Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sekmīgi aizvadīta Latvijas Sporta federāciju padomes biedru kopsapulce

Latvijas Valsts mežu konferenču zālē norisinājās Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) biedru kopsapulce, kuras laikā tika apstiprināts biedrības 2016. gada budžets.

LSFP padome ir biedrība, kas apvieno 88 sporta organizācijas, tostarp atzītās Latvijas sporta federācijas. Lai atskatītos uz gadā paveikto un ieskicētu nākotnes mērķus, ceturtdien Latvijas Valsts mežu konferenču zālē norisinājās LSFP biedru kopsapulce.

Tās pirmajā daļā LSFP prezidents Einars Fogelis sniedza pārskatu par paveikto LSFP un visas sporta nozares darbībā. E. Fogelis norādīja, ka pagājušajā gadā paveikti vairāki nozīmīgi uzlabojumi likumdošanā, kas skar sporta nozari. Kā piemēru E. Fogelis minēja stingrāku noteikumu ieviešanu par manipulācijām ar sporta sacensībām, kas iekļauti ne tikai Sporta likumā, bet arī Krimināllikumā. Tāpat E. Fogelis izcēla LSFP veikumu Eiropas projektu īstenošanā, norādot, ka šajā gadā LSFP būs Eiropas sporta nedēļas Latvijā koordinators, kā arī aicinot tajā iesaistīties atzītās sporta federācijas. Uzrunas noslēgumā LSFP prezidents pateicās organizācijas partneriem par veiksmīgu sadarbību pagājušā gada laikā, kas ļāvis palielināt kopējo finansējumu sporta nozarei. Kopsapulces laikā biedri apstiprināja LSFP 2015. gada pārskatu un 2016. gada budžetu, kas ir par 9 procentiem lielāks nekā 2015. gadā, sasniedzot 3 267 992 eiro.

Kopsapulces dalībniekus par aktualitātēm un izaicinājumiem sporta nozarē informēja arī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietniece Anda Mičule un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis.

Kopsapulces laikā notika Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesores Ilzes Avotiņas sarakstītās grāmatas Vieglatlētika prezentācija. Grāmata tapusi ar LSFP un Latvijas Vieglatlētikas savienības atbalstu. Profesores sarakstītā grāmata veltīta visu vieglatlētikas disciplīnu apguvei. Tajā apkopota sporta soļošanas, skriešanas, lēkšanas, mešanas un daudzcīņas attīstības vēsture, rekordi, tehnika un vingrinājumi šo vieglatlētikas veidu mācīšanai, kā arī iekļauti sacensību noteikumi.

Autori: Toms Markss