Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Septiņi mēneši bez handbola

2012. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar Īslandi 8. jūnijā Dobelē Latvijas handbola valstsvienības rindās pēc smaga ceļu satiksmes negadījuma atgriezīsies vārtsargs Raimonds Šteins.

Pagājušā gada oktobra sākumā Vācijas 2. bundeslīgas kluba VfL Edewecht spēlētājs Raimonds Šteins, izvairoties no sadursmes, cieta motocikla avārijā, pēc kuras ar helikopteru tika nogādāts slimnīcā. Smago iekšējo savainojumu dēļ Šteins tika iemidzināts mākslīgajā komā uz vairākām dienām. Reti kurš ticēja, ka Latvijas sportists šajā sezonā vēl spēlēs, taču dobelnieks pierādīja pretējo — pēc nepilniem septiņiem mēnešiem aprīļa beigās Raimonds atgriezās laukumā un palīdzēja savam klubam izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas.

BRAUCU UZ TRENIŅU

„Braucu ar savu moci pa Vācijas ārpilsētas ceļu uz treniņu,” liktenīgās dienas notikumus atceras Šteins. „Pa pretējo joslu braucošās automašīnas vadītāja mani nepamanīja un pēkšņi veica kreiso pagriezienu. Nebraucu pārāk ātri, taču no sadursmes izvairīties nespēju.”
Tikai aptuveni pēc nedēļas Raimonds sāka saprast, kas ar viņu ir noticis un varēja notikt. Oktobra beigās sportists tika pārcelts uz rehabilitācijas nodaļu, kur sāka savu atgriešanās ceļu. „Pats sevi uzrāvu atpakaļ uz kājām,” secina 26 gadus vecais handbolists. „Varētu pat teikt, ka piedzimu no jauna.”
Jau ar pirmo atveseļošanās posma dienu Latvijas izlases vārtsargs pacietīgi sāka stiprināt savu veselību. „Trenējos individuāli,” turpina Šteins. „Skatījos sava kluba spēles. Mani atbalstīja kluba fani un vadība, ar mani kopā bija arī ģimene un draugi.”
Individuālajos treniņos Raimonds un treneri paveica visu iespējamo, lai uzreiz pēc slimības lapas beigām 12. aprīlī ar pilnu atdevi varētu piedalīties komandas treniņos, bet 30. aprīlī mačā ar Rostoku piedzīvot atgriešanos vārtos arī Vācijas 2. bundeslīgā. „Neviens no manis negaidīja ideālu sniegumu,” stāsta vārtsargs. „Taču spēli aizvadīju, it kā nebūtu bijusi septiņu mēnešu pauze.”
Jau nākamajā mačā Šteins sargāja komandas vārtus 60 minūtes, palīdzot savam klubam sagraut HC Aschersleben komandu. „Uzņemos daļu atbildības par graujošo rezultātu,” nosmej Latvijas handbolists.

VESELS UN GATAVS SPĒLĒT

Raimondam vairs nav īsti nekādu atrunu, lai nespēlētu ar pilnu atdevi. „Ārsti mani vairs neuzrauga,” apstiprina handbolists. Tieši tāpēc palīdzēt Latvijas izlasei Raimonds brauc ar pamatīgu atbildības izjūtu un apņēmības pilns — mačs ar Īslandi būs pirmā spēle Latvijas izlases sastāvā, ko viņš aizvadīs savā dzimtajā pusē Dobelē.
„Spēlēt izlasē man ir goda jautājums,” uzsver dobelnieks. „Uzaicinājums aizstāvēt valsts krāsas ir atzinums, ka tas, ko tu dari, ir kaut kas vērā ņemams. Var teikt, ka spēlēšana valstsvienības sastāvā ir arī iemesls atgriezties sportā pēc lielākām traumām. Ceru, ka mans cīņasspars pozitīvi ietekmēs kādu jaunieti pievērsties veselīgam dzīvesveidam.”
Jāpiebilst, ka Raimonds Šteins no 19 spēlētāju Latvijas izlases kandidātu saraksta ir vienīgais, kurš vēl nav spēlējis pie Valda Labanovska kā galvenā valstsvienības trenera. Šajā sarakstā iekļauti tikai divi vārtsargi — Raimonds Šteins un Edgars Kukša, tāpēc skaidrs, ka treneris ar Raimondu rēķinās.

ATGŪT VĀRTU GARŠU

Lai gan Vācijas 2. bundeslīgā sezona tikko beigusies, jāsāk domāt jau par nākamo. Ziemeļu zonā Raimonda pārstāvētā VfL Edewecht ieņēma 14. vietu un nākamajā sezonā spēlēs 3. līgā. Divu gadu līgums ar klubu Latvijas handbolistam ir beidzies, bet par nākotni skaidrības vēl nav: „No komandas vadības puses vēl nekas konkrēts par līguma pagarināšanu nav piedāvāts.”
Jaunajā sezonā abas Vācijas 2. bundeslīgas zonas tiks apvienotas vienā līgā, vairākas komandas atsviežot līgu zemāk. „Arī 3. līgā varētu būt pienācīgs līmenis,” spriež mūsu vārtsargs. „Turklāt man tā būs lieliska iespēja sakārtot savu spēli un atgūt vārtu garšu, kas neizdevās šajā sezonā.” Diemžēl šim risinājumam ir arī mīnusi — 3. līgā netiek ieplānotas brīvdienas valstsvienības spēlēm, tāpēc tas ierobežotu Šteina iespējas palīdzēt mūsu izlasei.
Līdz 3. jūnijam, kad sāksies Latvijas izlases treniņi, mūsu handbolists trenēsies patstāvīgi, bet par jauno sezonu galvu lauzīs pēc kvalifikācijas mačiem.

REDZĒSIM PĒTERSONU

Mačos ar Īslandi un Vāciju Latvijas valstsvienībai atkal palīdzēs vienīgais Vācijas 1. bundeslīgā spēlējošais Aivis Jurdžs un viens no pieredzējušākajiem izlases handbolistiem līnijnieks Margots Valkovskis. Mūsu izlases trenerim uz šiem mačiem izdevies sapulcināt praktiski spēcīgākos latviešu handbolistus — dažādu iemeslu dēļ nespēlēs tikai Helmuts Tihanovs un Jānis Glušaks.
Aizvadītajās četrās spēlēs Latvijas izlase piedzīvojusi četrus zaudējumus, savā grupā pārliecinoši ieņemot pēdējo vietu un zaudējot izredzes kvalificēties finālturnīram. Par iekļūšanu tajā cīnās visas pārējās komandas ar Austriju priekšgalā, tāpēc mūsējiem šajos mačos būs iespēja spēlēt ar abu izlašu stiprākajiem vīriem. Latvijas handbola izlase ir viena no tām valstsvienībām, kurai cīņassparu nevar pārmest nevienā mačā.
Īslandes izlases sastāvā darbībā būs iespējams vērot vienu no pasaulē labākajiem handbolistiem Aleksandru Pētersonu, kurš dzimis un spēles pamatus apguvis Latvijā. Turklāt īslandiešiem izbraukumā piekāpāmies tikai ar 26:28. Tas vien ir labs iemesls 8. jūnijā doties uz Dobeli atbalstīt Latvijas handbolistus.
Raitis PURIŅŠ

Raimonds ŠTEINS
Handbola vārtsargs
Dzimis: 1984. gada 18. augustā
Izglītība: Dobeles Valsts ģimnāzija, Latvijas Universitāte (bakalaura grāds filozofijā)
Pirmais treneris: Rūta Šķiliņa, Valdis Rozentāls
Spēlējis: Dobeles Tenax, ASK, VfL Edewecht (Vācija)
Izlasē: spēlējis Latvijas jauniešu un junioru izlasē, kā arī Latvijas valstsvienībā
Ģimene: dēls

Latvijas izlases kandidāti
Raimonds Šteins (VfL Edewecht, Vācija), Edgars Kukša (GSV Eintracht Baunatal, Vācija), Aivis Jurdžs (TSV Hannover-Burgdorf, Vācija), Māris Veršakovs (pašreiz bez kluba), Armands Uščins (Dessau-Rosslauer HV, Vācija), Ģirts Lilienfelds (ThSV Eisenach, Vācija), Ingars Dude (HG Saarlouis, Vācija), Margots Valkovskis (HSC Bad Neustadt, Vācija), Elvijs Borodovskis (Follo, Norvēģija), Andrejs Kuzmins (Grupo Pinta Torrelavega, Spānija), Dainis Krištopāns (Tatran Prešov, Slovākija), Austris Tuminskis (HC Horta, Portugāle), Arnolds Straume (HSC Bad Neustadt, Vācija), Uldis Lībergs (HIT medalp Tirol, Austrija), Artis Kurmēns (LSPA), Jānis Gremzde (ASK), Edgars Vadzītis (LSPA), Ēriks Blūms (ASK), Andis Ērmanis (LSPA).

2012. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs
5. grupa
Austrija 4 – 3 – 1 – 0 – 116:98 – 7
Vācija 4 – 2 – 1 – 1 – 132:108 – 5
Īslande 4 – 2 – 0 – 2 – 115:124 – 4
Latvija 4 – 0 – 0 – 4 – 93:126 – 0

Kalendārs
8. jūnijs. 19.35 Dobelē Latvija — Īslande
12. jūnijs. 16.00 Vācijā Vācija — Latvija