Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Precizitāte un nervi

Lokšaušanas turnīrā bija pārstāvēti septiņi Latvijas novadi, taču valdošajām — Rīgas un Ventspils — lokšaušanas skolām pretestību spēja izrādīt vienīgi Kintija Laima Trinkūna no Grobiņas novada.

“Man trīcēja visas iekšas,” pēc zelta medaļu nesošā šāviena ar manāmu atvieglojumu trenerim noteica Kintija Laima Trinkūna. Lai gan 18 gadus vecā sportiste fināla duelī pret ventspilnieci Luīzi Sakni svinēja pārliecinošu uzvaru un jau pirms tam organizatori viņu uzlūkoja kā sacensību galveno favorīti, par pirmo vietu nevar būt drošs, kamēr zīle nav rokā. “Katra bulta ir svarīga. Tā bija pēdējā, un man bija bail par to,” sacīja Kintija. “Sacensības aizritēja negaidīti labi, esmu pārsteigta. Koncentrējos uz cīņu ar sevi un tā arī turpināju.”

Kintija sporta veidā trenējas četrus gadus. Treneris Ģirts Kauliņš audzēkni raksturoja kā nosvērtu un stabilu jau no laika gala. “Kad citiem nervi netur, viņa savācas,” panākumu stūrakmeni ieskicē Kauliņš. Olimpiādes uzvarētāja lokšaušanā trenējas caurmērā sešas septiņas stundas nedēļā, katru nedēļu aizvadot trīs treniņus. Kauliņš stāsta, ka lielākā daļa sportistu šauj arī mājās, profesionāļi trenējas pat no četrām līdz sešām stundām dienā.

Bronzu izcīnīja Evija Siksna, kurai arī zelts komandu mačos, startējot kopā ar Gļebu Kononovu. Evija ir sporta meistares kandidāte un Latvijas jauniešu izlases sastāvā Bukarestē cīnīsies par Eiropas jauniešu kausu, pēc tam rīdziniece gatavosies startam pasaules jauniešu čempionātā Madridē.    

Kononovs kļuva par divkārtēju olimpiādes čempionu, jo viņam zelts arī puišu individuālajās sacensībās. “Jau pašā sākumā man bija sajūta, ka cīnīšos par medaļām. Sacensības gan nesākās tik labi, kā cerēju, taču savācos un pamazām izdevās uzlabot savu sniegumu. Izdevās sasniegt nosprausto mērķi un izcīnīju divus zeltus,” atklāja Kononovs. “Šī man bija pēdējā Jaunatnes olimpiāde, tādēļ priecājos, ka izdevās skaisti aiziet.”

Rīdzinieks norādīja, ka viņa nākamais mērķis ir iekļūt labāko desmitniekā Eiropas jauniešu čempionātā.

 

LOKŠAUŠANA

Jaunieši

1. Gļebs Kononovs, Rīga

2. Ņikita Babašs, Ventspils

3. Timurs Šavšajevs, Ventspils

Jaunietes

1. Kintija Laima Trinkūna, Grobiņas novads

2. Luīze Sakne, Ventspils

3. Evija Siksna ,Rīga

Komandu sacensības

1. Rīga 1, Evija Siksna, Gļebs Kononovs

2. Ventspils, Lelde Samoviča, Timurs Šavšajevs

3. Rīga 2, Milana Zavacka, Jānis Valdmanis

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns