Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Marikas četri zelti

Divas nedēļas pirms olimpiādes oficiālās atklāšanas sporta namā Taurenītis risinājās graciozākās sacensības — mākslas vingrošanā, kurā savu varējumu krāšņos tērpos demonstrēja jaunās sportistes no desmit pašvaldībām.

Rīgas, Stopiņu, Olaines, Babītes, Jūrmalas, Tukuma, Liepājas, Mārupes, Ķekavas un Ogres 42 vingrotājas (1996.-1999. dz. g.) sāka ar daudzcīņu, vienlaikus noskaidrojot nākamās dienas finālistes individuālajos vingrojumos. Jau ar pirmo iznācienu iezīmējas olimpiādes līdere – viena no jaunākajām dalībniecēm — Marika Zavadska (Olaines novads). Divpadsmitgadīgā meitene spēja būt labākā visos vingrojumos — ar apli (22,875), bumbu (22,733), vālītēm (22,842) un lentu (22,758).
Grupu vingrojumos pēc pirmās dienas pārliecinošā vadībā izvirzījās rīdzinieces Ieva Valpētere, Kitija Kausa, Inese Jastrebova, Katrīna Siliņa un Jevgēņija Šepele, kas veido arī Latvijas jaunatnes izlases kodolu. Otrā diena paprāvajam skatītāju pulkam atnesa vairākus pārsteigumus, kas nodrošināja intrigu un aizrautību līdz sacensību beigām.
Par pirmo pārsteigumu parūpējās grupas vingrojumā parūpējās Rīgas komanda, kuras priekšnesumu bojāja vairākas kļūdas. Viena no komandas trenerēm Olga Gusarčuka atzina, ka otrajā dienā pieļautas tādas kļūdas, kādas neesot manītas pat treniņos. Iespējams, pēc nesen aizvadītā Eiropas jaunatnes čempionāta meitenēm lielā atbildība bija jau aiz muguras un tāpēc savās mājās viņas nespēja nodemonstrēt vienmērīgu sniegumu. Tomēr ar pirmajā dienā iekrāto pārsvaru pietika, lai rīdzinieces kļūtu par olimpiādes cēmpionēm. Komandas sastāvs nedaudz atšķīrās no Eiropas čempionāta (LJO E. Ošmucnieces vietā startēja J. Šepele), kas iespējams mainīja komandas noskaņojumu.
Pirmās dienas varone Marika Zavadska arī otrajā turpināja savu triumfa gājienu. Vienīgi vingrojumā ar lentu Marikai nācās piekāpties pat divām konkurentēm, tomēr parējos vingrojumos zelta medaļas nopelnīja viņa. Pēc sacensībām Marika atzina, ka lielā atbildība par savu novadu gan biedējusi, gan arī stimulējusi parādīt savu labāko sniegumu. Viņa piebilda, ka sasniegumi, kas izskatās tik skaisti, viņai nemaz nenākot viegli, bet esot vairāku gadu darbs, kuru nedrīkst pārtraukt. Marikas vingrojumus varēja vērot ar patiesu aizrautību, par ko liecina skatītāju sajūsma un pārējo dalībnieču neviltotais atbalsts.
Sacensību galvenā tiesnese Ināra Vaivade atzina, ka Latvijas čempionātā maijā bijis vērojams zemāks līmenis, kas apliecina, ka jaunatnes olimpiādes ar katru reizi savu kapacitāti palielina. Žēl, ka mākslas vingrošana nav iekļauta Eiropas Jaunatnes olimpiādes programmā, tomēr treneri par to īpaši nesūkstās, jo nākamajos kontinenta čempionātos mums būs ko parādīt.
Raimonds GEKIŠS

MĀKSLAS VINGROŠANA
Daudzcīņa. 1. Marika Zavadska (Olaine) 91,208, 2. Ludmila Koptegina (Rīga) 85,050, 3. Lana Balkiča (Rīga) 84, 425.
Grupas vingrojums. 1. Rīga ( I. Valpētere, K. Kausa, I. Jastrebova, K. Siliņa, J. Šepele) 44,475, 2. Ogre (J. Timofejeva, E. Soboļeva, A. Brigadere, A. Ļubaševa, V. Zarubina) 42,583, 3. Ķekava (R. Dombrovska, L. Pēkšēna, K. Rimša, L. Kinca, D. Krasnova) 37,000.
Ar apli. 1. Marika Zavadska (Olaine) 23,275, 2. Elīna Snitivkere (Rīga) 22,375, 3. Viktorija Mežecka (Rīga) 21,725.
Ar bumbu. 1. Marika Zavadska (Olaine) 22,950, 2. Lana Balkiča (Rīga) 22,325, 3. Elīna Snitivkere (Rīga) 21,750.
Ar vālītēm. 1. Marika Zavadska (Olaine) 23,400, 2. Paula Žaunere (Stopiņi) 21,875, 3. Lana Balkiča (Rīga) 21,600.
Ar lentu. 1. Ludmila Koptegina (Rīga) 22,100, 2. Elīza Ošmucniece (Babīte) 22,000, 3. Marika Zavadska (Olaine) 21,750.