murjāņos un arī nepretendē uz vietu MSĢ. Bet mēs gribētu zināt, kā varam cerēt uz palīdzību, savus internātus attīstot?” citu viedokli pauda Basketbola savienības prezidents Valdis Voins. „Sakot, ka tas nav iespējams, aizejiet tepat līdz 49. vidusskolai. Drīz taps basketbola internāti Jūrmalā, Jēkabpilī… Gribētos zināt, kā mūs atbalstīs?”

Atbildes uz šiem jautājumiem var sniegt tikai valdība.

LOK Izpildkomiteja apsprieda un atbalstīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas aicinājumu Ministru prezidentei, Nacionālās sporta padomes priekšsēdētājai Laimdotai Straujumai „Par sporta veidu reģionālo attīstības centru (sporta internātu) sistēmas izveidi”. To parakstījuši Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes, Rīgas, Valmieras un Ventspils domju priekšsēdētāji.

Līdz 26. maijam sporta veidu federācijas un LOK locekļi var iesniegt priekšlikumus par kandidātiem, kas varētu strādāt LOK Ētikas komisijā.