Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā
BMX Žurnāls: Nr. 238 Olimpiāde

Silvas zelta ziķeris

Visolimpiskākā no visām riteņbraukšanām mums ir BMX, kurā sacensības notika pagaidām visjaunākajā — Jelgavas olimpiskā centra Zemgale — trasē, kurai tuvākajā laikā pievienosies vēl divas. Bet šī intriga lai paliek priekšdienām. Jelgavā savu drāmu izspēlēja 27 sportisti no 10 pašvaldībām.

Olimpiādes nolikums triju vecuma grupu puišus apvienoja vienā, sešpadsmitgadīgajiem radot visai ievērojamas priekšrocības attiecībā pret saviem divus gadus jaunākajiem velobrāļiem. Tomēr līdz fināla astotniekam cauri taimtriālam un priekšsacīkstēm aizkļuva arī četrpadsmitgadīgie Viesturs Aldis Ceplītis (Valmiera) un Kristaps Virskulis no Cēsu novada. Pats par sevi saprotams, ka finālistu vidū bija arī mājinieku lielākā cerība pērnā gada Eiropas vicečempions B-14 grupā Kristens Krīgers. Neskaitot Kristena vienaudzi Kristapu Ezīti no Ķekavas novada, pārējie četri bija puiši, kam oficiāli pienākas pases.
Bija paredzams, ka finālā sīvākā cīņa par uzvaru risināsies starp trases ātrāko veicēju Gustavu Pētersīli (Stopiņu novads), rīdzinieku Ansi Uškauru, smiltenieti Jāni Ērgli un Kristeru Krīgeru. Tā arī notika. Bet… tikai līdz pirmajai virāžai, kurā Krīgers saķērās ar Uškauru, izbaudot asfalta mīkstumu. Jānis Ērglis šādu izdevību bija gluži vai gaidījis un izmantoja par visiem simts procentiem, nepalaižot garām ātro Pētersonu un izcīnot olimpiādes zeltu. To, ka uzvara nav nejaušība, Jānis apliecināja nākamajā dienā, šajā pašā trasē kļūstot arī par Latvijas čempionu. Neveiksminieks Ansis Uškaurs izcīnīja sudraba medaļu, bet Kristers Krīgers uzvarēja nu jau savā B-15 grupā.
Olimpiādes un Latvijas čempions, kas septembrī mācīsies Smiltenes ģimnāzijas 10. klasē, ar BMX nodarbojas kopš sešu gadu vecuma. Vismaz piecus pirmos gadus tas gan bija Jāņa otrais sporta veids, jo priekšroka tika dota futbolam. Velokrosistu aprindās viņš nonāca ziemā, kad vecāki, lai kustīgajam puikam būtu ko darīt, viņu aizveda uz sporta zāli, kur nodarbības vadīja Jānis Rezins, kam pienākas Ērgļa pirmā trenera gods. Tagad Smiltenes BMX klubā Silvas ziķeri viņu uzvarām gatavo Ģirts Kātiņš.
Dainis CAUNE

BMX
Jaunieši. 1. Jānis Ērglis (Smiltenes novads), 2. Gustavs Pētersīlis (Stopiņu novads), 3. Mārtiņš Blūms (Cēsu novads).