Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ar skatu pasaulē

Ziema Latvijā atnākusi tik platiem soļiem kā nekad. Bet ko šādā laikā dara mežaskrējēji — orientieristi? Vai guļ ziemas miegu un sūkā ķepu kā lāči? Tomēr ne!

Tautas sacensībās mazāk
Tautas sacensību Magnēts organizators Henrijs Freimanis, kurš šoziem aicina uz sestdienu un svētdienu Ziemas magnētu 47 kārtām, gan bilst: „Nav tā, kā bija bezsniega ziemās, kad distancēs devās simtiem orientieristu. Tagad pa dziļo sniegu brien nedaudz vairāk nekā pussimts dalībnieku. Taču priecē, ka uz šodienu (pēc 26. kārtas) kopvērtējuma protokolā atrodami 912 uzvārdi. Tātad gandrīz tūkstotis cilvēku kaut pāris reizes devušies kontrolpunktu medībās. Un vairāk nekā simts ir jaunieši.

Sākam un turpināsim
Arī ziemas orientieristiem slēpes ir pie kājām, un pirmie starti jau notikuši Vestienā Madonas kausos. Sacensību organizators Gunārs Ikaunieks priecājas: „Divās dienās slēpju trasēs devās 240 orientieristi, kas Madonas mačiem ir rekordskaits. Tiesa, gandrīz otrā daļa bija Lietuvas un Igaunijas sportistu, kuri mēģināja mūsējos apsteigt. Taču elites grupā ogrēnietis Andris Kivlenieks neļāva sevi apsteigt ne igaunim Evenam Tomasam, ne lietuvietim Vitālijam Petrulim. Divu distanču summā gan viņi visi iekļāvās nepilnā minūtē.”
Orientēšanās federācijas prezidents Jānis Lazdāns papildina: „Pēc divām nedēļām Alūksnē notiks Latvijas čempionāts sprinta un garajā distancē. Šīs distances gatavo saulkrastietis ziemas orientēšanās fans Indulis Peilāns, bet pārējās rūpes uzņēmusies Viļņa Veļķera komanda. Savukārt februāra beigās Daugavpilī paredzēts Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē. Tur par distancēm rūpēsies Jānis Gaidelis.
Atliek piebilst, ka veidot distances ziemas orientēšanās sacīkstēm ir tikpat grūti kā Latvenergo vīriem atjaunot elektroapgādi.”

Kas pasaulē, kas Eiropā?
Februāra pirmajā nedēļā Norvēģijā, Lillehammerē, pulcēsies četru sacensību dalībnieki, un tur plīvos arī Latvijas karogs. Par to īsi stāsta melnā darba darītājs, arī ziemas orientēšanās fans Paulis Bričonoks, kurš gan stūrēs sportistu busiņu uz Norvēģiju, gan, galvenais, rūpēsies par sportistu slēpju slīdamību: „Sacensību programma ir ļoti plaša. Notiks Eiropas pieaugušo čempionāts, kurā Latvijas godu aizstāvēs ogrēnietis Andris Kivlenieks, kurš varētu kļūt par Latvijas ziemas orientieristu līderi. Vienlaikus distancēs dosies arī pasaules veterānu čempionāta slēpojošie orientieristi. Šeit savās vecuma grupās var paspīdēt arī kāds Latvijas pārstāvis.
Pasaules junioru čempionāta distancēs Edgars Bričonoks un Nauris Neimanis varētu cīnīties par vietām labāko divdesmitniekā, bet jauniņajai Ievai Krūmiņai tā būs debija tik nopietnās sacensībās.
Prognozes ir ļoti slidena lieta, taču gribētu cerēt, ka gan madonietis Jānis Baunis, gan siguldietis Daniels Kārkliņš varētu iespraukties labāko desmitniekā Eiropas jauniešu čempionātā, bet madonietim Naurim Raizem būtu jātiek pie kādas medaļas!
Marta beigās Zviedrijā Tannendālē, kas atrodas pie Norvēģijas robežas, notiks Pasaules čempionāts pieaugušajiem. Uz turieni Jānis Lazdāns apsola aizvest Latvijas komandu triju kungu sastāvā. Vārdus vēl neminēšot, jo sezona tikko sākusies. Lai viņiem veicas!
Māris BLODONS