Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Īpaši sālīts protokols

Riteņbraukšanā Eiropas Jaunatnes olimpiādes medaļas bija vissāļākās un visspožākās, jo tās vajadzēja izcīnīt, tecinot sviedru straumes vissīvākajā konkurencē, kuru veidoja gandrīz simt sportistu. Divās no trim disciplīnām mūsu Andrejs Podāns aiz sevis atstāja vairāk nekā divas trešdaļas sāncenšu. Ja procentuāli tikpat augstu tiktu, piemēram, mūsu vieglatlēti, mēs gavilētu, ka viņi ir labāko astotniekā vai pat sešniekā. Bet riteņbraukšanā tā ir tikai… 27. vieta.

Turku pirtī nepilnas piecpadsmit minūtes mīties ar velosipēdu tā, lai vidējais ātrums pārsniegtu 50 km/h… Tā jutās riteņbraucēji, kas pašā pusdienlaika tveicē sacentās 9 km individuālajā braucienā. Jau pirmā disciplīna iezīmēja pārmaiņas no Murjāņus sporta ģimnāzijas audzēkņiem komplektētās komandas rangā.
„Eventuālais līderis individuālajā braucienā netika galā ar stresu galvenokārt pirms starta…” situāciju komentēja Latvijas velotrijotnes treneris Ernests Pūce. „Arņa Zecmaņa rezultātam šajā distancē vajadzēja būt par 20 sekundēm labākam, tas atbilstu viņa sagatavotībai un dotu vietu otrā desmitnieka sākumā.”
Ko nevarēja Arnis, to izdarīja Andrejs Podāns, deviņus gandrīz pilnībā līdzenos kilometrus nojoņojot ātrāk par visiem baltiešiem un izcīnot 32. vietu (13:29,37). 40. Arnis Krists Zecmanis (13:37,26), 58. Raivis Sarkans (13:58,45).
Dānis Matiass Krigbaums uzvarēja ar pārliecinošu 22 sekunžu pārsvaru (12:40,25). Pārējie tālāk drūzmējās pa vairākiem vienā sekundē.
Arī nākamajā dienā kritērija sacensībās, kas notika kā grupas brauciens pa pašu Trabzonas centru, 15 reizes veicot 1,7 km apli bez starpfinišiem, Andrejs Podāns saglabāja baltiešu līdera statusu. Priekšsacīkstēs viņš pašā finišā aiz labāko sešpadsmitnieka atstāja vācieti Eriku Suzemilhu, kvalificējoties A finālam. Raivis Sarkans savā braucienā finišēja 23. pozīcijā, Arnis Krists Zecmanis, kam nācās mainīt konkurenta sabojātu velosipēdu, ierindojās 27. vietā.
34 km garā A fināla (1,7 km aplis 20 reizes) sākumā Podānam vajadzēja mest kūleni pār riteņbraucēju, kas nogāzās viņa priekšā. Par spīti nobrāzumiem un sasistajam elkonim, Andrejs cīņu tikpat cītīgi turpināja, lielajai grupai (A finālā — 48 braucēji) palīdzot neitralizēt visus bēgšanas mēģinājumus. Vietas sadalīja fotofinišs. Uzvarēja polis Tobiass Jans Liss (52:23), 27. vietā, uzvarētājam zaudējot tikai trīs sekundes, Andrejs Podāns. B finālā, kas vairāk bija gatavošanās nākamās dienas grupas braucienam, 19. Raivis Sarkans. Arnim Zecmanim vairs nebija, ar ko braukt.
Grupas brauciena 11,8 km aplī jau vajadzēja pacelties no jūras piekrastes maģistrāles līdz vecpilsētas pakalnu augstumiem. Pēc 1 stundā 47 minūtēs un 10 sekundēs veiktajiem 70,8 km uzvaru savā starpā izspēlēja slovēnis Ziga Ručigajs un polis Adams Trudzinskis. Visi trīs latvieši finišēja lielajā grupā — 38. Arnis Krists Zecmanis (1.48:14), 49. Andrejs Podāns (1.48:16), 65. Raivis Sarkans (1.48:22). Šoreiz no baltiešiem labākais bija lietuvietis Vītauts Bikina, kurš finišēja mūsu iesildītajā 27. vietā (1.48:11).
Puiši pēc tam no vaigiem mazgāja nost sāli. Neviena vieta riteņbraucēju finiša protokolā nav ar cukurūdeni slacīta.
Dainis CAUNE