Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mīlestība no pirmā skata

Spainis ar zemenēm un apkārt bars ar puišiem un meitenēm. Uz krāsaino sporta jaku mugurām dominē uzraksti Rīga, Sigulda un Valmiera — tāda aina paveras, ieejot Kauguru sporta zālē. Uz sacensībām badmintonā nav ieradušies tikai stiprinieki no Cēsīm. Par badmintona karali kļūs Pauls Gureckis (Sigulda) ar trim zeltiem, bet Annai Pumpurei (Rīga) tiks divi zelti un sudrabs.

„Sīvi! Varējām kārtīgi izspēlēties,” tikko nokāpis no pjedestāla augstākā pakāpiena trīs setus jeb 38 minūtes ilgo zelta spēli — 21:13, 13:21, 21:17 — komentē jaunizceptais vienspēļu čempions Pauls Gureckis. „Manuprāt, Jaunatnes olimpiādes tituls ir prestižāks nekā uzvara Latvijas jaunatnes čempionātā,” turpina augumā slaidais puisis, kuram, starp citu, ir arī Eiropas čempionāta pieredze. Fināls bija visgrūtākais, jo nācās spēkoties ar treniņbiedru Oskaru Akmeni — tā teikt, absolūts Siguldas triumfs. 18 gadus vecais uzvarētājs Pauls paskaidro: „Mēs viens otra sitienus un vājākās vietas zinām… Eiropas čempionātā ir daudz grūtāk, jo Latvija badmintonā nav tik augstu kā citas kontinenta valstis.” Godpilnajā trešajā vietā ierindojās Armands Lapsa no Valmieras. Badmintona federācijas prezidents Gunārs Lūsveris par valmieriešiem sacīja, ka viņi pārspējuši paši sevi un tā parūpējušies par vienspēļu patīkamāko pārsteigumu.
Savukārt dubultspēlē abi finālisti startēja vienā pārī un izcīnīja pārliecinošu čempiontitulu. Izšķirošajā mačā viņi 17 minūtēs nokārtoja rēķinus ar valmieriešiem Lapsiņu un Robertu Lauri. Gureckis ar trim zeltiem kļuva par sacensību absolūto čempionu. Kopā ar novadnieci Ievu Eglīti Pauls triumfēja arī dubultspēlē.
Meiteņu konkurencē gluži kā princesi varēja kronēt septiņpadsmitgadīgo Annu Pumpuri (Rīga). „Es teikšu tā: šī uzvara nāca caur lielu prieku,” ar izsmalcināto medaļu kaklā maigā tonī stāsta Anna. „Es esmu spēlējusi diezgan daudz, pieredze ir plaša, bet pretiniece arī nebūt nebija peļama,” finālu atceras Anna. „Es uz sacensībām vairs neeju uzvarēt. Man galvenais ir izbaudīt spēli, jo badmintons ir kā mīlestība no pirmā acu skatiena.” Nesen spēlēts arī Dānijā, taču starptautisku čempionātu pieredzes jaunkundzei vēl nav. Ja uzaicinās, iespējams, piedalīsies — viss atkarīgs no apstākļiem (ar mācībām priekšgalā).
Pumpures kontā vēl ir uzvara dubultspēlē kopā ar valmierieti Kristiānu Ulmi, kā arī sudrabs jauktajā dubultspēlē kopā ar Robertu Lauri (Valmiera).
Kristaps ZAĻKALNS

Badmintons
Vienspēle
Jaunieši. 1. Pauls Gureckis (Sigulda), 2. Oskars Akmens (Sigulda), 3. Armands Lapsa (Valmiera). Jaunietes. 1. Anna Pumpure (Rīga), 2. Ieva Eglīte (Siguldas novads), 3. Kristiāna Ulme (Valmiera).
Dubultspēle
Jaunieši. 1. Pauls Gureckis/Oskars Akmens (Sigulda), 2. Armands Lapsa/Roberts Lauris (Valmiera), 3. Aleksejs Fiļipovs/Dāvis Lozda (Valmiera/Valkas novads). Jaunietes. 1. Anna Pumpure/Kristiāna Ulme (Rīga/Valmiera), 2. Liene Daugule/Zanda Saulīte (Valmiera), 3. Anete Pētersona/Diāna Znots-Znotiņa (Talsu novads).
Jauktā dubultspēle
1. Pauls Gureckis/Ieva Eglīte (Sigulda/Siguldas novads), 2. Roberts Lauris/Anna Pumpure (Valmiera/Rīga), 3. Dāvis Lozda/Zanda Saulīte (Valkas novads/Valmiera).