Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kā diktēt noteikumus

Kā jau ierasts, medaļas gaidījām no BMX braucējiem. Bet nesagaidījām. Toties mūsu šosejnieki, kas savās profesionāļu komandās spiesti strādāt citu labā, apliecināja, ka paši spēj būt līderi, veidojot veiksmīgu savas vienības sadarbību.

Aleksejs Saramotins, Gatis Smukulis un Toms Skujiņš 215,8 km garajā un smagajā distancē, kuru no 124 dalībniekiem spēja veikt tikai 60, bija starp tiem retajiem, kuri diktēja noteikumus līdz pat finišam. Saramotins mērķa līniju šķērsoja septītais, četras sekundes aiz līderu kvarteta, kurā uzvaru izrāva spānietis Gils Sančess. 15. finišēja Smukulis +1:01, 25. Skujiņš +4:48. 51,6 km individuālajā braucienā septītais finišēja Gatis Smukulis +2:18,98 uzvarētājam Vasilijam Kirijenko (Baltkrievija). Šajā disciplīnā dāmām ar 12. vietu (+2:51,52) pārsteidza amatiere Dana Rožlapa.

Smagajā un sarežģītajā MTB XCO krosa trasē viens no jaunākajiem šo sacensību dalībniekiem Arnis Pētersons, kurš atbilstoši rangam startēja ar 37. numuru no piektās līnijas un sekmīgi aizcīnījās līdz 19. vietai. Visas medaļas izcīnīja šveicieši, zeltu — olimpiskais un pasaules vicečempions Nino Šurters.

Latvijas BMX vēsturē pirmo reizi šāda līmeņa sacensībās augstāka vieta dāmām. Finālā iekļuva vienīgi Sandra Aleksejeva, kura, lai arī ar kritienu, izcīnīja sesto vietu un nopelnīja godu nest Latvijas karogu spēļu noslēguma ceremonijā. Edžus Treimanis, kas individuālajā braucienā bija absolūti ātrākais, pusfinālā nenosargāja savu ceturto vietu (kopā 9. v.), Rihards Veide piedzīvoja kritienu (16. v.), Kristens Krīgers (14. v.) aizķērās startā. „Meistarības pauze. Grib visu baltiem cimdiem, mazliet aizmirsies, ka jāpaēd arī zeme…” savējos un jo sevišķi Treimani kritizēja treneris Ivo Lakučs.