Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Programma

22.09. Olimpiskā diena 2017.Iesildīšanās Eiropas Sporta nedēļai! Olimpiskā diena notiks vienlaikus 557 vietās visā Latvijā, popularizējot Olimpiskās vērtības — draudzību, cieņu un izcilību. Olimpiskās dienas 2017 devīze ir Sporto svaigā gaisā!. Pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

 

23.09. #BeActive futbola maratons.Atklāsim Eiropas Sporta nedēļu pie Brīvības pieminekļa sportiskā atmosfērā ar 12 stundu turnīru — dažādu raksturu futbola spēlēm, kurās spēkos un veiklībā mērosies gan #BeActive vēstneši un olimpieši, gan dažādu cienījamu arodu pārstāvji, piemēram, policisti, ugunsdzēsēji, aktieri, žurnālisti u. tml., kā arī profesionāli futbolisti. Visas dienas garumā spēles mīsies ar sportiskiem priekšnesumiem, šoviem un konkursiem.

 

23.09. Taku skrējiens Stirnu buks.Taku skrējiena seriāla Stirnu buks 2017 skrējieni notiek izcili ainaviskās vietās — Zilo kalnu, Smeceres sila, Veclaicenes apvidū. Pokaiņu meža, Milzkalna-Āžu kalna, Gaujas Nacionālā parka un Liepājas Karostas mistēriju pilnajos un ainaviski bagātajos meža ceļos un taciņās garāmskrienot var izbaudīt arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam, pilskalnus, senču senās svētvietas, pamestas slēpošanas trases, mežacūku vannas un citus Mammas Dabas izaicinājumus!

Taku skrējiena seriāla Stirnu buks 2017 ietvaros tiks noskaidroti arī Latvijas čempioni taku skriešanā skolu jauniešiem 4—6 km garās distancēs meža takās.

 

24.09. Pasaules ielu vingrošanas čempionāts spēka kategorijā 2017.2011. gadā Rīga kļuva par mājvietu pirmajam pasaules čempionātam ielu vingrošanā frīstaila kategorijā, savukārt 2017. gadā Eiropas Sporta nedēļas ietvaros tā kļūs par mājvietu vēsturē pirmajam Pasaules čempionātam spēka kategorijā, kurā tiks noskaidroti spēcīgākie pasaules ielu vingrotāji. Profesionāļi sacentīsies spēka kategorijā, veicot vingrinājumus ar papildu svariem, kā arī izturības kategorijā, kurā vingrinājumi tiek izpildīti tikai ar savu ķermeņa svaru. Sacensības notiks arī tautas klasē bez papildu svaru izmantošanas. Pasākumā plānots pulcēt 50 labākos spēka kategorijas dalībniekus no 15 valstīm. Tautas klasē piedalīties aicināts ikviens sportiska dzīvesveida piekritējs!

 

Futbola diena 2017.Jebkurš futbola entuziasts, līdzjutējs, kluba, sporta centra, pašvaldības, organizācijas vai draugu grupas pārstāvis tiek aicināts interaktīvajā Latvijas futbola kartē — www.futboladiena.lv — pievienot informāciju par savu Futbola dienas 2017 pasākumu savā pilsētā vai novadā. Pasākumam jāatbilst futbola garam, taču tā izpausmes veidiem nav nekādu ierobežojumu!

 

Latvijas spēcīgākā pilsēta.Latvijas Spēcīgākā pilsēta šogad apvienos 15 pilsētas, savukārt Siguldas un Daugavpils posmi norisināsies Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Pilsētas rezultātu veidos triju stundu laikā pārcilātie kilogrami — piemēram, ja vīrs uzceļ 50 kg 10 reizes, tie ir 500 kg pilsētas labā. Rezultāta uzrādīšanai katrā pilsētā svari būs jācilā šādās kategorijās: vīriem — guļus 50 kg (kartupeļu maisa svars), dāmām un jauniešiem — 20 kg (riteņa svars). Piedalīties var ikviens interesents. Nāc un aizstāvi savu pilsētu!

 

26.09. Komunikācijas sporta forums SportsComm ’17 Ātrāk! Augstāk! Tālāk!VS Spilgtāk! Skaļāk! Spēcīgāk!

Vai, runājot par tautas sportu, olimpiskais moto Ātrāk! Augstāk! Tālāk! ir kļuvis neaktuāls, pakļūstot zem modes, komercijas un popkultūras ātrvilciena? Vai, iespējams, nākotne ir abu šo krasi atšķirīgo pieeju mijiedarbībā?

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros Latvijas Sporta federāciju padome rīko sporta komunikācijas forumu SPORTSCOMM '17. Pārmaiņas Latvijas tautas sporta mārketingā. Konference sporta organizāciju — sporta federāciju, sporta klubu un sporta skolu vadītājiem par efektīviem mērķauditorijas uzrunāšanas paņēmieniem, informatīvās telpas paplašināšanu, sponsorēšanas aspektiem tautas sportā un digitālā mārketinga tendencēm. Konferencē tiks prezentēti jaunāko pētījumu rezultāti par interneta un mediju ietekmi uz iedzīvotāju sportošanas paradumiem. Konferences tiešraide — www.beactivelatvia.lv

 

27.09.  Ripo Rīga.Minam apkārt Eiropai! Pasākums notiks 27. septembrī Velosolutions velotrasē jaunatklātajā Centra sporta kvartālā, un tajā būs iespēja piedalīties trasē nobraukto kilometru rekorda uzstādīšanā. Jāņem līdzi savs velo, skeits, dip-daps un jebkas cits, kas ripo, vai arī jāizmanto iespēja bez maksas izmēģināt kādu no braucamajiem uz vietas. Ikvienam ir iespēja kļūt par daļu no rekorda vienā no pasaules lielākajām asfalta velotrasēm, piedaloties Ripo Rīga ballītē pašā Rīgas centrā!

 

29.09. Vislatvijas orientēšanās nakts.Orientēšanās nakts sacensības 29. septembrī no plkst. 20 līdz 23 vienlaikus notiks vairākās Latvijas pilsētās — Rīgā, Jūrmalā, Talsos un citur, ļaujot sportiskā garā atklāt līdz šim neiepazītās vietas savā pilsētā. Aizraujoši būs gan lieliem, gan maziem, turklāt atzīmēšanās kontrolpunktos notiks ērti — ar mobilās aplikācijas palīdzību. Pilsētas iepazīšanā līdzi jāņem draugi, jo piedalīties sacensībās varēs komandas divu līdz piecu cilvēku sastāvā.

 

29.09. Konference Sports, veselība un aktīva novecošana.Konference sporta speciālistiem — treneriem un sporta skolotājiem — par sporta aktivitātēm senioriem. Konferences laikā tiks apskatītas šādas tēmas: Aktīvas novecošanas teorētiskie un praktiskie aspekti; Novecošana un hormoni; Senioru sports ortopēda skatījumā; Locītavu slimības un fiziskās aktivitātes vecāka gadagājuma cilvēkiem u. tml. Lektori: sporta ārsts A. Vāvere, kardioloģe I. Mintāle, traumatologs ortopēds M. Ciems, bioloģe L. Plakane u. c.

 

30.09. Nakts peldējums 2017.Pasākums ikvienam, kurš prot peldēt, — ar mērķi neformālā gaisotnē, peldot komandās, vakara gaitā sasniegt rekordu — visgarāko stafetes peldējumu. Nakts peldējuma vadmotīvs ir atgādināt par peldēšanu kā veselīgu un aktīvu fizisko nodarbi. Lai peldēšana gada tumšajos mēnešos spētu ieintriģēt, speciāli šim notikumam padomāts par baseina izgaismojumu un muzikālo pavadījumu, kas peldētājiem un arī skatītājiem padarīs šo pasākumu par vizuāli baudāmu un neaizmirstamu pieredzi.

 

Dažādas sporta aktivitātes.Visdažādākās papildu sporta aktivitātes, aicinot iedzīvotājus aktīvi sportot. Vairāk informācijas — www.beactivelatvia.lv