Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

No Salienas uz Riodežaneiro

Līdz ar golfa iekļaušanu 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu programmā pirmo reizi šajā sporta veidā cīnījās jaunieši arī Latvijas olimpiādē. Par pirmajiem čempioniem kļuva Roberts Vanags no Carnikavas novada un rīdziniece Ieva Čače.

Vienlaikus ar olimpiādi, kas risinājās Salienas golfa laukumā, Rīgas otrā malā, Ozo Golf Club, notika Latvijas Amatieru golfa čempionāts, kurā varēja piedalīties arī vairāki olimpieši. Tomēr 1995. vai 1996. gadā dzimušie desmit zēni un septiņas meitenes izvēlējās pārstāvēt savu novadu vai pilsētu Latvijas Jaunatnes olimpiādē.
Uzvarētāju noteica, aizvadot sitienu spēles, izejot divreiz pa 18 bedrītēm piektdien un sestdien. Roberts Vanags tuvāko sekotāju Danielu Henilanu (Ādažu novads) apsteidza par deviņiem sitieniem, savukārt Ieva Čače savu dvīņumāsu un sudraba medaļu ieguvēju Kristu Čači — par septiņiem sitieniem. Turklāt zelta medaļu ieguvēji palika nepārspēti abās dienās.

IZLIEK DUSMAS UN UZVAR

„Savu dvīņumāsu sacensībās es uztveru kā konkurenti,” atzīst pirmā Jaunatnes olimpiādes uzvarētāja golfā Ieva Čače. „Arī viņa gribēja uzvarēt. Žēl, ka tas viņai neizdevās, taču par sevi es priecājos.”
Uz jautājumu, kāpēc Ievai patīk golfs, viņa atbild, ka tas prasa maksimālu koncentrēšanos, kurā nepieciešamības gadījumā var izlikt arī savas dusmas. „Interesanta spēle,” piebilst Ieva.
Šogad jaunā čempione pabeidza 9. klasi Rīgas pilsētas 2. ģimnāzijā, bet pēc vidusskolas plāno mācīties par ārsti. Ieva šogad piedalīsies Eiropas Young Master čempionātā golfā Ungārijā, bet nākamajā sezonā startēs Latvijas Amatieru čempionātā. Konkurentes, esiet gatavas!
Raitis PURIŅŠ

GOLFS
Jaunieši. 1. Roberts Vanags (Carnikavas novads) 155, 2. Daniels Henilans (Ādažu novads) 164, 3. Klāvs Andersons (Rīga) 166.
Jaunietes. 1. Ieva Čače (Rīga) 170, Krista Čače (Rīga) 177, Dana Zālīte (Rīga) 179.