Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Slēpot pēc kartes

Draudzīgā orientieristu saime ziemā sašķeļas. Tie, kas mežā ar kompasu un karti rokā metas tāpat kā vasarā — skriešus, ir visīstenākie amatieri, kas piedalās tautas sacensībās Ziemas magnēts. Tie, kas orientieristu ekipējumu papildina ar distanču slēpēm un kontrolpunktus meklē, izmantojot speciāli sagatavotas trases, ziemā pretendē uz cēlākiem tituliem. Turklāt nevar teikt, ka otro būtu īpaši mazāk. Olimpiskajā biatlona centrā Priekuļos Latvijas čempionātā sprinta distancē un stafetē vien startēja 82 komandas, vienojot gandrīz 300 dalībniekus.

 

Savukārt Ziemas magnēta dalībniekiem šosezon veicās — līdz pat janvāra vidum viņiem nebija jābrien pa sniegu līdz ceļiem. Šī seriāla 33 kārtās finiša līnija šķērsota 7535 reizes, to veikušas 446 dāmas un 679 kungi. Orientēšanās skriešus pa sniegu turpināsies katru sestdienu un svētdienu līdz pat aprīļa sākumam, kad gluži dabiski un nemanot saplūdīs ar vasaras sezonu. Bet īsteniem ziemniekiem jādomā arī par sportiskās formas kāpumiem, kritumiem un virsotnēm, jo viņus gaida pieaugušo un jauniešu Eiropas čempionāts, bet juniorus un veterānus — pasaules meistarsacīkstes.

Ziemā no kontrolpunkta uz kontrolpunktu tiek izveidoti vairāki ceļa varianti, mežā ar sniega mašīnām iebraucot sliedes, — atliek izvēlēties optimālo. Domā nu, kā ātrāk — kalnā augšā vai apkārt?

STARTA DRUDŽA ĒNĀ

No stafetes 82 komandām vismaz 15 nepaveicās — kāds dalībnieks atzīmējās nepareizā kontrolpunktā vai pārsteidzās un, izlaižot kārtējo atzīmēšanās vietu, aizslēpoja uz nākamo. Lielākais kuriozs gadījās dāmām veterānu grupā, kur vienkāršu kļūdu pieļāva divas pieredzējušas sportistes. Lai skatītājiem būtu interesantāk, distanču priekšnieks Indulis Peilāns pirmo kontrolpunktu bija iekārtojis dažu simtu metru attālumā no starta. Dāmas, starta drudzī metoties distancē, slēpoja tik strauji, ka uzreiz devās uz otro kontrolpunktu, pirmo nemaz nepamanot. Par to ne OK Ogre, ne Cēsu Meridiāna komandu pārējās dalībnieces nebija sajūsmā.

DIVI ZELTI

Andris Kivlenieks Priekuļos kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu, finišējot pirmais gan sprinta sacensībās, gan stafetē. Iepriekš Madonas kausu izcīņā Andris vienā distancē uzvarēja, taču otrajā pieļāva dažas kļūdas un piekāpās igaunim Evenam Tomasam. Andris atzīst, ka Priekuļos konkurentu bijis mazāk, jo kaimiņvalstu līderi devušies uz Pasaules kausa izcīņas posmu Kalifornijā. Tagad jādomā par Eiropas čempionātu Ukrainā, kur kopā ar viņu būs arī brālis Raivo (abi OK Ogre) un Edgars Bričonoks (OK Kāpa). Viegli neklāšoties, jo katru valsti var pārstāvēt seši sportisti, un, zinot, cik spēcīgi ir Ziemeļvalstu un Krievijas slēpojošie orientieristi, pat vieta labāko divdesmitniekā vai trīsdesmitniekā jau būtu apmierinošs sniegums. Andris šajā sezonā uz slēpēm veicis 800 km, pirms tam ar rolleriem — ap tūkstoti. Tas esot pamaz…

ZIEMAS LĪDERES

Tā var teikt par kluba Purva bridējs dāmām, kuras 11 komandu konkurencē izcīnīja zelta medaļas stafetē. Laima Klauža smej — būtu jāpāriet veterānu grupā, taču, kamēr nav jaunas konkurentes,  jāstartē elitē. Gribas gan aiziet neuzvarētai. Savukārt Kristīne Veita (centrā) tāpat kā Andris Kivlenieks tikusi pie divām zelta medaļām, uzvarot arī sprintā. Dinai Zobenai atliek turēt līdzi!

PASAULES ČEMPIONĀTS LATVIJĀ

Starptautiskā Orientēšanās federācija (IOF) izvēlējusies Latviju par 2013. gada pasaules junioru, pasaules veterānu un Eiropas jauniešu čempionāta norises vietu. Tāpēc Latvijā ieradās IOF galvenā inspektore Tatjana Kalenderoglu. Iepazinusies ar mūsu iespējām, viņa atzina, ka Madona un tās Smecersila bāze ir gatava uzņemt 800—1000 sacensību dalībnieku. Otrajā sacensību vietā — Lido kalnā pie Gaiziņkalna — pieklibo infrastruktūra (Madona gan nav tālu), tomēr sacensību trases varētu izdoties izveidot tikpat teicamas kā 2006. gadā, kad Madonā notika PK posms un PČ veterāniem. Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Jānis Lazdāns garantē — komanda, kura strādāja 2006. gadā, gatava darbam arī nākamgad!