Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
Žurnāls: Nr. 328 Olimpiāde

VII Latvijas Jaunatnes olimpiāde Cēsīs

2803 sportisti no 82 novadiem, kas 29 sporta veidos izcīnīja 230 medaļu komplektus. Tāds bija 7. jūlijā Cēsu Pils parkā svinīgi atklātās VII Latvijas Jaunatnes olimpiādes vēriens.

Laipni lūgti olimpiskajā saimē!“Trijās dienās 27 olimpiskajos sporta veidos, kā arī florbolā un orientēšanās sportā noskaidrosim, kuri ir Latvijas labākie jaunie sportisti,” atklāšanas ceremonijā teica Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. “Šajās sacensībās var ieraudzīt savus konkurentus un skaidri redzēt, kāda ir sporta attīstība katrā pašvaldībā. Piedaloties olimpiādē, jūs visi esat kļuvuši par olimpiskās saimes locekļiem. Ceru, ka starti šajās sacensībās palīdzēs izlemt un izvēlēties sportu par savu nākotni un savu dzīvesveidu. Paldies treneriem par ieguldīto darbu! Lai uzvar stiprākie!”

Lai novadi lepojas!“Šodien Cēsis ir olimpiskā galvaspilsēta,” uzsvēra Latvijas Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. “Novēlu visiem sportistiem, lai pēc īsāka vai garāka laika visa Latvija varētu turēt īkšķus par jums starptautiskās sacensībās. Novēlu parādīt savus vislabākos rezultātus un uzvarēt tīrā un godīgā cīņā, lai jūsu novadi varētu ar jums lepoties!”

Ar lielu atbildību.“Cēsīm ir dota lieliska iespēja rīkot šādus sporta svētkus,” atklājot olimpiādi, atzina Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. “Bet tā ir arī liela atbildība.” Rozenbergs pateicās pārējām pašvaldībām, kas iesaistījušās olimpiādes organizēšanā. Priekuļos notika boksa un regbija sacensības, Smiltenē — BMX, volejbols un svarcelšana, Valmierā — handbols, futbols, airēšanas slaloms, Burtnieku novadā — golfs, Valkā — šaušana, Siguldā — badmintons, Limbažos — kanoe un smaiļošana, Rīgā — jātnieku sports, mākslas un sporta vingrošana, Engurē — burāšana, Jelgavā — peldēšana, Jūrmalā — airēšana.