Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Skolu čempionāts iekaro bērnu un jauniešu sirdis

Aizvien lielāku popularitāti turpina iekarot ainaviskā taku skriešanas seriāla Stirnu buks rīkotais Latvijas valsts mežu čempionāts skolu jauniešiem taku skrējienos, ko atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP). Pēc aizvadītajiem sezonas pirmajiem diviem posmiem Tērvetes pasaku mežā un Ogres Zilajos kalnos par sezonas līderi kļuvusi Jelgavas 4. vidusskola, bet kā stiprāko komandu sevi parādījis SK Lejasciems. Savukārt individuāli visātrākos rezultātus trasē uzrādījuši Aizputes vidusskolas audzēkņi.

SKOLĒNI KUSTAS AIZVIEN VAIRĀK

„Ievest skolēnus izcili ainaviskās Latvijas mežu takās — apvidū, kur cilvēks kļūst labāks, draudzīgāks, sirsnīgāks un atvērtāks!”— ar šādu saukli startējis jau otrais čempionāts skolu jauniešiem taku skrējienos.

Stirnu buka 2018sezonas pirmajā posmā 14. aprīlī Tērvetes pasaku mežā LVM skolu čempionātā, kas norisinās seriāla īsākajā Vāveres trasē, startēja 820 skolēni. Pēc trim nedēļām 2. posmā Ogres Zilajos kalnos maijā bija vērojams skolēnu skaita pieaugums teju visās vecumu grupās (atskaitot U16) un uz starta izgāja gandrīz tūkstotis skolēnu — 964 dalībnieki! Stirnu buks īpaši ir cieņā skolēniem vecumā līdz 15 gadiem, taču turpina palielināties arī dalībnieku skaits abās vecākajās vidusskolas vecuma grupās.

Skolu čempionāta kopvērtējumā uzvarētājus noskaidro divās kategorijās — visvairāk pārstāvētās skolas pēc skolēnu skaita un stiprākās komandas. Individuāli uzvarētāji tiek noteikti zēnu un meiteņu konkurencē U10, U12, U14, U16, U18 un U20 vecuma grupā.

SEZONAS PĀRSTEIGUMS — SMĀRDES PAMATSKOLA

Visvairāk pārstāvēto skoluvērtējumā līdzīgi kā pērn kopvērtējumā līderu duets pēc pirmajiem diviem etapiem ir nemainīgs — Jelgavas 4. vidusskola un Engures vidusskola. Abām skolām vajadzēja divus (!) autobusus uz katru no posmiem, lai aizgādātu uz sacensībām visus izglītības iestādes skriet gribētājus: Jelgavas vidusskolu Tērvetē pārstāvēja 106, Ogrē — 101 skolēns, kopskaitā 207 dalībnieki. Engures vidusskola atzīmējusies ar 162 dalībniekiem. Kur ir Stirnu buki, tur viņi rodas!

Savukārt Tukuma 2. vidusskola un Bauskas sākumskola katra ar 74 dalībniekiem sīvi cīnās par godpilno 3. vietu, kamēr turpat uz papēžiem min Zemgales vidusskola no Slampes ar 72 dalībniekiem. Par patīkamu pārsteigumu parūpējušies sezonas jaunpienācēji — Smārdes pamatskola —, kas ar 27 skolēniem Tērvetē un 29 skolēniem Zilajos kalnos ielauzusies olimpiskajā sešniekā, turklāt no tā izstumjot pērnās sezonas laureātus Aizputes vidusskolu.

Jāpiebilst, ka čempionātā enerģiski cīnās vairāk nekā 20 skolas no visas Latvijas — tostarp arī Siguldas pilsētas vidusskola un Laurenču sākumskola, Ikšķiles vidusskola, Jaunmārupes pamatskola, Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Rīgas 41. vidusskola un Mežciema pamatskola, Mežinieku pamatskola (Dobele), Lazdonas pamatskola, Lejasciema vidusskola, Priekules vidusskola, Nīkrāces pamatskola (Skrunda) un Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, kā arī citas. Trīs visvairāk pārstāvētās skolu komandas tiks apbalvotas ar sporta inventāru, attiecīgi 1000, 600 un 400 eiro apmērā.

Čempionāta galvenais mērķis ir iedrošināt katru Latvijas bērnu un jaunieti ieskriet mežā un padarīt iesīkstējošo uzskatu man riebjas skriet! par nenozīmīgu.

aizputes skolēni — visātrākie

Individuāli visaugstvērtīgākos rezultātussasnieguši Aizputes vidusskolas skolēni, kuri pārstāv Liepājas rajona sporta skolas komandu. Artūrs Niklāvs Medveds no U20 vecuma grupas bija visātrākais puišu ieskaitē gan Zilajos kalnos, gan Tērvetes pasaku mežā. 6,4 km garajā un paugurainajā trasē Ogrē aizputnieks tuvāko sekotāju apsteidzot par divām (!) minūtēm, sasniedzot rezultātu 21 minūte un 1 sekunde. Savukārt Tērvetē līkumotās trases garums bija 5 km, un Niklāvs vienīgais to veica zem 20 minūtēm (rez. 19:36).

Līdzīgi meiteņu ieskaitē sezonas pirmajos posmos visātrāko laiku uzrādīja Niklāva skolas biedrene Izabella Bogdanova no U14 vecuma grupas. Izabella apsteidza 2. vietas ieguvēju, savu māsu Viktoriju no U12 vecuma grupas, par 2 sekundēm Zilajos kalnos (rez. 26:56) un par 11 sekundēm (rez. 24:46) Tērvetes pasaku mežā, kur pat viss meiteņu rezultātu TOP 3 piederēja Aizputes vidusskolai.

Labāko rezultātu trijniekā šosezon ielauzties spējuši vēl audzēkņi no Cēsu pilsētas vidusskolas/sporta kluba Ašais (Artis Rožkalns un Rihards Serģis), Preiļu Valsts ģimnāzijas/Preiļu novada BJSS (Rainers Tubačs un Mārcis Adamovičs) un meiteņu konkurencē — Lejasciema vidusskolas/SK Lejasciems audzēkne Jolanta Pence.

STIPRAIS LEJASCIEMS

Komandu kopvērtējumāar skolām sacenšas arī sporta skolas, klubi, biedrības un skolēnu draugu kopas, spēkojoties par absolūti lielāko punktu summu visos 7 čempionāta posmos. Tātad šeit priekšrocības ne tikai viskuplāk pārstāvētajām komandām, bet arī ātrākajiem skrējējiem — jo vairāk dalībnieku, jo vairāk punktu; jo augstāks rezultāts, jo vēl vairāk punktu.

Komandu kopvērtējumā pēc savāktajiempunktiem distancē Zilajos kalnos uzvaru izrāva SK Lejasciems skolēnu komanda (3944 punkti), kas par sešiem punktiem apsteidza Siguldas sporta skolu. Liepājas rajona sporta skola izcīnīja 3. vietu.

Tērvetes pasaku mežā pārliecinoši triumfēja Siguldas sporta skolas komanda (3937), apsteidzot Liepājas rajona sporta skolu un sporta klubu Ašais. Tiesa, neteiksim hop!, pirms Stirnu buks lēcis, — vēl pieci posmi priekšā…

MAINU MOBILO PRET PIEBALGAS GAISU!

Stirnu bukadibinātājs Rimants Liepiņš iedrošina ikvienu skolu iesaistīties čempionātā. “Mēs esam ārkārtīgi pateicīgi LSFP, jo bez viņu atbalsta čempionāts nebūtu iespējams,” sacīja Liepiņš. “Mums kopā izdodas paveikt svētīgu darbu, jo simtiem bērnu no visas Latvijas nedēļas nogales pavadījuši, veselīgi kustoties svaigā gaisā — plaukstošā mežā!”

Aptaujātie sporta skolotāji, kuri ved skolēnus uz Stirnu buku, atzīst, ka ieguvēji ir visi — gan skolēni, gan skolas prestižs un sporta skolotāja darba novērtējums, jo skolēni no Stirnu buka atgriežas ar mirdzošām acīm. Savukārt Engures vidusskolas skolēni, kuri pirmoreiz startēja Stirnu bukā, atzina, ka nekad nebūtu domājuši, ka kopīga skriešana plecu pie pleca priežu meža sila takā ar ievziedu smaržu fonā var nest tik daudz prieka un azarta, jo pūlī ikviens varot piemeklēt sev atbilstošu konkurentu vai palīgu trasē.

Nākamais, sezonas trešais, Stirnu buka posms notiks jau 9. jūnijā Piebalgas pusē — Vanagkalnā —, kur Mērnieku laiku noskaņās un takās viesus uzņems septiņkārtējais ASV čempions biatlonā Raimonds Dombrovskis. Pirmo reizi Stirnu buks lēks saulrietā!