Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Zodu augšā!

Šogad sanācis tāds pieklājīgs TOP 10, kurā drīz kādi mainīsies vietām, nāks jaunie — visi ar labu pieredzi un skaidriem mērķiem. Tikai uz Rio spēlēm skatoties, tukšs gads, kas dod stimulu un jaunu elpu, atgriezties atpakaļ pie zemes un darīt atkal. Kopumā gada beigās Latvijai 3. vieta nāciju rangā, kas sezonas otro uzdevumu ļauj uzskatīt par izpildītu ar uzviju. Skaists ieraksts Latvijas BMX vēsturē, Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā iegūstot visas pirmās trīs vietas un uz pjedestāla kāpjot trim jaunizveidotā Augstas klases sportistu sagatavošanas centra — internāta sportistiem. Zodu augšā! Ejam pareizā virzienā! Zodu augšā — BMX sportam ir nākotne! Tikai jāstrādā, soli pa solim virzoties uz augšu, iestrādnes mums ir.

Šī saraksta pamatā ir sniegums pasaules čempionātā, Pasaules kausa izcīņas posmos, Eiropas čempionātā, kas tiek salīdzināts ar Amerikas kontinenta sacensībām, un Latvijas čempionātā. Īpaši uzskaitīti tie rezultāti, kas deva kvalifikācijas punktus olimpiskajām spēlēm.

1. Māris Štrombergs 308 p.

2015. gadā — 1. vieta

Nekas nebija svarīgāks par veiksmi un visu sīkumu kopumu vienā augusta nedēļas nogalē Rio. Lielā pieredze gan fiziskajā, gan psiholoģiskajā sagatavotībā bija Māra trumpis, neslēpts talants, kas spiedās ārā pa visām vīlēm. Kā atlēts augustā viņš bija stiprāks kā jebkad. Nevar noliegt, ka organisma svaigums (29 gadi) un vēlme cīnīties ar nezināmo, vairs nav viņa trumpji, tāpēc četrgades lielākajā mačā smaidīt atļauties nevarējām. Kaut gan iekšējais miers teica priekšā, ka viss ir iespējams. Gads Mārim iesākās spēcīgi — bez rezultāta pirmajā PK posmā. Kāds sākums, tāds turpinājums. Vēlāk jau sezonai tika pielikts skaists punkts, ar 3. vietu PK kopvērtējumā, ar skaistu braukšanu, gribu un uzvaru noslēdzošajā posmā savā Amerikas mājas trasē. Nākotne skaidra — ja gribēs, tad varēs!

2. Edžus Treimanis 210 p.

2015. gadā — 2. vieta

Vēl viens olimpietis, kam šī bija beidzamā iespēja parādīt, ka viņa zvaigzne tomēr spīd. Tika darīts viss, lai Edžum radītu vajadzīgos apstākļus lielai sporta parādei RIO. Iepriekšējos gadus viņš bija labi pastrādājis, lai sakrātu punktus dalībai olimpiskajās spēlēs un kļūtu nenoķerams saviem Latvijas kolēģiem. Šoreiz Edžus uzkāpa uz tā paša grābekļa, kas laiku pa laikam sportā, jo īpaši BMX, tiek izlikts, lai pārbaudītu, kas par veci tu esi! Pasaules čempionātā Edžus izcīnīja 5.vietu, kas šogad arī bija viņa vienīgais vērā ņemamais rezultāts. Izpalika cīņas vietējā mērogā — gan Latvijas čempionātā, gan Latvijas olimpiādē, kas iezīmētu reālos mūsu sportistu spēku samērus un ļautu izdarīt pašam secinājumus.

3. Rihards Veide 151 p.

2015. gadā — 3. vieta

Pirmais gadījums, kad sportistam punktu mazāk, bet vieta rangā augstāka. Diemžēl savā labākajā formā esot, trases tehniskas kļūmes (lietus izmērcēta trase — mīksts uzmetiens) dēļ  kritiens un traumēts plecs, kas liedza dalību virknē svarīgu sacensību sezonas vidū. Tomēr savu uzdevumu Rihards izpildīja par 90 % un nāciju vērtējumā Latvijai sakrāja tik daudz punktu, ka kādu laiku varējām cerēt uz trim vietām Rio spēlēs. Nekas nenāk viegli, un Rihards joprojām ir darba zirgs, kas vissarežģītākajos apstākļos, spēs palīdzēt ikvienam un arī pats sev cīņā par mērķiem. Uzvara Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā ir apliecinājums tam.

4. Kristens Krīgers 198 p.

2015. gadā — 4. vieta

Gājiens ir tīrs, skaidrs un uz augšu! Pakāpies gan savā pārliecībā, gan meistarībā, ko spilgti apliecināja, radot konkurenci Štrombergam Latvijas olimpiādē, sekmīgi cīnoties pasaules čempionāta taimtriālā, Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā gūstot 2. vietu un sezonas beigās tikai par mata tiesu atpaliekot no kārotā fināla PK posmā. Kārtīgs darbs priekšā, pacietīgi jāizmanto iespējas, lai ietu tālāk. Izskatās labi!

5. Sandra Aleksejeva 133 p

2015. gadā — 5. vieta

Sapnis par Rio nerealizējās, tāpēc var teikt, ka sezona nav izdevusies. Pietrūka mērķtiecīgas virzības un ticības. Liels saules stariņš uzspīdēja, izcīnot 3. vietu Eiropas čempionātā. Tas pierādīja, ka Sandra ir braukusi un gatavojusies, bet citās sacensībās, iespējams, vienkārši nav trāpījusi pareizā slēpju smērā. Sandru sports aizrauj līdz sirds dziļumiem — nākamo gadu turpinās un cīnīsies tālāk. Apsveicami!

6. Kristaps Vekša 76 p.

2015. gadā — 6. vieta

Kļuvis paklausīgs un nedaudz ieturēts, bet ar ļoti stingru cīnītāja raksturu. Pats piekrīt, ka sportā varbūt dažādas pieejas un, ja viena nestrādā, var atrast otru. Kļuvis ievērojami stabilāks, kas bija sezonas galvenais mērķis, rezultātā — 3. vieta Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā. Tā ir laba platforma, lai ietu augstāk un tālāk. Ātrums ir! Vēl jāsper liels solis, un tad sāksies darbs ar mazajiem, tāpēc vajadzīgs laiks, lai aizsniegtu visaugstāko līmeni. Bet mums četri gadi vēl ir!

7. Vineta Pētersone 60 p.

2015. gadā — 9. vieta

Stabils sākums junioru konkurencē. Protams, vēl daudz kas profesionāli darāms, bet tas ir paveicams, ja ir mērķis — 2020. gada olimpiskās spēles. Labu nākotnes potenciāla novērtējumu saņēma UCI treniņu centrā, tas nozīmē, ka jālādē savs ierocis un tik jāšauj! Meitene ar uzvarētājas psiholoģiju, kas ir viens no būtiskākajiem trumpjiem sportā.

8. Helvijs Babris 40 p.

2015. gadā — 7. vieta

Latvijas junioru čempions. Otro gadu pēc kārtas pierāda, ka savā vecumā ir labākais. Diemžēl konkurenta kritiens trasē pašā priekšā neļāva paspīdēt pasaules junioru labāko astotniekā. Bet bija pelnījis ar savu pašaizliedzību un cīņassparu. Prieks redzēt, ka sports veido jaunos puišus par pašaizliedzīgiem un stingriem cilvēkiem, kas par spīti visam (trauma īsi pirms PČ) cenšas sevi pierādīt jebkad un jebkur!

9. Mikus Strazdiņš 39 p.

2015. gadā — 8. vieta

Perspektīvs puisis ar cīnītāja raksturu! Diemžēl pirms savām svarīgākajām sacensībām guva traumu, līdz ar to sniegums izpalika. Bet spēj celties un cīnīties tālāk, jo ļoti labi saprot, ka vienmēr ir nākamā iespēja. Viena no nākamās četrgades cikla cerībām, bet ļoti daudz darāmā! Vairāk jākoncentrējas uz svarīgāko. Nākamais būs otrais gads junioru konkurencē, kurā šis tas jāparāda!

10. Vanesa Buldinska 23 p.

2015. gadā — desmitniekā neiekļuva

Šis bija pārejas gads pie juniorēm, lai atrastu vietu starp favorītēm BMX sportā, labas dotības un patika trenēties. Nākamais būs pagrieziena gads, ko gaidām ar nepacietību, lai saprastu, vai spēs atraisīties un likt lietā visu, kas sakrāts, mācīts un apgūts.

Autori: Ivo Lakučs