Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvijas Orientēšanās sporta federācija

PREZIDENTS VIESTURS TAMUŽS

Dzimis 1962. gadā Rīgā. Absolvējis Rīgas 49. vidusskolu, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti. Trenējies handbolā, kopš studiju gadiem aktīvs orientierists. Ar orientēšanās sportu nodarbojas joprojām. Strādā riska kapitāla nozarē.

SPORTA VEIDI

Orientēšanās sports ar vairākiem paveidiem — orientēšanās mežā, orientēšanās sprints, veloorientēšanās, slēpošanas orientēšanās, taku orientēšanās, telpu orientēšanās, piedzīvojumu sacensības, rogainings un citi.

KĀPĒC ORIENTĒŠANĀS SPORTS

Tas sniedz kustības prieku, pārvietojoties svaigā gaisā ārpus pilsētas burzmas. Orientēšanās sportā — skrienot — nav iespējams precīzi pateikt, vai izvēlētais maršruts ir pareizākais un ātrākais. Orientēšanās sports palīdz atslēgties no ikdienas rūpēm, jo ir jākoncentrējas kontrolpunktu meklēšanai. Pateicoties orientēšanās tūrismam, ir iespēja iepazīt jaunas un skaistas vietas Latvijā, kā arī citās valstīs. Ļoti svarīga ir orientēšanās pēcgarša, kad sportisti pēc finiša salīdzina savus veiktos maršrutus uz kontrolpunktiem. Jaunās tehnoloģijas ļauj novērtēt savu un konkurentu veikumu pilnībā.

PĀRSTĀVNIECĪBA STARPTAUTISKAJĀ FEDERĀCIJĀ

Latvijai ir četri orientēšanās sporta inspektori, kuri uzrauga starptautiskās sacensības — Rodrigo Slaviņš, Indulis Peilāns, Guntars Mankus un Jurģis Krastiņš.

 

Juridiskie biedri: 40

Reģistrētie sportisti klubos: 2500

Kopējais orientieristu skaits: aptuveni 20 000

Treneru skaits: 45

Izplatība: Rīga, Veselava, Sigulda, Alūksne, Ape, Ventspils, Smiltene, Grundzāle, Valmiera, Cēsis, Grobiņa, Gulbene, Carnikava, Jūrmala, Madona, Ogre, Jelgava, Ropaži, Saldus, Tukums, Dobele, Daugavpils, Kuldīga, Vecumnieki, Liepāja, Jēkabpils un citas Latvijas vietas.

Lielākie sasniegumi

Padomju laikā

1989. g. pasaules čempionātā orientēšanās sportā garajā distancē bronzas medaļu izcīnīja Alīda Ābola.

Pēc neatkarības atjaunošanas

1991. g. pasaules junioru čempionātā orientēšanās sportā zelta medaļu izcīnīja Ivars Žagars.

2006. g. un 2008. g. Eiropas čempionātos vidējā distancē sudraba medaļas izcīnīja Mārtiņš Sirmais.

2012. g. pasaules čempionātā vidējā distancē zelta medaļu un garajā distancē bronzas medaļu izcīnīja Edgars Bertuks.

2013. g. pasaules čempionātā garajā distancē bronzas medaļu izcīnīja Edgars Bertuks.

2014. g. pasaules čempionātā taku orientēšanās zelta medaļu izcīnīja Guntars Mankus, kurš 2002. un 2006. gadā kļuva arī par pasaules čempionu rogainingā.

2016. g. pasaules čempionātā sprinta stafetē 8. vietu izcīnīja Latvijas komanda.

2009. g. pasaules spēlēs stafetē Latvijas komanda izcīnīja 6. vietu.

2013. g. pasaules spēlēs jauktajā stafetē Latvijas komanda izcīnīja 6. vietu.

2013. g. pasaules spēlēs vidējā distancē 6. vietu izcīnīja Edgars Bertuks.

 

TUVĀKIE MĒRĶI

Veiksmīgi sagatavoties un Latvijā noorganizēt 2018. gada pasaules čempionātu, kā arī 2019. gada pasaules čempionātu veterāniem. Izcīnīt zelta medaļas Latvijas vīriešu stafetes komandai 2018. gada pasaules čempionātā. Gūt individuālos panākumus visaugstākā mēroga sacensībās. Palielināt ar orientēšanās sportu nodarbojošos cilvēku skaitu. Veicināt atpazīstamību, no tautas sporta veidiem iegūstot lielāko raidlaiku TV un atsauksmju skaitu un presē.

NĀKOTNES VĪZIJA

Orientēšanās ir masveidīgākais tautas sporta veids Latvijā. Vispārizglītojošās mācību iestādēs orientēšanās sporta apgūšana ir obligāta.

 

Kontakti:

Mājaslapa: lof.lv

Tālrunis: +371 26470447

Autori: Toms Markss