Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Brašovas olimpiskais tests

 

Ik pēc diviem gadiem jaunieši sacenšas Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē. Šoziem jaunos talantus uzņēma Rumānijas Karpatu kūrortpilsēta Brašova, kas pārsteidza ar patīkamu viesmīlību, skaistiem dabas skatiem un izcili sarīkotām spēlēm. Latvija, kuras komandā bija 41 sportists, pirmo reizi tika pārstāvēta visos astoņos sacensību programmā iekļautajos sporta veidos, ieskaitot tramplīnlēkšanu.

 

Tramplīnlēkšana Latvijā tikai atdzimst, bet ar pārējiem sporta veidiem pie mums nodarbojas visai plaši. Lai gan šorttreks Latvijā nav pieskaitāms pie populārākajiem sporta veidiem, tieši tajā mūsējie sasniedza vislabākos rezultātus. Ceturto un piekto vietu attiecīgi 500 m un 1500 m distancēs izcīnīja Roberts Jānis Zvejnieks no Ventspils.

Tikpat patīkami mūs iepriecināja kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks, kurš slalomā, startējot kopā ar visu spēcīgāko šā sporta veida lielvalstu pārstāvjiem, spēja izcīnīt augsto 10. vietu. Latvijai kalnu slēpošanā šī vieta pielīdzināma gandrīz pirmajam trijniekam. Zvejnieks ar panākumu jutās apmierināts, taču pauda pārliecību, ka varētu vēl daudz labāk: „Esmu priecīgs, ka izdevās otrs brauciens. Kalni Brašovā ir skaisti, un sacensību trase bija sagatavota vislabākajā līmenī. Latvieši vēl nevar konkurēt ar šā sporta veida līderiem, taču ar katru gadu mēs viņiem tuvojamies. Ir jāstrādā vēl vairāk.”

Jau otro olimpiādi pēc kārtas Latvija tika pārstāvēta arī hokeja turnīrā. Latvijas U-17 izlase spēlēja vienā grupā ar Šveices un Krievijas vienaudžiem. Pirmajā mačā mūsējiem nedaudz nodrebēja roka un šveiciešiem tika zaudēts ar 1:5, bet otrajā mačā ar Krieviju spēle ritēja daudz labāk un, tikai skanot fināla svilpei, rezultāts uz tablo rādīja 3:2 Krievijas labā. Kaut arī tika zaudēts, šī noteikti bija viena no skaistākajām un interesantākajām spēlēm pēdējo gadu laikā jauniešu izpildījumā.

Latvijas U-17 izlasei par piekto vietu vajadzēja cīnīties ar vietējiem Rumānijas hokejistiem. Spēles rezultāts 11:1 Latvijas labā ataino visu spēles gaitu. Izlases galvenais treneris Guntis Bāliņš ar turnīru bija apmierināts, tikai izteica nožēlu, ka puišiem piemetās „lampu drudzis” pirmajā spēlē pret Šveici. Ja tā būtu bijusi otrā spēle turnīrā, tad treneris ir pārliecināts, ka Latvijas jaunieši būtu cīnījušies par olimpiādes bronzas godalgām.

Vēl atzīstamu sniegumu demonstrēja Latvijas snovbordisti, kas snovbordkrosā pārvarēja kvalifikāciju un iekļuva finālā. Naurim Putenim pirmo izslēgšanas braucienu izdevās veikt sekmīgi, taču ceturtdaļfinālā viņš finišēja trešais un no tālākas cīņas izstājās, ierindojoties 14. vietā. Eduards Dūmiņš nespēja pārvarēt pirmo izslēgšanas kārtu, un viņam šoreiz vajadzēja samierināties ar 20. vietu. Ar 57,0 m tālu lēcienu pēdējais nepalika arī tramplīnlēcējs Kristaps Nežborts no Siguldas.

Jaunatnes ziemas Olimpiādē Latvijas rezultāti, salīdzinot ar vasaras spēlēm, vienmēr ir bijuši visai pieticīgi. Tas lielā mērā ir saprotams, jo mums ir ļoti grūti konkurēt ar tādām valstīm kā Austrija, Šveice, Itālija, Francija, Krievija, Somija un citām, kur ir daudz piemērotāki apstākļi treniņiem nekā pie mums. Taču priecē mūsu jauno sportistu cīņasspars, neatlaidība un vēlme sevi pierādīt un attīstīt. Tieši attīstības vēlmi akcentē Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: „Uzskatu, ka šī jauniešiem ir vienreizēja iespēja sajust olimpisko gaisotni. Priecē, ka gadu gaitā Latvijas jauno sportistu sniegumos ir saskatāms progress.”

Latvijas delegācijas vadītājs Juris Titovs uzsver, ka šīs bijušas līdz šim vislabāk noorganizētās spēles: „Rumāņi ir paveikuši milzu darbu un pelnījuši visas Eiropas apbrīnu. Bija padomāts par katru sadzīvisko un organizatorisko jautājumu, lai šie būtu patiešām lieliski svētki jauniešiem.”

Pēc diviem gadiem Eiropas labākie jaunie talanti ziemas sporta veidos dosies Austrijas un Lihtenšteinas virzienā, jo šajās divās valstīs norisināsies 12. Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde.

 

LATVIJAS SPORTISTI 2013. GADA EIROPAS JAUNATNES ZIEMAS OLIMPIĀDĒ

Daiļslidošanā

Ieva Gaile — 18. v.

Distanču slēpošanā

Kitija Auziņa — 41. v. 7,5 km brīvajā stilā, 39. v. 5 km klasiskajā stilā

Indulis Bikše — 35. v. 10 km brīvajā stilā, 52. v. 7,5 km klasiskajā stilā

Dins Dinārs Gutāns — 71. v. 10 km brīvajā stilā

Jānis Šņoriņš — 73. v. 7,5 km klasiskajā stilā

Biatlonā

Rasma Rudzīte — 59. v. 10 km, 57. v. 6 km sprintā

Linards Zēmelis — 35. v. 12,5 km, 39. v. 7,5 km sprintā

Ingus Deksnis — 45. v. 12,5 km, 68. v. 7,5 km sprintā

Vladislavs Ņedaivodins — 66. v. 7,5 km sprintā

Hokejā

Latvija (vārtsargi — Matīss Edmunds Kivlenieks, Toms Nuka; aizsargi — Kristiāns Rubīns, Kirils Mitrofanovs, Jānis Puriņš, Edgars Vīksna, Emīls Eduards Kājiņš Vjačeslavs Minajevs; uzbrucēji — Frenks Razgals, Kirils Galoha, Rodrigo Ābols, Gatis Sprukts, Iļja Žuckovs, Dans Beržanskis, Mārtiņš Dzierkalis, Dāvis Zembergs, Haralds Egle, Augusts Valdis Vasiļonoks, Eduards Hugo Jansons, Marks Lazarevs) — 5. v.

Kalnu slēpošanā

Liene Bondare — 33. v. milzu slalomā

Agnese Āboltiņa — 39. v. slalomā

Krista Vitkovska — 42. v. milzu slalomā

Miks Zvejnieks — 10. v. slalomā

Armands Zariņš — 33. v. slalomā

Jaukto komandu sacensībās paralēlajā slalomā Latvija izstājās pirmajā kārtā

Snovbordā

Nauris Putenis — 14. v. snovbordkrosā, 22. v. paralēlajā milzu slalomā

Eduards Dūmiņš — 20. v. snovbordkrosā

Šorttrekā

Ieva Haino — 9. v. 1000 m, 19. v. 1500 m

Marta Paškēviča — 12. v. 1000 m, 12. v. 1500 m

Roberts Jānis Zvejnieks — 4. v. 500 m, 5. v. 1500 m, 23. v. 1000 m

Tomass Bakēvics — 26. v. 1000 m

Latvija — 6. v. jauktajā stafetē 3000 m

Tramplīnlēkšanā

Kristaps Nežborts — 54. v.