Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ņemam trepes!

Par spīti panākumiem un augstiem mērķiem, kā arī sajūtām, pie kurām pieradinājuši mūsu izcilnieki, olimpiskais BMX sports pēc spēļu gada liek vilties, jo augsti peldošais burbulis ir nodzīts lejā, no visām pusēm skatoties. Bet labi, ka ir trepes — atkal jākāpj uz augšu, jo zemāk vairs nav kur! Cits teiks, paaudžu maiņai esam nobrieduši. Jā esam, esam arī nobrieduši jaunai mūsdienīgajai trasei Valmierā un esam gatavi svinēt Latvijas BMX 30 gadu jubileju. Viss vienā un kopā Valmierā jau septembrī!

Sastādot tradicionālo Latvijas BMX braucēju TOP 10, izlases galvenais treneris Ivo Lakučs vērā ņēmis sniegumu pasaules čempionātā, Pasaules kausa izcīņas posmos, Eiropas čempionātā, kas pielīdzināts Amerikas kontinenta sacensībām, un Latvijas čempionātā.

1. Edžus TREIMANIS 170 p.

2016. gadā — 2. vieta

2016. gada sniegums lika ķerties pie jauna izaicinājuma, grūdiena ikdienas procesos, lai pēc olimpiskās sezonas meklētu pavadiņu, aiz kuras aizķerties un palikt sportā, lai kāptu augstāk. Uzsācis individuālu sadarbību ar cienījamu un respektējamu BMX bijušo braucēju Kurtu Pikāru no Jaunzēlandes. Tas nepārprotami ir pienesums Edžum gan sportā, gan ārpus sporta. Cienījams sniegums PK posmā savā otrajā mājas trasē Beļģijā, gūstot 3. vietu un iespēju pacīnīties par labāko sešnieku arī kopvērtējumā, bet diemžēl trauma pārsvītro labos plānus. Labs punktiņš Eiropas čempionātā izcīnītā 5. vieta, kas gūta spēcīgā konkurencē un neprognozējamā trasē. Latvijas mērogā nepārprotams līderis, kaut gan valsts čempionātā finišēja tikai otrais.

2. Vineta PĒTERSONE 145 p.

2016. gadā — 7. vieta

Vineta vēl ir tikai juniore, bet viņas līderes īpašības, uzvarētājas domāšana, skaidrais redzējums un pārliecinošais cīņas spars trasē nebeidz pārsteigt. Eiropas junioru čempionātā izcīnīta sudraba medaļa, pasaules junioru čempionātā — bronza, pārliecinoša uzvara Latvijas čempionātā absolūtajā vērtējumā un jau izmēģināti spēki arī elites dāmu konkurencē Pasaules kausa izcīņas posmos, reiz aizcīnoties līdz TOP 10. Bez šaubām viena no reālākajām kandidātēm uz 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā. Vai mūsu BMX sākusies sieviešu ēra?

3. Rihards VEIDE 100 p.

2016. gadā — 3. vieta

Pavisam klusi un vienkārši Rihards izšauj pašmāju lielākajā BMX notikumā, kļūstot par Latvijas elites čempionu. Uzkrātā pieredze, apstākļu sakritība un veiksme vienmēr būs nepieciešama, lai uzvarētu sacensībās. Diezgan blāva starptautiskā sezona, lai gan sagatavošanos iesāka ASV un akcenti bija augstvērtīgi. Vēl viens pierādījums jaunajiem sportistiem, ka bez gadiem krātas meistarības un sirds prieka par uzvarētājiem nekļūst. Kaut vai pats savā ciemā.

4. Mikus Dāvis STRAZDIŅŠ 98 p.

2016. gadā — 8. vieta

Emocionāls gads, beidzamā iespēja junioru konkurencē sevi parādīt un sev pierādīt, ka viss ir saliekams kopā. Veselības problēmas gada sākumā, pieņemts uzaicinājums trenēties UCI (Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība) augstākajiem standartiem atbilstošā centrā Šveicē. Un ne bez rezultāta. Iegūta pārliecība, padzīvojot ārpus esošās ikdienas rutīnas, un vēlamais rezultāts sāk formēties. Cīņā par Eiropas kausa labākā juniora titulu tikai nedaudz piekāpjas uzvarētājam, stabils sniegums un uzvara Latvijas junioru čempionātā. Lielākā diena, kurā uzspīdēja Mikus zvaigzne, piedzīvota pasaules junioru čempionātā pašā ASV BMX sporta sirdī, kad superpašaizliedzīgā cīņā viņš kļuva par bronzas medaļas īpašnieku. Visiem atbalstītājiem, it īpaši vecākiem, tas bija kā milzīgs paldies par neatsveramiem ieguldījumiem dēla izaugsmē. Nākamais elites gads, un tad jau pavisam drīz cīņas par vietu olimpiskajās spēlēs sāksies!

5. Kristens KRĪGERS 88 p.

2016. gadā — 4. vieta

Labi aizvadīta sagatavošanās sezonai. Kristens iezīmējās kā Latvijas komandas līderis, un visi rādītāji liecināja par vienu — šim ir jābūt viņa lielajam augšupejas gadam! Ja ieskatās rūpīgi, tad tā arī bija, nav tikai rezultāta. Toties iegūta mācība, jauna pieredze un psiholoģiskā noturība. Darbs ar sevi, citas apzinātas un neapzinātas lietas, kas nākušas klāt, ir nenovērtējams pienesums tālākā ceļā gan dzīvē, gan sadzīvē. Lai zinātu, kāda ir atšķirība starp cukuru un sāli, jānogaršo tie abi. Tagad tikai jāsaprot, kam pieķerties vairāk…

6. Vanesa BULDINSKA 85 p.

2016. gadā — 10. vieta

Vēl viena mūsu junioru dāma, kas agrāk palikusi ēnā. Speciālisti teic, ka potenciāls meitenei ir liels un, skatoties uz Vanesas braukšanas stilu, ir prieks, ka mums BMX sportā ir meitenes. Pirmā nopietni aizvadītā sezona, gan gatavojoties pēc augstākiem standartiem, gan arī prasot no sevis cīņu ar saviem iepriekšējiem uzskatiem un stereotipiem. Pavisam ne slikti, izaugsme milzīga, rezultāts — Eiropas junioru čempionāta bronza un ļoti pieklājīgs sniegums pasaules čempionātā, kurā tikai mazliet pietrūka, lai iekļūtu labāko astoņniekā. Garšai vajadzētu būt, vēl tikai tas izsalkums ikdienā nepieciešams…

7. Māris ŠTROMBERGS 70 p.

2016. gadā — 1. vietā

Ja top netiktu sastādīts pēc stingriem noteikumiem, tad, ņemot vērā Māra gigantiskās sporta ģenētikas īpašības, viņa auru un ietekmi uz citiem sportistiem, parādoties braucēja statusā, pirmā vieta būtu aizņemta uz visiem laikiem. Visu vai neko, skarbi, ja piepildās otrais nosacījums, bet ja reiz esi varējis visu, tad nekas nespēj tev likt domāt, vēlēties un gribēt ko citu! Uzvarēts pasaules čempionāta trasē sezonas sākumā, ar saviem lielākajiem trumpjiem labi sagatavots cīņai sezonas kulminācijā. Trenerim jau elpa aizrāvās priekā, ka sportists var, jo ātrums, laiks un izskats rādīja, ka arī 30 gados viss ir iespējams! Kā viss beidzās? 7. vieta Latvijas TOP 10 braucēju sarakstā!

8. Helvijs BABRIS 45 p.

2016. gadā — 7. vieta

Valmieras augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēknis. Jau pirmajā elites gadā aizcīnījās līdz 3. vietai Eiropas kausā, labs ieraksts biogrāfijā. Cerēsim uz vēl vairākiem labiem ierakstiem turpmāk. Labs piemērs, kā veiksmīgi apvienot mācības ar profesionālo sportu, ko spēj ne pirmo gadu. Sistēma veido sportistu — vienu ātrāk, otru sportā, citu sportam. Viennozīmīgi — pakāpiens uz priekšu sperts.

9. Kristaps VEKŠA 30 p.

2016. gadā — 6. vieta

Sezona iesākās ne gluži tā, kā bija cerēts, arī turpinājums bija vairāk nervozs un nesakārtots. Iespējams, par daudz gribēts. Kritieni, paviršības neļāva sajust ritmu un to noturēt. Kaut gan cienīga 3. vieta Latvijas čempionātā nopelnīta, un turpat blakus visiem Kristaps vien ir. Jāturpina meklēt risinājumus un cīnīties par sportiskiem sapņiem.

10. Edvards GLĀZERS 25 p.

2016. gadā — desmitniekā neiekļuva

Neviens top saraksts līdz šim nav izticis bez jaunajiem un perspektīvajiem, un arī šis gads nav izņēmums. Tas tikai pierāda, cik BMX sports ir interesants, aizraujošs un latviešu tautai pa kaulam. Edvarda izcīnītā 2. vieta Eiropas čempionātā vecāko jauniešu grupā vieš cerības, ka būs mums labs turpinājums junioros un būs mums savs elks, par ko turēt īkšķus gaidāmajā Eiropas čempionātā 2019. gadā Valmierā.

Autori: Ivo Lakučs