Žurnāls: Nr. 330 Dzīvesveids

Punkti cēlmetālā

Vairāk nekā 10 000 studentu no 146 valstīm — tik iespaidīgs šovasar bija universiādes mērogs Taivānas galvaspilsētā Taipejā, kurā Latviju astoņos sporta veidos pārstāvēja 71 atlēts no 15 augstskolām. Kopā ar pieredzi un neaizmirstamām emocijām mājās pārvestas arī trīs godalgas.

Vispirms, šajās sacensībās otro reizi labojot personīgo rekordu, sudraba medaļu 200 m sprintā (23,15) izcīnīja Gunta Latiševa-Čudare. Nākamajā dienā trešo labāko rezultātu trīssoļlēkšanā (13,58) sasniedza Māra Grīva, tikai par vienu centimetru zaudējot tiesības uz vicečempiones titulu. Finālā iekļuva arī Santa Matule, kura izcīnīja septīto vietu (12,91). Pirms tam Grīva guva astoto vietu tāllēkšanā. Tādā pašā pozīcijā pusmaratonā finišēja Jānis Višķers. Šķēpmešanā sesto vietu izcīnīja Anete Kociņa (58, 49), divpadsmito — Gundega Grīva.

Līdz pusfinālam 100 m skrējienā aizkļuva Anna Paula Auziņa. Desmitcīņnieks Reinis Krēgers ar 7143 punktiem finišēja devītais. No mūsu peldētājiem labākais bija Latvijas rekordists Nikolajs Moskaļenko, kas 50 m brasā izcīnīja 20. vietu. Vēl mūsu studenti cīnījās džudo, galda tenisā, paukošanā, sporta vingrošanā un volejbolā.

Bronzas punktu universiādei pielika mūsu basketbolisti, kas cīņā par trešo vietu ar 81:74 (14:20, 12:15, 25:13, 30:26) pārspēja serbu studentus. Pirms tam apakšgrupas spēlēs Gunta Endzeļa trenētā Latvijas izlase, kurā spēlēja astoņi Latvijas Universitātes komandas basketbolisti, guva trīs panākumus piecās cīņās. Ceturtdaļfinālā Latvija ar 78:76 uzvarēja Vāciju, pusfinālā ar 75:77 zaudēja Lietuvai.