Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Piečakarējot pavasari

Liene Dupate

Frīstails, slaloms, Big Air, snovborda slaloms, distanču slēpošana – šīs tik dažādās sporta aktivitātes bija apvienotas Reiņa trasē sacensībās Pieci vienā.  Spītējot tik pēkšņi atnākušajam pavasarim, sportošana risinājās pilnā sparā.

Viskuplākā skaitā bija pulcējušies distanču slēpotāji, kuriem sekoja kalnu slēpotāji. Arī uz Big Air tramplīna netrūka drosmīgo. Interesanti bija vērot ne tik bieži sastopamos frīstailistus, kas veica galvu reibinošu trikus.

Lai spētu izpildīt solīto, t.i., nakts slalomu, pirmais starts tika dots piecos pēcpusdienā, kas ir diezgan vēlu nedēļas pēdējai dienai. Taču, pateicoties jestrajam vadītājam Ģirtam Timrotam, labai mūzikai un lieliskam garastāvoklim, dalībniekus žāvas skāra tikai mājupceļā. Labākajiem sportotājiem miegs mijās ar patīkamo sajūtu par iegūtajām vērtīgajām balvām.

Sākumā likās, ka trase būs mīksta un nebaudāma, taču pēc pirmajiem startiem secinājums viens – neskati vīru no cepures! Trase bija sagatavota labi, varbūt pat pārāk, bija ledus – daudzi labākie, ātrākie un pārgalvīgākie braucēji izstājās jau kvalifikācijas braucienos. Mīksto sniegu ārpus uzspraustās trases savā labā izmantoja frīstailisti un snoveri, griežot piruetes uz vella paraušanu – frontflips, backside rodeo, 540, 720….

Lielākajās grupās distanču slēpošanas sprintā uzvarēja Ieva Cēderštrēma, Inese Šķēle, Laima Leitāne, Krista Kupča, Krišjānis Meirāns, Tomass Brazulis, Rolands Rudzītis, Vladimirs Zaspenko un  Antis Zunda. Absolūti vērtējot, kalnu slēpošanas slalomā dominēja Liene Fimbauere, Kristīne Poška un  Zane Fimbauere; vīriešiem – Kaspars Daugulis, Ernests Benhens un Normunds Ermansons.

Savukārt snovborda slalomā visātrākās bija Signe Valdus, Evita Rubene un Liene Dupate. Vīriešu konkurencē – Krists Kokars, Andris Ablaževičs un Gerds Sīmanis.

Dullākie uz Big Air bija Artūrs Kāršenieks (frīstailā), Aivars Jermolovičs un Madara Timrota (snovbordā).

Neskatoties uz to, ka apbalvošana notika piķa melnumā, gan skatītāji, gan dalībnieki pēc krāšņās uguņošanas noslēgumā, varēja teikt – Reinis nepievīla, Reinis nesās!

Liene DUPATE