Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Jūlijas sapnis

Šis gads veiksmīgs bijis kompaktklases loka šāvējai Jūlijai Oļeksejenko, kura martā Baltijas ziemas meistarsacīkstēs Ventspilī uzstādīja vairākus Latvijas rekordus, bet 25 m distancē viņas rezultāts 579 punkti ir Eiropas rekords, par kuru tikko kā saņemts arī apstiprinājuma sertifikāts. Jūlija ir pirmā mūsu loka šāvēja, kas kļuvusi par kontinenta rekordisti šajā loka klasē.

Jūlija trenējas sava vīra Aleksandra vadībā klubā Atlantis. Ar loka šaušanu sākuši nodarboties pirms deviņiem gadiem. Aleksandrs sākumā šāvis arī pats, bet vēlāk sācis trenēt gan Jūliju, gan meitu Jeļenu, kurai arī pieder viens Latvijas rekords un kura bijusi Eiropas junioru čempione.
Jūlija uzskata, ka loka šaušana ir ļoti piemērots sporta veids visdažādākā vecuma un kompleksijas cilvēkiem. Viņu ļoti saista loka šaušanas tehniskā puse, cīņu spriegums, sāncenšu psiholoģiskā cīņa. Starptautiskajā apritē Jūlija ir gadus sešus. Tiesa, ne uz visām sacensībām izdodas aizbraukt, jo savu laiku prasa ģimenes kopējais bizness, arī došanās uz sacensībām nav lēts prieks, taču viņa vairākkārt piedalījusies Eiropas kausa izcīņā (augstākā vieta — sestā), Eiropas meistarsacīkstēs (17. vieta), daudzās starptautiskās sacensībās.
Jeļena nenožēlo, ka izvēlējusies kompaktloku, kurš nav olimpiskajā programmā. Tā uzbūve ir sarežģītāka, bultu atlaiž ar īpašu mehānismu, tās lidojums ir ātrāks. Nākamgad Londonā šajā disciplīnā notiks paraugdemonstrējumi. Pēc tam tiks lemts par kompaktloka iekļaušanu olimpisko sacensību programmā. Jūlija ir optimiste un cer, ka piedzīvos arī tos laikus, jo viens no viņas sapņiem ir pašai piedalīties olimpisko spēļu atklāšanā.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS