Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Olimpiskās nākotnes skate

“Šis būs mans līdz šim nozīmīgākais starts,atzīst Eiropas junioru vicečempions peldēšanā Didzis Rudavs. “Domāju, ka jauniešu olimpiskās spēles ir augstākais punkts, kurā es šobrīd varu uzkāpt. Nākamais līmenis jau ir lielās olimpiskās spēles.Buenosairesā, kur no 6. līdz 18. oktobrim risināsies III Jaunatnes olimpiskās spēles, 4000 jauno talantu no 206 valstīm sacentīsies 32 sporta veidu 36 disciplīnās, izcīnot 1250 medaļas. Latvijas delegācijā, izpildot stingrus kvalifikācijas kritērijus, iekļauti 19 sportisti, kuri startēs desmit sporta veidos.

Tādējādi Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsponsora Latvijas Mobilā telefona(LMT) biznesa klientu centrā Ģertrūdeuz prezentāciju pulcējās līdz šim lielākā Latvijas jaunatnes olimpiskā komanda. Pasākuma emocionālākais brīdis bija delegācijas karognesēja izvēle. LMT prezidenta Jura Bindes dāvāto Latvijas karogu delegācijas vadītājs Andris Lupiks pasniedza Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļniekam 50 m brasā Didzim Rudavam, kurš to 6. oktobra vakarā Buenosairesā nesīs III Jaunatnes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā.

Apliecinājums potenciālam

“Biju pārsteigts, kad nosauca manu vārdu,” atzina Didzis. “Galvenais, lai nešanas brīdī būtu stalta mugura, un karogs jāceļ pēc iespējas augstāk, lai visi redz.” Starp citu, no individuālajiem sporta veidiem peldēšanā mums būs lielākā pārstāvniecība. Uz starta stāsies arī Latvijas rekordistes Ieva Maļuka un Arina Baikova, kā arī Jānis Vitauts Siliņš.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved olimpiskajā saimē, un viņiem ir iespēja sajust olimpisko gaisotni,” norādīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Konkurence spēlēs būs ļoti spēcīga, taču bez — sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem — jaunajiem talantiem jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī tas, ka viņi pārstāv visu Latviju. Medaļās vienmēr ir veiksmes faktors, jo sevišķi jaunatnes sportā, kur bieži vien sportistiem nav tik lielas pieredzes un sportiskās meistarības, lai paredzētu notikumus. Tas, ka mūsu jaunieši kvalificējušies šīm spēlēm, liecina, ka viņi ir starp labākajiem vismaz savā kontinentā, bet vēl nenozīmē, ka viņi ir labākie pasaulē. Ja būs medaļas, visi būsim priecīgi. Turpinot sevi attīstīt, šiem jauniešiem ir potenciāls pēc sešiem astoņiem gadiem veidot Latvijas olimpiskās komandas kodolu.”

“Ticu, ka jūs darīsiet visu, lai sasniegtu labākos rezultātus,” teica LMT prezidents Juris Binde. “Vēlu jums panākumus šajā svarīgajā notikumā!"

Prezentācijas laikā jaunieši, kas pārstāv dažādus sporta veidus, cits ar citu iepazinās, uzzināja praktisku informāciju, kas būs jāņem vērā olimpisko spēļu laikā, kā arī pēc tam piedalījās seminārā par dopingu un kontroles procedūrām.

Debitē sporta veidi un vienlīdzība

Buenosairesā pirmo reizi tiks aizvadītas sacensības vairākos jaunos olimpiskajos sporta veidos — karatē, klinšu kāpšanā, skrituļslidošanā un BMX frīstailā. Sacensību programmā ir iekļauti arī vairāki neolimpiskie sporta veidi — ielu dejas jeb breakdance, telpu futbols, kaitbordings un pludmales handbols. III Jaunatnes olimpiskās spēles būs pirmās olimpisko spēļu vēsturē, kurās tiks ievērota dzimumu līdztiesība — spēlēs piedalīsies jaunieši un jaunietes vienādā skaitā.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

III Jaunatnes olimpisko spēļu medaļu dizains tika izvēlēts starptautiskā konkursā no 300 piedāvājumiem, kurus iesniedza vairāk nekā 50 valstu pārstāvji. Apjomīgajā konkursā uzvarēja jaunietis Muhameds Farids Husens (Muhamad Farid Husen)no Indonēzijas, kurš piedāvāja uz medaļām attēlot salūtu un tā zvaigžņu lietu pāri pieciem olimpiskajiem apļiem.

Bronzas Latvija

I Jaunatnes olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem Singapūrā, kur startēja 11 Latvijas sportisti un bronzas medaļu šķēpa mešanā izcīnīja Intars Išejevs. Pirms četriem gadiem — II Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Naņdzjiņā (Ķīna) Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.

III Jaunatnes olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: www.buenosaires2018.com.

 

Latvijas olimpiskā komanda Buenosairesa 2018

Basketbols 3×3

Jānis Kāposts

Reinis Krūmiņš

Niks Salenieks

Aivars Dambis

BMX

Airisa Elizabete Galiņa

Edvards Glāzers

BMX frīstails

Patriks Vīksna

Breakdance

Anastasija Solovjova

Peldēšana

Ieva Maļuka

Arina Baikova

Didzis Rudavs

Jānis Vitauts Siliņš

Svarcelšana

Daniela Ivanova

Šaušana

Rihards Zorge

Teniss

Daniela Vismane

Vieglatlētika

Patrīcija Cīrule

Elīza Marija Kraule

Nora Ķigure

Vingrošana

Oļegs Ivanovs

Delegācijas vadītājs Andris Lupiks

 

Autori: Mārtiņš Mālmeisters