Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Karstais supersprints

Triatlona sacensības risinājās šā sporta veida pārstāvjiem labi pazīstamajā Vaidavas ezera apkaimē. Par čempioniem kļuva Latvijas junioru izlases dalībnieki Daniela Leitāne (Dobeles novads) un Savēlijs Suharževskis (Burtnieku novads).

Triatlonā 13 komandu 33 sportisti (jauns LJO rekords) veica supersprinta distanci — 375 metru peldējumu Vaidavas ezerā, 10 kilometru riteņbraukšanu un 2,5 kilometru skrējienu.

Četrpadsmitgadīgā Daniela Leitāne pēc peldēšanas par 43 sekundēm atpalika no rīdzinieces Agneses Patrīcijas Ozolas, taču pēc riteņbraukšanas Dobeles novada sportistei izdevās apsteigt visas sāncenses un pat iekrāt nepilnu minūti lielu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Kristiānu Kalniņu (Jelgava). Skriešanā Leitāne pārliecinoši nosargāja pirmo vietu.

„No trijām disciplīnām šoreiz vislabāk izdevās riteņbraukšana, jo no piektās pozīcijas pakāpos līdz līderes vietai. Skriešanā neklājās viegli, jo bija daudz kāpumu, taču izdevās nosargāt uzvaru,” sacīja Daniela Leitāne. „Šis man ir piektais gads triatlonā. Ikdienā trenējos Dobeles sporta klubā Aquatics. Pamatā tā ir peldēšana, bet pirms sacensībām atsvaidzinām iemaņas arī riteņbraukšanā un skriešanā. Esmu Latvijas junioru izlases dalībniece.”

Jauniešu konkurencē 2014. gada Latvijas čempions pieaugušo konkurencē supersprinta distancē Savēlijs Suharževskis peldēšanā iekrāja 14 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, bet pēc riteņbraukšanas viņš vairāk nekā par minūti apsteidza nākamos medaļniekus Timuru Mamedovu un Kasparu Stivriņu (abi Daugavpils). Mērķi Suharževskis sasniedza par 76 sekundēm ātrāk nekā vicečempions Mamedovs.

„Lielā karstuma dēļ šīs kļuva par ļoti grūtām sacensībām, it īpaši riteņbraukšanas daļa. Visu distanci biju līderis, tādēļ pašam vajadzēja noteikt savu ātrumu, lai sāncenši netiktu klāt. Par to rūpējās mans brālis, kurš kontrolēja handikapus,” atklāja 16 gadus vecais LJO čempions Savēlijs Suharževskis. „Ar triatlonu nodarbojos kopš 2010. gada. Tas ir ļoti grūts sporta veids, taču man patīk. Neskatoties uz to, ka esmu dažus gadus jaunāks par saviem konkurentiem, jau tagad startēju junioru konkurencē, gūstot ļoti vērtīgu pieredzi. Kopš 2012. gada esmu Latvijas junioru izlases dalībnieks.”

 

TRIATLONS

Jaunietes

1. Daniela Leitāne (Dobeles novads) 37:52,15

2. Kristiāna Kalniņa (Jelgava) 40:41,35

3. Agnese Patrīcija Ozola (Rīga) 41:22,85

4. Anastasija Kočmarjova (Daugavpils) 41:56,85

5. Aļika Škarstāne (Rīga) 42:28,65

6. Dārta Eleonora Dakse (Ikšķiles novads) 43:48,40.

Jaunieši

1. Savēlijs Suharževskis (Burtnieku novads) 32:41,25

2. Timurs Mamedovs (Daugavpils) 33:57,00

3. Kaspars Stivriņš (Daugavpils) 34:09,85

4. Edgars Dāvids Aseris (Stopiņu novads) 35:05,15

5. Mārcis Pinups (Daugavpils) 36:01,50

6. Zigmārs Kalvāns (Jūrmala) 36:16,25