Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Sniega pika un velšana

Daudzi citi un arī paši bieži pieminam, ka nav rezultātu, būs klusais periods, ka neesam skatījušies pareizajā virzienā sportistu attīstībā, jo nevienu pēc Štromberga nevaram nosaukt,” sastādot savu tradicionālo Latvijas BMX braucēju TOP 10, raksta izlases galvenais treneris Ivo Lakučs. “Bet aicinu visas BMX dzīves personības aplūkot katra ieguldījumu šādā rezultātā, nenoniecinot sportistu kā neperspektīvu. Ātri visu aizmirstam un viegli, bez smaga darba palaižam. Ejam tālāk, jaunatne ar visām mūsdienu kvalitātēm un ambīcijām ir ceļā… Jāspēj sagremot un uzklausīt!”

Sastādot TOP 10, vērā ņemts sniegums šāgada pasaules čempionātā, Pasaules kausa izcīņas posmos, Eiropas čempionātā, Latvijas čempionātā un Jaunatnes olimpiskajās spēlēs.

1. Vineta Pētersone 268 p.

2017. gadā — 2. vieta

Pirmo reizi BMX topā pirmajā vietā ir sieviete. Un ar atrāvienu! Jau vairākas reizes šosezon Vineta ir glābusi Latvijas godu ar spilgtu sniegumu un augstvērtīgu rezultātu. 5. vieta PK posmā Francijā pirmā gada elitniecei! WOW!!! 10. vieta PK kopvērtējumā! WOW!!! Ļoti stabils un pārliecinošs sniegums cīņā ar konkurentēm, ne tik pārliecinošs pirms braucieniem, bet, barjerai krītot, trasē dodas cita Vineta! Diemžēl nesaskaņas UCI nometnē gada vidū nobremzēja lielāku izaugsmi. Bet pārliecība un ticība ir, ka Vineta kļūst tikai spēcīgāka un konkurētspējīgāka.

2.  Edžus Treimanis 160 p.

2017. gadā — 1. vieta

Nu jau sevi pensijā aizsūtījis viens no pasaulē tehniskākajiem BMX velo pārvaldītājiem. Sportā noteikti savus nospiedumus ir atstājis ar lieliem burtiem. Tikai nezinu, vai arī par pēdējiem diviem gadiem tā var teikt. Kā pats domā?… Uzskatu, ka Edžus vēl līdz sirmam vecumam spēs ne vienu vien jauno pamācīt praktiski, kā ar BMX riteni jābrauc pa trasi. Pats šogad spēja vēl Pasaules kausa finālā iebraukt, kas daudziem letiņiem nav izdevies. Bet tas arī bija viss! Supersportiskā karjera ir noslēgusies. Domāju, ka Edžus var lepoties ar to!

3. Kristens Krīgers 158 p.

2017. gadā — 4. vieta

Nepavisam ne tāda sezona, kāda tika gaidīta. Viss tika pakārtots un sakārtots, lai turpinātu izaugsmi un nostiprinātos jeb pietuvotos BMX elitei. Sākums cerīgs, bet beigas nepārliecinošas. Mazliet arī veiksmes trūkums, kas sagrauj pārliecību, plus daži eksperimenti, kas nenostrādā. Komandu sporta veidā tādus sauktu par soliņa sildītājiem, BMX sabiedrībā jau norakstīts. Vai atradīs motivāciju? — labs jautājums!

4. Vanesa Buldinska 85 p.

2017. gadā — 6. vieta

Bez liekulības, bet solis atpakaļ, un tas ir redzams! Saka jau, ka ar meitenēm BMX sportā ir citādi. Var piekrist, ka vairāk uzmanības viņas prasa, vairāk jāstrādā, jāskaidro, jāsadzīvo, jāpieņem un vienkārši jādara! Eiropas čempionātā 12. vieta pirmā gadā elitē ar izcilu vienu braucienu, kas liek turpināt ticēt šai paškritiskajai un ļoti tehniskajai sportistei.

5. Mikus Dāvis Strazdiņš 74 p.

2017. gadā — 4. vieta

Pavisam neslikts sniegums pirmajā gadā elitē! Skaistā, taktiskā cīņā uzvarēts Latvijas čempionātā! Pirmais tituls jau ar pirmo reizi! (Štrombergam tāda nav.) Ja kādam BMX gāžas pāri malām, tad tas ir Mikus. Mērķtiecība ir, gribēšana ir, trasē izdomas pietiek, vēl tikai veselība un varēšana jānostiprina, tad būs neparedzams spridzeklis jebkurā brīdī.

6. Edvards Glāzers 72 p.

2017. gadā — 10. vieta

Spilgta parāde pasaules Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Argentīnā, pārspējot visus. Mēs jau zinām, ka Edvards ir turpat, kur visa junioru spice. Teiktu, ka vēl augstāk, tikai pārliecības un sportiskās mērķtiecības trūkums neļauj kāpt ātrāk un pa stāvākām kāpnēm. Liela Latvijas BMX cerība. Bet bez stresa, laiks vēl ir… Eiropas čemponātā Valmierā būs iespēja ierādīt konkurentiem (frančiem) vietu aiz TOP 8!

7.  Helvijs Babris 60 p.

2017. gadā — 8. vieta

It kā ir, bet beigās nav! It kā rezultātam jābūt, bet nav! Sniegums labāks nekā rezultāts uz papīra. Tagad lielais jautājums, vai nebūsim sagatavojuši labu bobslejistu! BMX olimpiskā kvalifikācija ir sākusies, visiem jāstrādā mērķtiecīgi, eksperimentu laiks ir beidzies, ja gribam nodrošināt dalību 2020. gada spēlēs Tokijā.

8. Niks Rožukalns 58 p.

2017. gadā — desmitniekā neiekļuva

Mērķtiecīgi gatavots lielajam sportam. Savā B16 klasē pasaules čempionātā zaudē planētas spēcīgākā jaunieša titulu uz pašas finiša līnijas! Nākamais jau ir junioru gads, kas Latviju padarīs tikai spēcīgāku pasaules konkurencē. Pārejas posmi ir ļoti atbildīgi, tāpēc jāturpina iesāktais darbs un tā sniega pika jāveļ tālāk.

9. Rolands Pommers 21 p.

2017. gadā — desmitniekā neiekļuva

Teiktu — pārsteigums, bet Ventspils sāk ne tikai veicināt ražošanu, bet arī ražot! Liels prieks par Rolanda EČ 6. vietu Eiropas čempionātā jauniešu konkurencē. No malas netipisks latviešu stila braucējs, ceram redzēt arī tālāko attīstību.

10. Jānis Rinalds Kārkliņš 20 p.

2017. gadā — desmitniekā neiekļuva

Kluss puika, neviens pat nepamana, bet stabila 2. vieta Latvijas čempionātā junioriem parāda, ka iekšā ir! Vēl viens gads, lai pierādītu sevi junioros, un būs labs pārstāvis Eiropas 2019. gada čempionātā nu jau savā mājas trasē Valmierā. Izaicinājums ir mests!

10. Filips Krists Rozītis 20 p.

2017. gadā — desmitniekā neiekļuva

Filipa novirzīšana uz nometni Aiglē, lai labāk sagatavotos savai pēdējai lielajai iespējai junioru vecumā, nenesa vēlamos rezultātus. Diemžēl smags kritiens pasaules čempionāta treniņā atņēma visas cerības uz labu sniegumu visas sezonas garumā. Tiek palaista garām iespēja cīnīties par piedalīšanos Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, nepietiek laika atlabšanai, lai būtu konkurētspējīgs arī Eiropas čempionātā. Sezona beidzās, nemaz pa īstam nesākusies. Vai sportošana arī?

Autori: Ivo Lakučs