Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Nebeidzamā sezona

Vasara, šķiet, tikko sākusies, taču Latvijas labākajiem golfa spēlētājiem sezona ilgst gandrīz visu gadu, un pauzes mēdz būt ļoti īsas un nosacītas. Ziemeļamerika un Eiropa no janvāra līdz novembrim — tāds ir sacensību kalendārs, kurā starptautiskā līmenī tiek rakstīti Latvijas golferu vārdi.

Latvijas vienīgā profesionālā spēlētāja Laura Jansone noenkurojusies ASV un tāpat kā pagājušajā gadā startē pasaulē augstākās līgas — Dāmu profesionālās golfa asociācijas (LPGA) — fārmtūrē, kur vairākos turnīros šopavasar tika tālāk par kvalifikāciju un ieņēma vietas rezultātu tabulas pirmajā pusē. Līdz jūnijam Symetra tūres sezonas kalendārā ir tikai trīs turnīri, tādēļ sacensību prakses uzturēšanai Laura piedalās arī reģionālās Suncoast Ladies Series profesionāļu tūres sacensībās.

Veiksmīgi karjeru ASV studentu sportā (NCAA) turpina attīstīt Krista un Māra Puisītes. Abas māsas šopavasar bija Teksasas valsts universitātes līderes sezonas kulminācijā vienā no trim NCAA reģionālajiem čempionātiem, kur komanda finišēja 14. vietā. NCAA spēlētāju rangā Krista ir pakāpusies līdz 75. vietai, un vairākas svarīgas sacensības vecākajai māsai ASV ir paredzētas arī vasarā, tostarp piedalīšanās US Open kvalifikācijā jau maija beigās.

Southlandkonferences čempionātā Teksasas valsts universitātes golferes šosezon bija otrās, palīdzot augstskolai izcīnīt absolūto čempionu kausu, kura ieskaitē iekļauj visus NCAA sporta veidus vīriešu un sieviešu konkurencē. Būtiski, ka Krista un Māra bija Teksasas valsts universitātes labāko sportistu vidū, saņemot balvas arī par teicamiem rādītājiem mācībās.

Rudenī Latvijas izlasei gaidāms starptautiskās sezonas svarīgākais starts pasaules amatieru komandu čempionātā, kas septembra beigās un oktobra sākumā notiks Antaljā, Turcijā. Pirms četriem gadiem Austrālijā meitenēm izdevās spoža debija, bet aizpērn Argentīnā rezultāti bija pieticīgāki, mudinot gaidīt revanšu trešajā reizē. Jansone kā profesionāle šoreiz spēlēt nevarēs, taču konkurence par vietu nacionālajā izlasē ir nopietna, un galvenās pretendentes uz atbrīvojušos trešo vietu ir Linda Dobele un Anna Diāna Švanka.

Mazāk tik augstas meistarības golferu Latvijai ir vīriešu konkurencē, kur līderis ir Kārlis Broders, kurš apvieno mācības Lielbritānijā Lafboro universitātē ar treniņiem un sacensībām. Kārlis kā sportists ir pazīstams ne tikai Lafboro — Saldus pašvaldība viņu jau laikus uzmeklēja un taujāja par iespējām pārstāvēt pašvaldību Latvijas olimpiādē. Tikmēr Latvijas junioru izlasē iekļautajiem spēlētājiem vēl jāpierāda, ka labi rezultāti viņu karjerā nav tikai atsevišķas izdevušās epizodes, tādēļ pagaidām nav zināms, vai pasaules čempionātā Latvija būs pārstāvēta arī vīriešu konkurencē.

Tradicionāli vairākas principāli svarīgas sacensības labākajiem spēlētājiem būs arī pašu mājās un tuvākajos kaimiņos. Jūnijs sāksies ar triju valstu Baltijas kausa izcīņu Sāremā, jūnija un jūlija mijā trīs dienas Ozo Golf Club ilgs LMT Latvijas amatieru čempionāts, savukārt Latvian Open, kas pēc Eiropas Golfa federācijas ieviestās ranga sistēmas veicina arvien stiprāku viesu piedalīšanos, Ozo laukumā būs no 10. līdz 12. augustam. Junioru izlases labākie spēlētāji šovasar ārzemēs spēlēs čempionātos Somijā, Igaunijā un Lietuvā, kā arī starptautiskajā junioru U-16 Open golfa dzimtenē Skotijā.