Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sporto visa klase ceturtais fināls

Ar finālsacensībām Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta Sporto visa klase ceturtā sezona. Visa aizvadītā mācību gada garumā 230 3., 4., 5. un 6. klases no visas Latvijas sportoja piecas reizes nedēļā. Sešas labākās klases četrās vecuma grupās no katra reģiona tikās finālsacensībās.

“Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā, un tādēļ vēlos pateikties visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts Sporto visa klase ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāk komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm,” vērtēja projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Raugoties finālsacensības, nevienu brīdi mūs nepameta sajūta, ka sekojam līdzi lielām sporta sacensībām, kas aizrauj to dalībniekus un skatītājus. Paldies visiem dalībniekiem, un tiekamies projekta piektajā sezonā.”

Lai noskaidrotu finālsacensību dalībnieces četrās vecuma grupās, projekta gaitā dalībniekiem bija jāveic vispārējās fiziskās sagatavotības testi, atlases sacensības stafetēs, labais darbs ar moto Visi kopā mēs to varam!, tika vērtētas arī skolēnu sekmes.

Savukārt finālsacensību dalībniekiem bija jāapliecina sevi gan vairākās stafešu sacensībās un citās sportiskās aktivitātēs, gan zināšanu konkursā par olimpisko kustību, gan arī aktīvi jāatbalsta savi pedagogi, kuriem bija nozīmīga loma uzvaras kaldināšanā. Tāpat visas dienas garumā sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Zemessardzes ekipējumu, inventāru un autotransportu.

 

PROJEKTA SPORTO VISA KLASE CETURTĀS SEZONAS FINĀLSACENSĪBU REZULTĀTI

3. klašu grupa

1. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.a klase

2. Rīgas 41. vidusskolas 3.b klase

3. Salacgrīvas vidusskolas 3.a klase

4. Bauskas sākumskolas 3.a klase

5. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3. klase

6. Pļaviņu novada ģimnāzijas 3.b klase

4. klašu grupa

1. Mārupes vidusskolas 4.c klase

2. Zvejniekciema vidusskolas 4. klase

3. Ogres sākumskolas 4.a klase

4. Babītes vidusskolas 4.d klase

5. Aizkraukles novada vidusskolas 4.b klase

6. Grobiņas sākumskolas 4.c klase

5. klašu grupa

1. Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase

2. Sākumskolas Taurenītis 5. klase

3. Āgenskalna sākumskolas 5.b klase

4. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 5.a klase

5. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.c klase

6. Daugavpils 3. vidusskolas 5.a klase

6. klašu grupa

1. Jelgavas 4. vidusskolas 6.c klase

2. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6.d klase

3. Liepājas 8. vidusskolas 6.a klase

4. Ventspils 4. vidusskolas 6.b klase

5. Rīgas Hanzas vidusskolas 6.a klase

6. Daugavpils 3. vidusskolas 6.b klase

 

Latvijas Olimpiskā komiteja apsveic visus projekta Sporto visa klase dalībniekus un finālsacensību uzvarētājus.

Projekts Sporto visa klase turpināsies arī 2018./19. mācību gadā, kurā bez tajā jau iesaistītajiem dalībniekiem, sportot piecas reizes nedēļā uzsāks ne tikai ierastās 3. klases, bet arī bērni no 2. klasēm.

Jaunais projekta koncepts paredz, ka nākamais mācību gads būs pēdējais, kad projektā varēs iesaistīties no 3. klases, jo, sākot ar 2019./20. mācību gadu, projekts Sporto visa klase uzņems tikai 2. klašu dalībniekus un katru mācību dienu jeb piecas reizes nedēļā sporta nodarbības ilgs līdz 4. klasei (ieskaitot). Savukārt 5. un 6. klašu dalībniekiem trīs fakultatīvās sporta stundas nedēļā būs pēc izvēles.

Projekts paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2. klasēm nodarbības projekta ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Projekts Sporto visa klase 3.—6. klasei paredz trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

– vispārējā fiziskā sagatavotībā;

– futbola iemaņu apguvē;

– peldēšanā vai sporta nodarbībās svaigā gaisā.

 

LOK ir gandarīta par ievērojamo pašvaldību un izglītības iestāžu atsaucību, jo šajā četrgadē iesaistījušies vairāk nekā 5200 bērni no 230 klasēm un 67 pašvaldībām.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar Olimpisko Solidaritāti, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors Latvijas Mobilais Telefons, LOK partneris LDz Cargo un sporta preču veikalu tīkls SIA Sportland.

Autori: Mārtiņš Mālmeisters