Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Piepildījuma, atvadu un cerību desmitnieks

Māris Štrombergs šosezon ne tikai vēlreiz uzkāpa Olimpa virsotnē, kļūstot par divkārtējo olimpisko čempionu, bet arī atgriezās Latvijas BMX ranga pirmajā pozīcijā, kuru pērn, atveseļojoties pēc traumas, atdeva Edžum Treimanim. Olimpiskā uzvara un triju latviešu iekļūšana Londonas spēļu pusfinālā nebija vienīgais aizvadītās sezonas panākums. Dubultuzvara tika svinēta Eiropas čempionāta seriāla kopvērtējumā, nopietnas cīņas risinājās tepat Latvijas trasēs.

 

Pēc Sporta lūguma Latvijas BMX šāgada rangu tāpat kā visus iepriekšējos veidoja mūsu olimpiskās vīriešu komandas galvenais treneris Ivo Lakučs.

Principi

Tika vērtēts sniegums pasaules čempionātā, Pasaules kausa izcīņas posmos, Eiropas čempionātā, pielīdzinot to Amerikas kontinenta sacensībām, kā arī Latvijas čempionāts un Latvijas olimpiskās kvalifikācijas seriāls Latvian GP. Īpaši atzinīgi tika vērtēti tie rezultāti, kas deva punktus UCI rangā nāciju vērtējumā kvalifikācijai XXX olimpiādes spēlēm Londonā.

1. Māris Štrombergs 353 p.

2011. gadā — 2. vieta

Sezona iesākās kā plānots — jau pirmajos mačos Amerikā ļoti nopietnā konkurencē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara, ielikts atskaites punkts gan psiholoģiskajai, gan fiziskajai sagatavotībai. Viss tika izdarīts un sakārtots, solis uz priekšu sperts, un likās, ka tagad būs tikai slīpēšana līdz pašām olimpiskajām spēlēm. Bet jau nākamajā dienā sākās ne tas, kas bija plānots! Jau no rīta saaukstēšanās, kas atkārtojās visas sezonas laikā tieši visnepiemērotākajos brīžos. Likstas ar veselību traucēja parādīt maksimālo sniegumu. Stress, domas, ilgi gaidītā brīža tuvošanās, iespējamā spārnu apciršana, nolaišanās uz zemes… Iespējams, tas viss Mārim bija galvā līdz finālbraucienam Londonā. Bet tad… Attinam filmu atpakaļ un pieceļamies nākamajā rītā pēc pirmās uzvaras sezonas sākumā, priekšā jauna diena. Un tā nes dubultuzvaru, bet jau olimpisko!

2. Edžus Treimanis 250 p.

2011. gadā — 1. vieta

Cerēta, reāla un likumsakarīga uzvara Eiropas čempionātā. Domas materializejas, un čempiona tituls ir liels pluss pārliecībai, gatavojoties olimpiskajām spēlēm Londonā. Neizdodas trasē visu salikt ne pasaules čempionātā, ne Pasaules kausa izcīņas posmos. Bet olimpiskajās spēlēs ar izcilu cīņasgribu tiek izcīnīta devītā vieta. Kas zina, kā būtu, ja Edžus iekļūtu fināla astoņniekā?

3. Rihards Veide 233 p.

2011. gadā — 4. vieta

Rihards pārsteidza vairākas reizes. Gan Pasaules kausa posmā Norvēģijā, iekļūstot top 16 un līdz ar to iezīmējot, ka ir cienīgs kļūt par olimpieti, gan Eiropas posmos sev nodrošinot vicečempiona titulu. Bet ar čempiona pārliecību, un mums ir trīs augstas klases sportisti. Olimpiskajās spēlēs pierādīja, ka ar attieksmi var tikt pāri tik daudz pieminētam pieredzes trūkuma drudzim. Trīspadsmitā vieta — izcils rezultāts tik jaunam!

4. Sandra Aleksejeva 120 p.

2011. gadā — 10. vieta

Joprojām vienīgā mūsu daiļā dzimuma pārstāve elitē. Izrādās, ka brīnumi notiek, Sandra tos radīja ar savu pašaizliedzību. Kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm, kam reti kurš ticēja. Londonā izcīnīta 14. vieta. Būs grūti to atkārtot!

5. Toms Mankus 65 p.

2011. gadā — 3. vieta

Nenovērtēja doto iespēju un cēlo mērķi. Bija ļoti tuvu vietai olimpiskajā komandā, bet šoreiz padomdevēji izrādījās vainīgi. Bet sākusies nākamā četrgade, potenciāls Tomam ir, tikai no kļūdām jāmācās.

6. Kristaps Vinters 58 p.

2011. gadā — 7. vieta

Pasaules junioru čempionātā septītā vieta taimtriālā. Ceturtdaļfinālā, esot līdera pozīcijās, piedzīvoja kritienu. Trauma traucēja pilnībā izšaut savā junioru pēdējā gadā. Pulveris palicis, jāizārstē trauma, jāgatavojas elitei, kurā sezonas beigās Latvijā jau dažus vinnēja.

7. Kristers Lejiņš 46 p.

2011. gadā — 5. vieta

Viens no olimpiskajiem kandidātiem. Tomēr pēc pasaules junioru vicečempiona titula 2010. gadā savu potenciālu tik spoži vairs nav apliecinājis. Stiprs klasiskā formāta trasēs, Eiropas čempionāta divpadsmit posmu kopvērtējumā — astotais, bet superkrosos nav ticis solīti uz priekšu. Jāgaida knikšķis un lielais blīkšķis.

8. Kristens Krīgers 45 p.

2011. gadā — desmitniekā neiekļuva

Jaunpienācējs — divkārtējs Eiropas U-16 čempions. Nākamā būs pirmā sezona pie junioriem. Ir čempiona domāšana un atbilstošas fiziskās īpašības. Atliek tikai strādāt.

9. Artūrs Matisons 31 p.

2011. gadā — 6. vieta

Arī kandidāts uz vietu olimpiskajā komandā. Sezonas sākumā, tiekot divos finālos Amerikā, kaut kas jau parādījās no vecā, Pekinas spēļu Matisona. Bet iepriekšējo traumu sērija tomēr neļāva ielēkt tādā ātrvilcienā, kāds ir olimpiskais BMX.

10. Elvis Puroms 30 p.

2011. gadā — desmitniekā neiekļuva

Vēl nav superstārs, bet viņa motivācija un vēlme būt un sacensties BMX varbūt ir tik liela kā nevienam citam. Gada svarīgākajās sacensībās — savā pēdējā pasaules junioru čempionātā — viņš bija labākais no mūsējiem, izcīnot 24. vietu.