Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Uzvarētāji bez zaudētājiem

Tā var teikt par pirmo pasākumu rnu vieglatlētika, kas notika Daugavasstadionā Rīgā.

rnu vieglatlētika(Kids Athletics) ir starptautiska programma, kura risinās jau vairāk nekā 100 valstīs. Tās galvenais uzdevums ir interesantā un bērniem saprotamā veidā ļaut izprast vieglatlētikas (un arī daudz citu sporta veidu) pamatdisciplīnas — skriešanu, lēkšanu un mešanu jebkurā vietā, kur iespējamas šādas aktivitātes — stadionā, rotaļu laukumā, sporta zālē. Šai programmai izstrādāts īpašs inventārs, kas palīdz bērniem apgūt pareizus kustību pamatus.

Pirmajos šādos sporta svētkos Daugavas stadionā piedalījās aptuveni 200 bērnu (2. klases skolēni) no Rīgas, Bauskas, Daugavpils, Jelgavas, Krāslavas, Saldus, Kuldīgas, Valmieras, Rēzeknes, Ogres un Nīcas novadiem. Kā programmas pirmie vēstneši kopā ar bērniem sportoja olimpieši — šķēpmetēja Līna Mūze un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns.

LVS prezidente Ineta Radēviča ir pārliecināta, ka šīs kustības aizsākums daudz dos bērnu veselībai, kustību priekam, pareizai izpratnei par sporta būtību mūsu dzīvē. Tas būs ieguvums arī visam Latvijas sportam.

Programmas semināros un apmācībās jau piedalījušies 350 skolotāji. Par rnu vieglatlētikas ienākšanu Latvijā informētas visas pašvaldības, un daudzas jau iesaistījušās šajā kustībā gan ar atbalstu, gan materiālu ieguldījumu inventāra iegādē. Prezidente aicina uz vēl lielāku atsaucību bērnu un jauniešu sporta attīstībā.

Pirmajās sacensībās 17 komandu konkurencē uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas bērni, kurus cīņās deviņās disciplīnās vadīja viena no labākajām Latvijas sporta skolotājām Nataļja Gorškova (2015. — Gada balva sportā).

Nataļja, kura par sporta skolotāju strādā jau 25 gadus, atzīst, ka uzvara nav bijusi pašmērķis, kaut gan kopā ar savu kolēģi Daci Dombrovsku-Baškirovu sacensību programmai bērnus gatavojusi divas nedēļas, pielāgojot skolā esošo inventāru, jo speciālā vēl nav. Skolotājas savā ikdienā nebalstās uz sausu rezultātu vērtēšanu, viņām galvenais ir bērnos ieaudzināt sportotprieku, centību sasniegt savus labākos rezultātus, kas katram ir dažādi.

Nākamā rnu vieglatlētikavispirms risināsies kā reģionāli pasākumi, bet sezonas noslēguma festivāls notiks pavasarī. Zaudētāju nebūs!

Šo programmu īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība, bet atbalsta veikalu tīkls MAXIMA un Latvijas Sporta federāciju padome.